menusearch

مصوبات خوب دولت برای حل مشکل آب خوزستان

۱۴۰۰/۴/۲۸ دوشنبه
مصوبات خوب دولت برای حل مشکل آب خوزستان
مصوبات خوب دولت برای حل مشکل آب خوزستان

رئیس جمهور گفت: مصوبات خوبی در هیئت دولت برای حل مشکل آب مردم خوزستان و جبران خسارت آنان اتخاذ شده است.

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آقای حسن روحانی در ادامه سخنان خود در افتتاح طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی افزود: مدیران کشاورزی در طول این هشت سال چه در زمان مهندس حجتی وزیر سابق و چه در زمان مهندس خاوازی وزیر فعلی جهاد کشاورزی خدمات ارزشمندی را انجام داده اند.

رییس جمهور گفت: دولت در این هشت سال تلاش بسیار خوبی در زمینه کشاورزی انجام داده و در بعضی از زمینه‌ها به خودکفایی رسیده ایم.

آقای روحانی افزود: اگر شرایط آب و هوایی ما نرمال باشد و در خشکسالی قرار نگیریم، تمام زمینه‌های لازم از لحاظ مکانیزه شدن بخش‌های کشاورزی و همچنین از لحاظ بذر، کانال کشی‌هایی که انجام شده و زهکشی‌ها در برخی از محصولات در یک سال نرمال خودکفا هستیم.
رییس جمهور گفت: اگر بارش نرمال داشته باشیم، در تولید گندم خودکفا هستیم و در برنج هم ما تقریبا شرایط آب و هوایی مناسب باشد خودکفا هستیم، این خودکفایی تقریبا در شکر هم به مرز رسیده است.
آقای روحانی افزود: کشور در این سه محصول و در شرایط نرمال آب و هوایی می‌تواند روی پای خودش بایستد، اما متاسفانه در شرایط خشکسالی نمی‌توانیم خوداتکا باشیم و دلیل آن این است که بخش بزرگی از زمین‌های کشاورزی ما دیم است.
رییس جمهور با اشاره به این که متاسفانه امسال شرایط بسیار سختی را می‌گذرانیم و شرایط کشور از لحاظ خشکسالی شرایط خاصی است گفت: این شرایط در ۵۰ سال گذشته تقریبا کم نظیر است و نسبت به پارسال بیش از ۵۲ درصد کاهش بارندگی داریم.
آقای روحانی افزود: به همین دلیل هم در مسئله آب و هم در مسئله برق دچار مشکل شدیم و مردم در خوزستان و بسیاری از استان‌های جنوبی ما در شرایط کم آبی دچار مشکل شدند و کشاورزی و دام‌های آنان دچار مشکل شده است.
رییس جمهور گفت: علی رغم توصیه ما به اینکه در خوزستان مردم برنج نکارند، اما سال هاست برنج کاری هم در این استان انجام می‌شود و این امر مزید بر علت شده و مردم عزیز در سختی قرار گرفتند.
آقای روحانی با اشاره به مصوبات دولت برای حل مشکل آب خوزستان افزود: برای این که این مشکل را فعلا برای مردم عزیز در خوزستان حل کنیم و جبران خسارت نماییم و آب رسانی انجام شود مصوبات خوبی داشتیم.
رییس جمهور گفت: مردم هر چقدر ناراحت باشند حق دارند، چون تا فردی دامپروری و کشاورزی نکرده باشد از مشکلات این بخش آگاهی نخواهد داشت.

آخرين اخبار

وزیرکشور: تعطیل کردن نیاز به برنامه‌ریزی دارد تعطیلی دو هفته‌ای فعلا منتفی است

آمادگی هلال احمر برای برپایی نقاهتگاه ها

مظهر وفاق ملی باشید با مردم صادقانه حرف بزنید

رئیسی نهاد ریاست جمهوری را تحویل گرفت

روحانی مسئولیت ناکامی دولتش را بپذیرد/برجام سند عهدشکنی آمریکاست

مراسم تنفیذ؛ نشانه عقلانیت و آرامش حاکم بر کشور و مردم

رئیسی: پیام مردم در انتخابات امسال پیام تغییر وضع موجود بود

رئیس جمهور: مذاکره جلوی جنگ را گرفت

پیشنهاد تعطیلی بررسی شود و اقدامات لازم انجام گیرد

ضرورت جدیت برخورد دستگاه قضا با مجرمان جانی

آخرین گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور؛ ​ امشب بعد از خبر ۲۱

معاون وزیر بهداشت: وارد بحران بسیار شدید کرونا ‌شده‌ایم/ شرایط سختی در همه‌گیری ویروس دلتا داریم/ وضعیت استان‌ها‌ ناپایدار است

مأموریت ویژه رئیس قوه قضائیه برای تسریع در تعیین‌تکلیف پرونده‌های کثیرالشاکی و بازداشت‌های موقت

مهم‌ترین علائم ابتلا به دلتا کرونا کدام‌اند؟

مراسم تحلیف ریاست جمهوری با حضور ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور

میراث اقتصادیِ روحانی برای دولت رئیسی چیست؛ خداحافظی روحانی و کابینه با پاستور

وزیر کشور از رئیس جمهور خواستار تعیین تکلیف خودروهای وارداتی شد

آرشيو کل اخبار