menusearch

450 روستا در خراسان جنوبی آب آشامیدنی ندارند

۱۳۹۸/۵/۸ سه شنبه
450 روستا در خراسان جنوبی آب آشامیدنی ندارند
 450 روستا در خراسان جنوبی آب آشامیدنی ندارند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدباقر عبادی پیش از ظهر امروز در آیین امضای تفاهم‌نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری خراسان جنوبی با محوریت اشتغالزایی اظهار داشت: بنیاد برکت منشأ برکات فراوانی در کشور بوده است.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت تاکنون اقدامات بسیاری در سطح کشور انجام داده است افزود: بنیاد برکت باید در سطح ملی و استانی عملکردها را بیان کند و در بحث اطلاع‌رسانی به مردم مقداری نجابت نشان می‌دهد در حالی که خدمات آن از بسیاری از دستگاه‌ها بیشتر است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن سعی دارد مردم را از نظام ناامید کند بیان کرد: در این راستا در جهت خنثی کردن اهداف دشمن باید عملکردها در رسانه‌ها بیان شود.

عبادی قنوات را منشأ اشتغال و ماندگاری روستائیان دانست و تصریح کرد: آبرسانی سیار روستایی بسیار مهم است و درحال حاضر 450 روستا در خراسان جنوبی آب آشامیدنی ندارند و با تانکر آبرسانی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: درخواست ما از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این است که این موضوع را به صورت ویژه مدنظر قرار دهند تا مشکل بی آبی مردم برطرف شود.

نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه نهضت گلخانه پیشران توسعه استان خواهد بود یادآور شد:  مدیریت گلخانه باید واحد باشد که بتوان کار کرد.

محمدرضا امیرحسنخانی با اشاره به اینکه سطح سواد و قبولی کنکور در بشرویه و سرایان بالا است و رتبه‌های زیر 10 را داشته‌ایم که بسیار ارزشمند است بیان کرد: مدرسه تیزهوشان طبس نیز نیاز به بازسازی دارد.

وی با بیان اینکه اشتغال مبحث مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: شهرستان بشرویه چون قطب کشاورزی استان است اشتغال آن تایید شده است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه یادآور شد: در بحث احیای قنوات از سطح کشور گلایه داریم.

نظر افضلی با بیان اینکه در بحث آبرسانی حدود 10 تا 15 روستا در جوار شاه‌کوه نهبندان تشنه هستند اظهار داشت: روستاهای مرزی بعد از 40 سال هنوز از نعمت صدا و سیما محروم هستند.

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی را باید امنیتی ببینیم چراکه اگر مردم مهاجرت کنند مرز خالی می‌شود بنابراین به مسائل استان باید امنیتی نگریست آن هم با ثبیت جمعیت مردم در روستاها عملی می‌شود.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار