menusearch

واردات اتوبوس خارجی به کشورمان توهین به ملت محسوب می‌شود

۱۳۹۸/۹/۷ پنج شنبه
واردات اتوبوس خارجی به کشورمان توهین به ملت محسوب می‌شود
واردات اتوبوس خارجی به کشورمان توهین به ملت محسوب می‌شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، درباره واردات اتوبوس‌های خارجی به کشور گفت: واردات اتوبوس خارجی به کشورمان توهین به ملت محسوب می‌شود.

وی افزود: اینکه برخی از بخش‌های مختلف دولت اعلام می‌کنند که برای تأمین نیازهای کشور باید به سمت واردات اتوبوس‌های دست دوم خارجی برویم،‌ توهین به مردم محسوب شده و نباید زیر بار چنین ظلمی برویم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بخش خصوصی در کشور ظرفیت بالایی برای تولید اتوبوس دارد. این در حالی است که ما در طول سال‌های اخیر شاهد سرمایه‌گذاری فراوان بخش خصوصی برای تولید اتوبوس بوده‌ایم و باید از این ظرفیت و پتانسیل در سال رونق تولید حداکثر استفاده را ببریم.

رضایی‌کوچی گفت: اگر قرار است که بخش خصوصی، قدرت واردات اتوبوس را بر عهده داشته باشد بهتر است به او فقط مجوز واردات قطعه دهیم و عملا ارزش افزوده تولید اتوبوس در کشورمان در داخل باقی بماند.

وی گفت:‌ دولت و بخش‌های مختلف باید به جای واردات اتوبوس دست‌دوم زمینه‌های ساخت و توسعه تولید اتوبوس در کشور را فراهم کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: واردات اتوبوس خارجی اعم از نو و دست‌دوم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و نباید کسی این کار را انجام دهد.

رضایی‌کوچی خاطرنشان کرد: اینکه دولتمردان اعلام کنند باید به سمت واردات اتوبوس برویم بخشی از بی‌تدبیری بوده و استمرار بی‌تدبیری‌های گذشته است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد که در شرایط فعلی به سمت واردات اتوبوس (نو و دست‌دو) گرایش پیدا کنیم.

 

 

 

منبع خبر: خبرگزاری فارس