menusearch

منطق مقاومت فعال زمینه ساز گشایش هایی در عرصه اقتصاد و سیاست ما خواهد بود

۱۳۹۸/۶/۱۵ جمعه
منطق مقاومت فعال زمینه ساز گشایش هایی در عرصه اقتصاد و سیاست ما خواهد بود
منطق مقاومت فعال زمینه ساز گشایش هایی در عرصه اقتصاد و سیاست ما خواهد بود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران طی سخنانی اظهار داشت: امام حسین یک سبک زندگی برجسته و با طراوت به بشریت معرفی کرد که در آن انسان مومن به رشد شایسته خود می‌رسد و هم جامعه اسلامی و بشری می‌تواند به کمال مطلوب خود دست پیدا کند. امام حسین در حقیقت یک دانشگاه و مدرسه را تاسیس کرد که در آن روش زندگی پاکیزه به بشیریت معرفی شده و نقطه عطف این سبک زندگی هم جهاد در راه خدا برای تحقق نقشه الهی و جریان سیره پیامبر اعظم است.

وی افزود: از هر منظری به فضیلت‌های بشری که نگاه کنیم در منظومه فکری امام حسین همه این شاخص ها ارتقا یافته استو نکته مرزی و نقطه اصلی این فضلیت ها بر مکتب جهاد استوار است. در سیمای مکتب امام حسین می‌توان چهره یک انسان مجاهد مومن را دید و به همین جهت است که نگاه تمام انبیا و اولیا الهی به این مکتب بوده است.

علی اکبری تصریح کرد:‌ امام حسین در نقطه حساسی قرار گرفتند که نزدیک بود تا چیزی از اسلام و زحمات همه انبیا بخصوص زحمات پیامبر اسلام باقی نماند. در این هنگام امام حسین در حالیکه رسالت همه انبیا و اوصیا را بر دوش داشت وارد میدان شد و کاری کرد که یک مجاهدت عادی نبود و امام حسین حق جهاد را برآورده کرد. امام حسین وارد این میدان شد تا مسیری را فراهم کند که مقدمات بهشت موعود روی زمین فراهم شود. اباعبدالله مکتبی را در اختیار بشریت گذاشت که نتیجه <آن را جامعه ما دریافت کرده است.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: کسانی که توانستند از این مکتب بهترین درس‌ها را بگیرند ملت ایران بودند که با آموزه‌هایی که از مکتب حسینی آموخته بودند وارد میدان شدند و به نقطه‌ای رسیدند که نشان دادند که ملتی هستند که خدا آنها را می‌پسندد. ملت ایران با پرچمداری امام راحل که مکتب حسینی را خوب می‌شناخت وارد میدان مبارزه شدند اما این‌بار وقتی صدای هل من ناصر امام  بلند شد صدای لبیک‌ها نیز شنیده شد و این مسیر استمرار پیدا کرد تا نهضت بزرگ اسلامی با نام اباعبدالله آغاز شود و در جریان شکفتن انقلاب اسلامی در سال 57 باز هم عاشورا و محرم بود که موجب پیروزی انقلاب شد وملت ما نشان دادند که شاگردان شایسته‌ای برای مکتب امام حسین هستند. لذا انقلاب و نظام ما ریشه حسینی دارد و بر اساس خط مقاومت و صبر ادامه پیدا کرد و ما معجزه آموزه‌های حسینی را در تربیت انسان‌ها در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دیدیم. پیدایش و آغاز این انقلاب با نام امام حسین بود و ادامه راهش هم تنها با شیوه حسینی ممکن است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه عنوان کرد‌: ملت عزیز ما با الهام از مکتب حسینی درس مقاومت را آموخته و به خوبی زیبایی‌ها این مکتب را تجربه کرد و امروز شناسنامه ملت ما هیهات منا الذله است. امام حسین دست ملت ما را گرفت و از حضیض ذلت به اوج عزت رساند و ما امروز ثمره روش حسینی در مقاومت فعال و هوشمندانه را می بینیم. دشمن درجه یک ملت ایران که نمونه‌ای از تبار یزیدی است، در حال افول است و در داخل آن بین کارشناسان درباره افول اجماع وجود دارد و آمریکا دیگر کشور 10 سال پیش هم نیست و دنیا به عصر پسا آمریکا فکر می‌کند.

وی با بیان اینکه آمریکا دیگر آن توان اقتصادی و تاثیرگذاری قبل را ندارد گفت: در آینده شاهد افول هژمونی آمریکا خواهیم بود و این ترسیمی است که کارشناسان آمریکایی هم به آن اذعان دارند. هیئت حاکمه ایالات متحده با مبتلا شدن به بیماری سرگشتگی راهبردی آخرین تلاشهای خود برای حفظ چهره آمریکا را می‌کند ولی چنین چیزی امکان پذیر نیست. آمریکا روزی 50 درصد از اقتصاد جهانی را در اختیار داشت و امروز حدود 15 درصد از اقتصاد جهان را دارد. در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم تمام شاخصه‌های آمریکا بحرانی است. این همان افول موریانه‌ای است و این دستگاه استکبار دچار پوکی استخوان مزمن شده است. وضعیت سیاسی آمریکا هم با حضور دونالد ترامپ بدتر شده و گویا ترامپ آمده است تا تیر خلاص را به حیثیت آمریکا بزند.

حاج علی اکبری با اشاره به ایستادگی ملت ایران افول آمریکا را تسریع کرده ادامه داد: شکل گیری جبهه مقاومت موجب کاهش اعتبار و قدرت منطقه‌ای آمریکا شده است. ایستادگی ملت ایران و درخشش این ملت عزیز افول آمریکا را تسریع می‌کند. در منطقه هم ما در حال مشاهده ثمرات این مقاومت هستیم. امروز در سوریه بعد از این همه سال و سرمایه‌گذاری آمریکا روحیه مردم افزایش یافته طوری که می‌خواهند بلندی های جولان هم آزاد کنند. در عراق هم به برکت مقاومت اثرات اقتدار اجتماعی را می‌بینیم و حمله اخیر به حشد الشعبی هم موج جدیدی علیه آمریکا ایجاد کرده است.

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ از طرف دیگر در یمن عزیز که ذخیره جبهه مقاومت است کشتی ائتلاف سعودی به گل نشسته است و اینها دنبال راهی هستند که آبرومندانه از این میدان خارج شوند. در لبنان هم نیرنگ آمریکایی در ایجاد اختلاف به جایی نرسیده است و اخیرا که آنها نیاز به بازسازی روحی داشتند دیدید که سید مقاومت چه کرد و آنها در حال دیدن کابوس موشک‌های حزب الله هستند. در فلسطین هم بین نیروهای جهاد و حماس اتحاد ایجاد شده و این ندای وحدت به گوش می‌رسد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه افزود: ایران خودمان هم از میان همه این توطئه‌ها به برکت مکتب و مجاهدت حسینی با یک نظام و رهبری حسینی و حلقه انصار حسینی در حال بالیدن است. این ملت بصیر باهوش با صبر و مقاومت خودشان تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کردند و امروز دیپلماسی التماسی آنها را مشاهده می‌کنید. داشتن طرفیت بازدارندگی فعال در توان دفاعی و با حضور مردم موجب خنثی شدن این توطئه‌ها شد.

وی اظهار داشت: از وقتی که این اقدام راهبردی در دستور کار مسئولان ما قرار گفت و کاهش تعهدات شروع شد، در جریان مذاکره با اروپایی‌ها گام سوم برداشته شد که از امروز اجرایی می‌شود. این تصمیم با صلابت ایرانی که میوه شیرین منطق حسینی است نتیجه بهتری خواهد داشت. ملت ایران دیگر به وعده دل نمی‌بندد و مرحله به مرحله تصمیماتش را اجرا خواهد کرد و آنها باید به 11 وعده‌ای که داشتند عمل کنند. این منطق مقاومت فعال زمینه ساز گشایش هایی در عرصه اقتصاد و سیاست ما خواهد بود.

آخرين اخبار

تولید قدرت در نظام اسلامی بدون نهادینه شدن ارزش‌های اسلامی پایدار نخواهد بود

هرکجا شعار ما می‌توانیم و عزم جهادی داشته‌ایم پیروز بوده‌ایم

سپاه در ایام اربعین به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌ کند

در هفته دفاع مقدس بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رایگان است

اهل بیت(ع) بیان کردند که مردم را به اسلام دعوت کنید ولی نه به زبان، بلکه به عمل

امسال سطح کیفی و کمی قطار‌های اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت

متقاضیانی که کارت سوخت آن‌ها در باجه‌های معطله است، بدون مراجعه به دفاتر پستی کارت خود را دریافت کنند

تمهیدات لازم برای پذیرایی از یک میلیون زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه پیش بینی شده است

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

شفافیت درباره نمایندگان مجلسی که رأی آوردند برای مردمی که به آن‌ها رأی داده‌اند یک حق است

وزارت آموزش‌وپرورش در یک حکومت دینی، نباید اجازه دهد که یک معلم دین را مورد هجمه قرار دهد

امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند

معتقدم که دولت نباید در برابر اروپایی‌ها گام به گام حرکت کند

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان با اجتماع عظیم عاشقان حسینی‌ برگزار شد

در مجلس حاضر و به ویژه در میان نمایندگانی از لیست امید، موضوع شفافیت آراء با مخالفت مواجه شده است

دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد

مادر شهیدان داداشی به فرزندان شهیدش پیوست

آرشيو کل اخبار