menusearch

پیشنهادهای تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمع بندی شود

۱۴۰۰/۹/۲ سه شنبه
پیشنهادهای تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمع بندی شود
پیشنهادهای تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمع بندی شود

 

رئیس جمهور از کارگروه تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی خواست با دقت و بررسی همه جانبه، پیشنهاد‌های موجود در این زمینه را جمع بندی و برای تصمیم گیری در جلسه بعدی ارائه دهد.
به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج، از نقش برجسته و ممتاز این مجموعه عظیم برآمده از متن مردم و خون پاک شهیدان تجلیل و قدردانی کرد و اظهارداشت: فرهنگ و تفکر بسیج از ویژگی‌ها و شاخصه‌های ارزشمندی برخوردار است که ترویج و نهادینه کردن آن در بخش‌های مختلف جامعه، از جمله در مسائل فرهنگی بسیار سازنده و تاثیرگذار بوده و خواهد بود.
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ایجاد تحول در ساختار، وظایف و ماموریت‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در پیوست حکم اعضای جدید شورا، از کارگروه تحول خواست با دقت همه پیشنهاد‌های موجود در این زمینه را جمع بندی و برای تصمیم گیری در جلسه بعدی ارائه دهد.
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، موضوع شرح وظایف قرارگاه فرهنگی در راستای اجرائی شدن رهنمود‌های مقام معظم رهبری در پیوست حکم اعضای جدید برای ایجاد تحول در وظایف و ماموریت‌ها و راهبرد شورای عالی انقلاب فرهنگی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ادامه آن به جلسه بعدی شورا موکول گردید.
همچنین در این جلسه سند سیاست‌ها و اقدامات تقویت و ترویج نامگذاری متولدین جدید مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی به تصویب رسید.
در جلسه امروز شورای انقلاب فرهنگی همچنین سید محمد مقیمی بعنوان رئیس دانشگاه تهران، حسین قناعنی بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و عبدالرضا پازوکی بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران انتخاب شدند.