menusearch

۴۲ محموله کمک های نقدی و غیرنقدی جامعه ورزش به مناطق سیل زده ارسال کرده است

۱۳۹۸/۱/۲۰ سه شنبه
۴۲ محموله کمک های نقدی و غیرنقدی جامعه ورزش به مناطق سیل زده ارسال کرده است
۴۲ محموله کمک های نقدی و غیرنقدی جامعه ورزش به مناطق سیل زده ارسال کرده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ،  مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در مراسم گلریزان جامعه ورزش و جوان برای کمک به سیل زدگان گفت: بارندگی‌هایی که در ۲۵ استان با آن روبرو بودیم، از ابتدای فروردین در برخی از مناطق منجر به تقویت ذخایر آبی در سفره‌های زیر زمینی، تالاب‌ها و سد‌ها شد و در برخی از استان‌ها همچون گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان متاسفانه با تخریب زیاد مواجه بودیم که وزارت ورزش و جوانان از همان ابتدای فروردین تلاش کرد تا با کمک جامعه ورزش، قهرمانان و اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها به حمایت مناطق سیل زده بیاید.

وی افزود: از ابتدای فروردین با کمک دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های مردمی و همچنین ستاد مدیریت بحران، ستاد امداد و پشتیبانی تشکیل دادیم تا بتوانیم این بحران بزرگ را به کمترین حد کاهش دهیم. در ابتدا ۳۰۰ سالن در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار دادیم که این مقدار تاکنون به بیش از ۱۱۰۰ مکان افزایش پیدا کرده است. البته در برخی از استان‌ها نیز شاهد تخریب سالن‌های ورزشی بودیم.
 
وزیر ورزش و جوانان گفت: امروز با برگزاری مراسم گلریزان سعی کردیم با فدراسیون‌های مختلف، جامعه ورزش، قهرمانان و ورزشکاران محموله‌هایی مانند پتو، لوازم بهداشتی، چادر، وسایل گرمایشی و همچنین مبالغی به صورت نقدی جمع‌آوری کنیم و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان قرار دهد تا در اختیار مردم سیل زده قرار گیرد.

وی ادامه داد: تا امروز ۴۲ محموله توسط کاروان‌های جامعه ورزش به صورت نقدی و غیرنقدی به مناطق سیل زده ارسال شده است. این روند همچنان ادامه دارد و تلاش ما بر این است تا حمایت همه جانبه از هموطنان سیل زده داشته باشیم.

سلطانی فر در خصوص بخش جوانان در آستانه هفته جوان گفت: ۲۵۰۰ سازمان مردم نهاد جوان داریم که تصمیم گرفتیم، برنامه‌های هفته روز "جوان" را لغو کنیم و رویکرد برنامه‌ها را به سمت مردم سیل زده در مناطق مختلف متمرکز کنیم.