menusearch

ما در مورد مسائل ناموسی انقلاب با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد

۱۳۹۸/۳/۲۴ جمعه
ما در مورد مسائل ناموسی انقلاب با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد
 ما در مورد مسائل ناموسی انقلاب با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز در خطبه های نمازجمعه تبریز گفت : آقای آبه فرستاده آمریکا برای میانجیگری بین ایران و ایالات متحده بود تا رضایت کشور ما را برای مذاکره جلب کند اما همان طوری که حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز بیان کردند ما در مورد مسائل ناموسی انقلاب که توان موشکی و نفوذ منطقه ای ایران است با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد.
وی با تبیین موضوع مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران ادامه داد : اقتدار رهبر انقلاب مایه عزت ایران اسلامی و همچنین نوید بخش برای جبهه مقاومت در جهان اسلام است چرا که در جنگ اراده ها تفکر مقاومت تنها راه پیروزی است و مقاومت نه تنها جنگ افروزی نیست بلکه مقاومت بازدارنده است .
وی با تاکید بر ضرورت ایستادگی در برابر دشمنان گفت : هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش با دشمنان است.
خطیب نماز جمعه تبریز اضافه کرد : در فضای مجازی افراد زیادی از ملل‌های مختلف نوشته بودند که خوش به حال ایرانی‌ها که چنین رهبر آزاده ، قاطع و شجاع دارند.
وی گفت : ما مردم غیرتمند آذربایجان عهد و پیمان جدیدی با رهبری می‌بندیم و می‌گوییم که " رهبرا ! مردم آذربایجان همچون مردم ایران اسلامی پشتیبان تصمیمات شما و اقدامات شایسته شما هستند و تا آخر همین «شعار آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» را سر خواهند داد".
امام جمعه تبریز به وابستگی ژاپن به واردات نفت از ایران اشاره کرد و افزود : ژاپن به شدت به نفت منطقه و ایران نیازمند و وابسته است به طوری که یکی از اصلی‌ترین محورهای همکاری ایران در طول چند دهه موضوع انرژی و قراردادهای نفت و گاز بوده است و به خاطر همین بازار ایران و ژاپن و حضور شرکتها و سرمایه‌گذاران در بازار ایران برای آنها اهمیت دارد.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی به سفر وزیر امور خارجه آلمان اشاره کرد و گفت: برخی خبرها حاکی از آن است که هدف این سفر هم واسطه‌گری و میانجی‌گری بود و نکته قابل تامل سفر هم ژست طلبکارانه وزیر امور خارجه آلمان در برابر ایران بود.
وی افزود : وزیر امور خارجه آلمان به عنوان یکی از طرف‌های برجام بدون هیچگونه اشاره ای به اجرا نشدن تعهدات کشور خود و فرانسه و انگلیس در برجام مدعی شد که ایران باید بدون هیچ چشم‌داشتی تعهدات خود را یک طرفه انجام دهد.
امام جمعه تبریز ادامه داد: مواضع تکراری کشورهای اروپایی در این سفر که خواهان حفظ برجام هستند مجددا تکرار شد و عملاً هیچ حرف جدیدی در مواضع آنها با توجه به مهلت 60 روزه کشور ایران به طرف‌های اروپایی مطرح نشد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تصریح کرد : هرگونه سازش در برابر غربی ها باعث قبیح تر و گستاخ تر شدن آنها می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه نام تبریز را با هیات‌های مذهبی و محبان امام حسین(ع) می‌شناسند، گفت: آقایان مدیران کل ادارات، روسای سازمان‌ها لااقل در ادارات و فرودگاه و راه‌آهن به رعایت حجاب کارمندان زن توجه کنند چرا که کنترل حجاب زنان در ادارات به دست مدیر آنجاست و از استاندار هم می خواهیم به این موضوع توجه جدی کند.
وی ادامه داد : با فرا رسیدن فصل تابستان گردشگران زیادی به استان می‌آیند و گاه با بی‌حجابی های زنان روبرو هستیم و تاسف‌بارتر اینکه برخی از زنان استان نیز قاطی آنها می‌شوند و این نوع حجاب در شان تبریز و آذربایجان نیست.
خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه خطبه ها به فرارسیدن هفته جهاد سازندگی اشاره کرد و گفت: یاد دو شهید جهادی استان شهید کسایی و پورشریفی و سایر شهدا را گرامی می‌داریم که کارهای بزرگی انجام دادند.
نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: جهاد سازندگی در کنار نیروهای مسلح عملکرد مثبتی داشت به خاطر همین امام راحل نام آنها را سنگرسازان بی‌سنگر گذاشت.
وی به خدمات جهادسازندگی بعد از جنگ تحمیلی در روستاها و مناطق محروم اشاره کرد و گفت: کارنامه درخشان آنها نشان از اخلاص آنها است.
امام جمعه تبریز با اشاره به برگزاری مسابقات فوتسال زیر 20 سال آسیا با حضور 12 کشور در تبریز بیان کرد : امیدواریم این مسابقات به خوبی و همراه با رعایت اخلاق در تبریز شود.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار