menusearch

میانگین زمان رسیدگی برای هر پرونده به حدود ۶ ماه کاهش پیدا کرده است

۱۳۹۸/۳/۱۸ شنبه
میانگین زمان رسیدگی برای هر پرونده به حدود ۶ ماه کاهش پیدا کرده است
میانگین زمان رسیدگی برای هر پرونده به حدود ۶ ماه کاهش پیدا کرده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت الاسلام و المسلمین بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری، عید سعید فطر را پاداش خداوند متعال به مؤمنان، روزه داران و شب زنده دارانی که توفیق عبادت و بندگی در ماه مبارک رمضان را بار دیگر در کارنامه اعمالشان به ثبت رسانده اند و به تهذیب و تزکیه نفس خود پرداختند دانست و افزود: فطر، تجلی یک ماه بندگی و اطاعت پروردگار متعال و شست و شوی جان در نهر پاک رمضان است. عید توفیق بر طاعت و عبادت، عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکر و یاد محرومان و گرسنگان و عید زیبایی‌های معنوی و عید بشارت و سعادت و عید خداجویی و خداپرستی و خداترسی است.
وی گفت: انسانی که در ماه مبارک رمضان روزه می‌گیرد می‌تواند همراه با امساک از خوردن و آشامیدن، تمام اعضا و جوارحش را از گناه مصون بدارد و وقتی این گونه عمل کند یک روزه مقبول خواهد داشت و این معنای تقوای الهی است که خداوند متعال می‌فرماید روزه سبب تقوای الهی می‌شود همین مساله مقدمه‌ای می‌شود که انسان تقوا پیدا کند و این تقوا را باید ادامه دهد که فقط منحصر در ماه مبارک رمضان نباشد بلکه در ماه‌های دیگر هم این پرهیزکاری را ادامه دهد.
رئیس دیوان عدالت اداری به کاهش زمان رسیدگی پرونده‌ها در دیوان اشاره کرد و افزود: میانگین زمان رسیدگی برای هر پرونده در شعب بدوی در سال ۹۶ هشت ماه بود که در سال گذشته به حدود ۶ ماه کاهش پیدا کرده و در شعب تجدیدنظر نیز این میانگین زمانی ۱۹۷ روز در سال ۹۶ بوده که به ۱۵۰ روز در سال ۹۷ کاهش یافته و این ناشی از تلاش جدی قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری است.
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی گفت: البته در صددیم متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها واقعی شود و طوری برنامه ریزی خواهیم کرد که رسیدگی هر پرونده در شعب بدوی حداکثر شش ماه و در شعب تجدیدنظر پنج ماه باشد که اگر به این هدف برسیم مدت زمان رسیدگی یک پرونده در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان ۱۱ ماه و یا حداکثر یک سال خواهد بود.
رئیس دیوان عدالت اداری به راه اندازی سامانه رای صحیح اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم برای جلوگیری از تعارض آراء، در مورد تمامی موضوعاتی که در دیوان شکایت می‌شود براساس قوانین و مقررات رای صحیح را استخراج کنیم تا از این طریق از تعارض جلوگیری شود و صحت آراء در دیوان ملموس‌تر شود.
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی به شرایط و جایگاه مطلوب دیوان عدالت اداری در جامعه و تاثیرگذاری آرای آن در تصمیم گیری سازمان‌های دولتی اشاره کرد و گفت: صحت و کیفیت آراء صادره باید به قدری بالا باشد که بتوانیم از آراء دیوان دفاع کنیم و پای رای خود بایستیم و الحمدلله این ظرفیت در حال حاضر در دیوان عدالت اداری وجود دارد و در تلاش هستیم که کیفیت و کمیت آرای دیوان را روز به روز افزایش دهیم.

آخرین اخبار

آمریکا توان جنگیدن با ایران مقتدر را ندارد

اروپا برای حفظ برجام اراده‌ای ندارد

طرح زیست شبانه می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد

تا ۱۰ روز دیگر از ۳۰۰ کیلو ۳.۶۷ اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم

هر ماه 100 هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیر اضافه می‌شود

محصولات تراریخته در صورتی برچسب نداشته باشند، حتماً برخورد می شود

دهم تیرماه اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی برگزار می‌شود

دولت تدبیر و امید ناکارآمدی خود را در حل مسائل کشور کاملاً نشان داده است

شاخص بورس با ۴۰۰۰ واحد رشد به کانال ۲۳۸ هزار واحدی وارد شد

با افزایش ۲ برابری منابع آبی امسال، ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت سد‌های کشور پر شده است

جوان‌ترین آزاده جنگ تحمیلی به خیل یاران شهیدش پیوست

آیت‌ الله دری نجف‌آبادی: اجازه ندهیم که دشمن از فرصت هایی که در اختیار ما است او سوء استفاده کند

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد

سردار اشتری: نیروی انتظامی موافق اعتبار گذرنامه از پنج سال به ۱۰ سال است

در سیل اخیر بسیج کار سه سال را در ۳۵ روز انجام داد

بزودی انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش‌ها، مکمل تحریم‌های اقتصادی است

آرشیو کل اخبار