menusearch

تروریست نامیدن سپاه نشانی از ناتوانی آمریکاست

۱۳۹۸/۱/۲۵ یکشنبه
تروریست نامیدن سپاه نشانی از ناتوانی آمریکاست
 تروریست نامیدن سپاه نشانی از ناتوانی آمریکاست

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، اساتید و طلاب حوزه علمیه استان تهران در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوان «روحانیت صدای مردم» روزیکشنبه ۲۵ فروردین ماه گردهم ‌آمدند.

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در این مراسم اظهار داشت: انقلاب اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را باحضور مردم عزیز و بصیر پشت سرگذاشت که در این سال‌ها با استکبار جهانی تماماً دست و پنجه نرم کرده است و توطئه‌های دشمن را خنثی کرده است.

وی با ارائه آماری از جنایت‌های آمریکا جهانی و موساد پیش از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: حمایت و تحکیم پایه‌های حکومت شاهنشاهی، تحلیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت ایران، تأسیس سازمان ساواک توسط آمریکا آلمان و اسرائیل که هزاران مرد و زن زیر سخت‌ترین شکنجه‌ها قرار داد اما نتوانست توفیقی به دست آورد.

سالک با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: یکی از مصادیق آن تلاش برای حفظ لانه جاسوسی بود که با افتخار می‌گویم تمامی آمریکایی‌هایی که جاسوسی آمده بودند از اصفهان راهی شده بودند که به عنوان فرمانده سپاه اصفهان در آن زمان آنها را دستگیر کردیم. از مرحوم بهشتی دستوری دادند و در نهایت آن اقدام انجام شد که از افتخارات ملت ایران است و امام خمینی رحمة الله از آن به عنوان انقلاب دوم نام بردند.

نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: جنگ تحمیلی کودتای نوژه و حمایت از منافقین بعد از عزل بنی‌صدر و جنایت‌های آنان از دیگر توطئه‌های آمریکا بود که امروز منافقین با حمایت‌های آمریکا در حال طراحی و باقی این توطئه‌ها هستند.

وی با بیان این که تروریست نامیدن سپاه نشانی از ناتوانی آمریکاست، گفت: امام خمینی رحمت الله: فرمودند آمریکا دچار بحران هویتی به دلیل از بین رفتن پایه‌های اخلاقی از درون است که ان شاء الله ما این نابودی را همچون فروپاشی شوروی خواهیم دید.

سالک ادامه داد: امام خمینی رحمة الله فرمود: آمریکا دست از سر ما بر نمی‌دارد، رابطه آمریکا با دیگر کشورها رابطه ظالم با مظلوم یا رابطه غارتگر با غارت شده است، دولت امریکا امروز شکست خورده و زخمی است لذا وظیفه مسلمانان نفی سلطه و نشر اسلام است و در نهایت ایشان می‌فرمود: آمریکا دشمن ماست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که امام رحمت الله در این قبیل سخنرانی‌ها به معرفی دشمن می‌پرداختند، گفت: در اصل قانون اساسی آمده است پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی انقلاب تشکیل شد در ادامه نقش خود یعنی نگهبانی از انقلاب پابرجاست پس تا انقلاب زنده است و تا زمان ظهور امام زمان عج پابرجا خواهد ماند.

وی افزود: در اصل ١۵١ قانون اساسی آمده است براساس حکم آیه قرآنی «وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ» دولت موظف است همه افراد کشور برنامه و امکانات آموزش نظامی طبق موازین اسلامی فراهم کند و سپاه مأمور این مسئله است.

سالک با اشاره به اینکه سپاه حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است تصریح کرد: در جنگ هشت ساله در برابر صدام که تمام قدرت‌های نظامی جهان حمایتش می‌کردند ابتدایی‌ترین امکانات را نداشتیم اما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سپاه قدرت بازدارنده در سطح منطقه، اروپا و حتی جهان شده است و به همین جهت مقام معظم رهبری می‌فرمایند: اگر اسراییل حرکتی انجام دهد، تل‌آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد و این نشان از قدرت ملی ایران است که توان و بازومندی آن نشأت گرفته از بازوان قدرتمند سپاه است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سپاه امروز در تمامی عرصه‌های کشور حضور بالفعل و بالقوه دارد که نمونه آن در سیل اخیر کشور مشاهده می‌شود که بعد از فرمان فرماندهی کل قوا نقش اساسی در آرامش مردم منطقه داشتند.

وی با بیان اینکه سپاه مولود انقلاب اسلامی است، افزود: دیروز در جهان دو قدرت شرق و غرب وجود داشت اما دو قطبی امروز جهان شامل قدرت اسلام ناب محمدی و استکبار جهانی است که مطمئناً حسب وعده الهی انقلاب و اسلام ناب پیروز می‌شود و مقدمات ظهور امام زمان (عج) را فراهم خواهد کرد که الگوی این حرکت در جهان جمهوری اسلامی است.

سالک گفت: امروز جمهوری اسلامی با پشتوانه ملت، نیروهای مسلح و قدرت سپاه در منطقه حضوری فعال دارد که نمونه‌ای از آن حل مشکل عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، یمن و ... با تدبیر سپاه بود، آمریکا داعش را برای جنگ نیابتی ساخته بود و عربستان و امارات از آن حمایت می‌کردند و اروپا سلاح و نیرو برایش فراهم می‌کرد و حتی اسراییل پذیرای مجروحانش بود با تلاش‌های سپاه قدس سفره‌اش از سرزمین‌های اسلامی برچیده شد اما نباید غافل شویم که اندیشه داعشی همچنان باقی است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آمریکا در جنگ تحمیلی شکست خورد و باوجود هزینه میلیاردها دلاری نتوانست مانع نفوذ ایران شود لذا امروز نگران شده آمد و کارشناسان گزارش‌ها و پیام‌های درباره این شکست‌ها به ترامپ می‌دهند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند و تصور می‌کردند با این عمل شکست بزرگی به ایران وارد می‌شود اما بازهم ناکام ماندند حال نیز مانع ورود کمک‌های دیگر کشورها به ایران می‌شوند که نشان اوج ذلت و درنده‌خویی آنان است.

سالک با بیان اینکه آمریکا شاخصه انحطاط تمدن غرب است، گفت: امپراتوری دموکراسی آمریکا در سراشیبی سقوط است و برای حفظ اعلام موجودیت خود، سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز فرماندهی نیروهای نظامی آمریکا در منطقه ما قرار دارد و جمهوری اسلامی فاصله چندانی با آن ندارد لذا حدود 175 پایگاه آن‌ها در تیررس موشک‌های سپاه قرار دارد که از زمان امضای این بیانیه، لحظه‌ای خواب به نیروهای سیا و موساد در این پایگاه‌ها نرفته است، زیرا سپاه منتظر فرمان مقام معظم رهبری است تا این پایگاه‌ها را با خاک یکسان کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا منتظر تائید یا رد این مصوبه در کنگره است که در هر دو صورت به نفع جمهوری اسلامی، افزود: مجلس ایران در طرحی دوفوریتی اعلام کرد که نیروهای سیا و موساد در هر نقطه‌ای از جهان تروریست هستند و ارتش آمریکا در هرجایی تروریست محسوب می‌شود تا آنان بدانند نمی‌توانند برخلاف معاهدات بین‌المللی یک نیروی مسلح قدرتمند و برخاسته از دل مردم را تروریست بنامند.

سالک با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل سرکرده تروریست‌های در جهان هستند، افزود: بدانند پیروزی از آن انقلاب اسلامی ایران است و براساس اولین نکته از دکترین 10 گانه امام خمینی(ره)، دین از سیاست جدا نیست و امروز روحانیت باقدرت در رأس این حکومت قرار دارد و مقام معظم رهبری هدایت ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه جهان را برعهده دارد و به دشمنان در مکاتب مختلف اعلام‌شده است که اسلام قدرت تشکیل حکومت را دارد و مدافع مظلوم در هرنقطه‌ای است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز از مدرسه مروی به استکبار جهانی اعلام می‌کنیم که روحانیت با تمام توان و باقدرت قلم، بیان و حضور همه‌جانبه در میدان‌های مختلف، پشتیبان سپاه است و قدمی به عقب بر‌نمی‌دارد و براساس آموزه اسلام «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار» و «رُحَماءُ بَینَهُم» عمل خواهد کرد که تجلی آن «رُحَماءُ بَینَهُم» این گردهمایی امروز و تمامی حمایت‌های روزهای اخیر از سپاه است و تجلی «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار» نیز در راهپیمایی‌های نماز جمعه این هفته کشور حتی در مناطق سیل‌زده مشاهده شد.

آخرین اخبار

اساسا سند 2030 در آموزش و پرورش به هیچ وجه مورد اجرا قرار نمی‌گیرد

وکیل نجفی سوار بر موج هایی می‌شود که برخی افراد در فضای مجازی راه انداخته اند

حدود 140 میلیون جلد کتاب چاپ شده و برای اول مهر آماده توزیع است

کیفی‌سازی و عمق بخشی برنامه‌های بسیج از اهمیت بالایی برخوردار است

آیت‌الله جنتی با اکثریت آرا اعضای شورای نگهبان به عنوان دبیر شورای نگهبان ابقاء شد

انتخابات شورایاری‌ها برگزار خواهد شد

چهار انتصاب در نیروی انتظامی انجام شد

شاغلان دستگاه های دولتی از دریافت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی منع شدند

با اقدامات صورت گرفته، فشارهای دشمن خنثی شده است

عدم رعایت موازین شرعی در پوشش قانونا جرم محسوب می‌شود

کشور با روحیه انقلابی قابل پیشرفت کردن است

نظر مجلس با نظر سازمان بازرسی همسو و موضع سازمان بازرس منطقی و مورد تایید است

با رای امروز نمایندگان مجلس دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف به عضویت شورای نگهبان درآمدند

برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

دولت تدبیر و امید از تمامی دولت‌های گذشته ضعیف‌تر، ناکارآمد و کارنابلدتر بوده

دشمن تصویر غلطی از انقلاب به نسل جوان داده است

معوقات فرهنگیان بر اساس مصوبه مجلس تا پایان سال جاری پرداخت می شود

آرشیو کل اخبار