۱۷ استان کشور درگیر بارش باران و وزش باد شدید خواهند شد

کارشناس هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید، ۱۷ استان کشور درگیر بارش باران و وزش باد شدید خواهند شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۴

به گزارش خبرگزاری صراط المستقیم ،کبری رفیعی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه هشدار هواشناسی سطح نارنجی برای بیش از ۱۷ استان کشور طی امروز صادر شده است، گفت: هشدار نارنجی برای استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، غرب قم، شمال غرب اصفهان و نیمه شمالی استان‌های خراسان شمالی و سمنان صادر شده است.

او افزود: رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، مه، صاعقه و وزش باد نسبتا شدید تا شدید در این مناطق تشدید می شود.

وی با بیان اینکه در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه از میزان بارش‌ها در غرب کشور کاسته می‌شود و در بسیاری از این مناطق بارش‌ها به اتمام خواهد رسید، گفت: اما در سایر مناطق یاد شده، بارش‌ها در برخی از ساعات ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات باغی و زراعی و احتمال ریزش سنگ در گردنه ها در این مدت وجود دارد.

او گفت: توصیه می شود هموطنان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. همچنین از پروازهای ورزشی و تفریحی، بالگرد و هواپیماهای سبک و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

برچسب ها :

ناموجود