از ۱۵ خرداد ساعت کار ادارات ۶ صبح تا ۱۳ است

وزیر نیرو با اشاره به صعودی‌شدن مصرف برق کشور گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت، ساعت کار ادارات از ۱۵ خرداد، ۶ صبح تا ۱۳ خواهد بود.
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸

 

به گزارش خبرگزاری صراط المستقی در رابطه با افزایش مصرف برق در روز‌های اخیر، با بیان این‌که با گرم شدن هوا، مصرف برق در حال افزایش است، اظهار کرد: در هفته گذشته بیش از شش هزار مگاوات مصرف برق افزایش داشته است که این روند افزایشی در هفته پیشِ‌رو ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این‌که توسعه نیروگاه‌ها و مدیریت مصرف، دو برنامه جدی وزارت نیرو در دولت سیزدهم بود، ادامه داد: از شروع دولت سیزدهم بیش از 9 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شد و بیش از 20 هزار مگاوات نیروگاه دیگر در دست ساخت داریم که نیمی حرارتی و نیمی تجدیدپذیر است.

وزیر نیرو با تأکید بر این‌که کنار افزایش ظرفیت تولید برق، موضوع مدیریت مصرف نیز دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: برای صنایع خرد که 90 درصد صنایع را نیز شامل می‌شود و میزان اشتغال بالایی نیز دارد، محدودیتی قائل نشدیم.

وی با بیان این‌که صنایع متوسط که عمدتاً در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند، تنها در روز‌های تعطیل با محدودیت مواجه می‌شوند، گفت: صنایع بزرگ که حدود 700 مجموعه هستند، مصرفشان را در ساعت‌های اوج مصرف کاهش می‌دهند و در ساعات غیر اوج انرژی لازم را دریافت می‌کنند، حتی در ساعات غیر اوج می‌توانند انرژی بیشتری دریافت کنند تا به تولید بیشتر بپردازند.

محرابیان اضافه کرد: طی زمستان سال گذشته و دوماهه ابتدای امسال، صنایع بزرگ 15 درصد رشد مصرف برق داشتند که به‌معنای افزایش تولید با استفاده از ظرفیت برق است که خودشان را برای شرایط پیشِ‌رو آماده کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه در بخش اداری، تغییر ساعت کار ادارات است که بر اساس مصوبه هیئت دولت، ساعت کار از 15 خرداد، 6 صبح تا 13 خواهد بود که البته در مصارف سرمایشی نیز باید دمای رفاه که حداکثر 24 درجه است، در نظر گرفته شود.

وزیر نیرو از اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی از 15 خرداد تا پایان تابستان امسال نیز خبر داد و بیان کرد: در بخش خانگی سابقه دو سال اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی داریم که مردم همکاری خوبی داشتند، مشترکان خانگی با استفاده از این ظرفیت در سال گذشته، بیش از 40 درصد مصرف خود را کاهش دادند.

وی با اعلام این‌که “امسال برنامه‌های تشویقی صرفه‌جویی انرژی را گسترش دادیم.”، گفت: به‌دنبال حذف مصارف زائد هستیم تا همه بتوانند از نعمت برق بهره‌مند شوند، زیرا هرچه امکانات کاهش مصرف در بخش خانگی را فراهم کنیم، می‌توانیم انرژی بیشتری به بخش تولید و صنعت کشور برسانیم.

برچسب ها :

ناموجود