menusearch

امروز لبیک به امام حسین(ع) لبیک به امام عصر(عج) است

۱۳۹۸/۶/۱۵ جمعه
امروز لبیک به امام حسین(ع) لبیک به امام عصر(عج) است
 امروز لبیک به امام حسین(ع) لبیک به امام عصر(عج) است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه روز تاسوعا و عاشورا برای نهضت‌های ضد ظلم الهام‌بخش بوده است اظهار کرد: امام خمینی(ره) با ظرفیت عظیم این روزها نهضت را در عصر عاشورای 13 خرداد 42 در مدرسه فیضیه قم با فریاد عدالت خواهی و ظلم ستیزی بر ضد رژیم ستم شاهی آغاز کردند.

وی بیان کرد: در سال 57 تاسوعا و عاشورای حسینی راهپیمایی ها را به رفراندومی علیه رژیم پهلوی تبدیل شد و راهپیمایی عظیم و سازماندهی شده مردم و شعارهای کوبنده در کل کشور برگزار شد و حرکت‌های روز عاشورا نشان داد که جنس انقلاب اسلامی از جنس حرکت امام حسین(ع) است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه اهداف قیام امام حسین(ع) همچنان پابرجاست، افزود: باید امروز هم به مطالبات امام حسین(ع) لبیک بگوییم؛ لبیک به امام حسین(ع) شعاری نیست و امروز لبیک به امام حسین(ع) لبیک به امام عصر(عج) است.

وی با اشاره به اینکه در عصر کنونی وظیفه داریم که با نایب امام زمان(عج) یعنی حضرت آیت الله خامنه‌ای بیعت کرده و فریاد لبیک یا مهدی(عج) برآوریم، تصریح کرد: امروز تجلی لبیک یا حسین(ع) و لبیک یا مهدی(عج) در لبیک یا خامنه‌ای است.

سعیدی با اشاره به اینکه لبیک یا خامنه‌ای امروز به ندایی فراگیر تبدیل شده است، افزود: در لبنان، فلسطین و یمن این ندا را سر می‌دهند و برای زمینه سازی حکومت امام عصر(عج) باید از رهنمودها و تذکرات مقام معظم رهبری پیروی کرد.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران گام سوم از تعهدات اتمی را اعلام می‌کند که برداشتن این گام لبیک به ندای رهبری است، اضافه کرد: اجرای گام سوم به بی‌اعتباری اروپا و آمریکا منجر شده و عملا برجام را بی‌ارزش کرده است و این در حالی است که سیاست ترامپ در برابر ایران شکست خورده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه با تاکید بر اینکه حوادث اخیر توانسته جایگاه ایران اسلامی را اعتلا بخشد خاطرنشان کرد: شرایط نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم.

وی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری ولایت فقیه نه تنها به ابرقدرت منطقه بلکه به ابرقدرت جهانی تبدیل شده است چرا که از قانونی الهی و فرهنگ اهل بیت(ع) پیروی می‌کند.

سعیدی با اشاره به اینکه مذاکره با غرب سم مهلک بوده و راه نجات و پیروزی تکیه بر نیروها و توان داخلی و ایستادگی در برابر استکبار جهانی است، گفت: غرب زدگان نفوذی به مسؤولان آدرس غلط ندهند و با مذاکره با دشمن عهد شکن برای مسؤولان ما قابل قبول نخواهد بود.

وی ضمن تقدیر از قوه قضاییه در برخورد با فساد، رانت خواری، مجرمان و مفسدان اقتصادی تاکید کرد: از آیت الله رئیسی انتظار است که در برخورد با اینها حکم الهی را اجرا کرده و در راه اجرای حکم الهی رأفت جایگاهی ندارد و دستگاه قضایی ملاحظه هیچ مقام و مسؤولی را نداشته و بداند که ملت ایران پشتیبان ایشان است.

آخرين اخبار

تولید قدرت در نظام اسلامی بدون نهادینه شدن ارزش‌های اسلامی پایدار نخواهد بود

هرکجا شعار ما می‌توانیم و عزم جهادی داشته‌ایم پیروز بوده‌ایم

سپاه در ایام اربعین به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌ کند

در هفته دفاع مقدس بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رایگان است

اهل بیت(ع) بیان کردند که مردم را به اسلام دعوت کنید ولی نه به زبان، بلکه به عمل

امسال سطح کیفی و کمی قطار‌های اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت

متقاضیانی که کارت سوخت آن‌ها در باجه‌های معطله است، بدون مراجعه به دفاتر پستی کارت خود را دریافت کنند

تمهیدات لازم برای پذیرایی از یک میلیون زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه پیش بینی شده است

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

شفافیت درباره نمایندگان مجلسی که رأی آوردند برای مردمی که به آن‌ها رأی داده‌اند یک حق است

وزارت آموزش‌وپرورش در یک حکومت دینی، نباید اجازه دهد که یک معلم دین را مورد هجمه قرار دهد

امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند

معتقدم که دولت نباید در برابر اروپایی‌ها گام به گام حرکت کند

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان با اجتماع عظیم عاشقان حسینی‌ برگزار شد

در مجلس حاضر و به ویژه در میان نمایندگانی از لیست امید، موضوع شفافیت آراء با مخالفت مواجه شده است

دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد

مادر شهیدان داداشی به فرزندان شهیدش پیوست

آرشيو کل اخبار