menusearch

نیروهای مسلح اجازه نخواهند داد تا بیگانه‌ای اراده و تصمیم خود را بر ملت ما دیکته کند

۱۳۹۸/۴/۱۶ یکشنبه
نیروهای مسلح اجازه نخواهند داد تا بیگانه‌ای اراده و تصمیم خود را بر ملت ما دیکته کند
نیروهای مسلح اجازه نخواهند داد تا بیگانه‌ای اراده و تصمیم خود را بر ملت ما دیکته کند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی در جمع نیروهای مسلح، با بیان این که چهار مأموریت اساسی برای نیروهای مسلح، در قانون اساسی تعریف شده است، اظهارداشت: اولین مأموریت نیروهای مسلح، پاسداری از تمامیت ارضی کشور است، چنانکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمان جنگ تحمیلی 48 هزار شهید تقدیم اسلام کرد.

وی دومین مأموریت تعریف شده یرای نیروهای مسلح را، پاسداری از استقلال کشور و جلوگیری از دخالت سیاسی بیگانگان عنوان داشت و گفت: نیروهای مسلح اجازه نخواهند داد تا بیگانه‌ای اراده و تصمیم خود را بر ملت ما دیکته کند، بلکه این اراده ملت ایران است که اراده خود را دیکته خواهد کرد، اما شاهدیم که در برخی از کشورها، قیم مآبانه عمل کرده و مستقیماً بر تصمیمات بزرگی مانند انتخابات دخالت می‌کنند، ولی ملت ایران به بلوغ سیاسی رسیده است و به هیچ بیگانه‌ای اجازه دخالت نخواهد داد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، با تاکید بر اهمیت حفظ نظام اسلامی، به سومین مأموریت تعریف شده برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، یعنی حفظ نظام سیاسی کشور پرداخت و ابراز داشت: باید با این مأموریت به اهمیت و جایگاهو نیروهای مسلح در کشور پی برد که چنین مأموریت خطیری در قانون برای آنان تعریف شده است.

وی امدداد رسانی و سازندگی در زمان صلح را نیز چهارمین مأموریت نیروهای مسلح در کشور برشمرد و اذعان داشت: مردم هیچگاه از حافظه تاریخی خود، امدادرسانی ارتشیان کشور به مردم زلزله دیده ورزقان یا سیل دیدگان آق قلا و... را فراموش نخواهند کرد.

محمدحسنی، به بازسازی‌های انجام شده توسط ارتش، در حادثه زلزله رودبار و منجیل اشاره کرد و یادآورر شد: مردم یکی از روستاهای مناطق زلزله زده را در آن زمان ارتش آباد نامیدند و رسماً نام آن جا در تقسیمات کشوری ثبت شد، اما نه آن منطقه، بلکه باید تمام کشور را ارتش آباد نامید، در هیچ نقطه از دنیا نمی‌توان چنین رابطه قلبی میان مردم و نیروهای مسلح مشاخده کرد.

وی همچنین در بخش بعدی سخنان خود به راه‌های تحقق چهار مأموریت تعریف شده برای نیروهای مسلح پرداخت و گفت: ارتشیان مجاهد باید خود را در سه حوزه تقویت کنند تا بتوانند مأموریت‌های خود را محقق کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، حوزه نظامی را اولین حوزه برای تحقق مأموریت‌ها دانست و تشریح کرد: نیروهای مسلح باید از نظر رزمی چنان به سر ببرند که اگر لحظه‌ای دشمن قصد حمله داشت، چنان تنبیه کنند که درس عبرتی برای دیگران باشد و دیگران هرگز هوس تکرار آن را نکنند.

وی ایمان را دومین حوزه برای تحقق این مأموریت‌ها عنوان کرد و افزود: اگر حوزه نظامی یک کفه ترازو باشد، حوزه ایمان کفه دیگر و سنگین‌تر آن خواهد بود و ما باید توان معنوی خود را چنان بالا ببریم که اگر تمام دنیا به دشمنی با ما برخیزند، تا آخرین نفس بایستیم و عباس وار در صحرای کربلا به تنهایی یک ارتش باشیم.

محمدحسنی، حفاظت اطلاعات را نیز سومین حوزه برای تحقق مأموریت‌ها عنوان کرد و گفت: پیش نیاز هر تهاجمی کسب اطلاعات است که نیروهای مسلح با تمام توان خود در حفظ آن کوشا باشند، چنانکه دشمن نمی‌تواند توان دفاعی ایران را ارزیابی کند، سرنگون شدن پهباد جاسوسی که اخیراً به حریم کشور وارد شده بود و با سامانه کاملاً بومی سوم خرداد سرنگون شد، نمونه‌ای از این غافلگیری بود.

وی با بیان این که آمریکا باید موضوع ابرقدرتی خود را به موزه تاریخ بسپارد، تصریح کرد: آمریکا مدت زیادی است که دیگر ابر قدرت نیست، جمهوری اسلامی ایران آن چنان در حوزه کسب اقتدار نظامی عمل کرده است که قدرت ارزیابی توان نظامی کشور را ندارد.

آخرین اخبار

اساسا سند 2030 در آموزش و پرورش به هیچ وجه مورد اجرا قرار نمی‌گیرد

وکیل نجفی سوار بر موج هایی می‌شود که برخی افراد در فضای مجازی راه انداخته اند

حدود 140 میلیون جلد کتاب چاپ شده و برای اول مهر آماده توزیع است

کیفی‌سازی و عمق بخشی برنامه‌های بسیج از اهمیت بالایی برخوردار است

آیت‌الله جنتی با اکثریت آرا اعضای شورای نگهبان به عنوان دبیر شورای نگهبان ابقاء شد

انتخابات شورایاری‌ها برگزار خواهد شد

چهار انتصاب در نیروی انتظامی انجام شد

شاغلان دستگاه های دولتی از دریافت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی منع شدند

با اقدامات صورت گرفته، فشارهای دشمن خنثی شده است

عدم رعایت موازین شرعی در پوشش قانونا جرم محسوب می‌شود

کشور با روحیه انقلابی قابل پیشرفت کردن است

نظر مجلس با نظر سازمان بازرسی همسو و موضع سازمان بازرس منطقی و مورد تایید است

با رای امروز نمایندگان مجلس دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف به عضویت شورای نگهبان درآمدند

برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

دولت تدبیر و امید از تمامی دولت‌های گذشته ضعیف‌تر، ناکارآمد و کارنابلدتر بوده

دشمن تصویر غلطی از انقلاب به نسل جوان داده است

معوقات فرهنگیان بر اساس مصوبه مجلس تا پایان سال جاری پرداخت می شود

آرشیو کل اخبار