menusearch

مشکل کشور این است که جوانان ما لیسانس و محفوظات دارند اما مهارتی ندارند

۱۳۹۸/۵/۳ پنج شنبه
مشکل کشور این است که جوانان ما لیسانس و محفوظات دارند اما مهارتی ندارند
مشکل کشور این است که جوانان ما لیسانس و محفوظات دارند اما مهارتی ندارند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام محسن قرائتی مدیر مرکز مهدی موعود در مراسم دومین اجلاس بین‌المللی فعالان مهدوی که در محل سالن همایش‌های حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت‌هایی تا به امروز انجام شده عبارت از راه‌اندازی مرکز تخصصی مهدویت در قم، تربیت 400 طلبه فارغ‌التحصیل، ایجاد انتشارات بنیاد، راه‌اندازی دفتر بنیاد است و 700 نیروی داوطلب رایگان برای فعالیت در مجموعه داریم.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی بیان کرد: برای ظهور حضرت مهدی(ع) ما باید از خود شروع کنیم، اما امروز می‌بینیم عدالت در برخی امور وجود ندارد، تمام حوزه‌های علمیه مشهد به اندازه دانشگاه فردوسی زمین ندارد.

وی افزود: در خود مسجد عدالت نیست، سهم قرآن در حوزه‌ها چقدر است؟ جایگاه نهج‌البلاغه در مساجد کجاست؟ پولی که برای پژوهش داده می‌شود کجا هزینه می‌شود؟

مدیر مرکز مهدی موعود یادآور شد: در مسؤولیت‌ها عدالت نیست، شما که برای بزرگسالان خطبه می‌خوانید برای دبیرستان‌ها هم سخنرانی کنید ما متاسفانه عدالت را رعایت نمی‌کنیم، به اندازه یک قدم به عدالت نزدیک شویم، در برخی سازمان‌ها نان خوردن نیست و برخی بسیار متمول هستند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه راه ایجاد عدالت چیست؟ خاطرنشان کرد: ما خودمان از بالا تا پایین خوب عمل نکردیم، چرا آمریکا را لعنت می‌کنید؟ چون 90 درصد منافع دنیا را فدای 10 درصد مردمش می‌کند، تحولی باید در خودمان ایجاد شود.

قرائتی اظهار کرد: برای امام زمان(عج) تکرار اشکالی ندارد هر کس در مورد امام زمان(عج) صحبت کند درست می‌گوید و جای خالی بسیاری در این زمینه وجود دارد.

وی یادآور شد: مشکل کشور این است که جوانان ما لیسانس و محفوظات دارند اما مهارتی ندارند و حاضر به یادگیری هم نیستند، درس و تحقیق ما زیر سوال است.

مدیر مرکز مهدی موعود با انتقاد از اینکه هیچ کتابی در مورد زکات وجود ندارد، گفت: نمازمان بیمار و زکات‌مان مرده است و هیچ منبعی مکتوبی برای پرداخت زکات وجود ندارد.

قرائتی اظهار کرد: چرا تابستان باید حوزه و دانشگاه تعطیل باشد گرمای هوا را با تغییر ساعت می‌توان مدیریت کرد، الان 18 میلیون فرهنگی در 100 روز تعطیل هستند، چرا پنجشنبه حوزه تعطیل است؟

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نیروگیری و نیروسازی برای امام زمان(ع) کار مبارکی است، تصریح کرد: باید به نسل نو رسید، باید خود شما برای ظهور تلاش کنید، شما که پرچم‌دار مهدویت هستید برای امام تلاش کنید، صدقه بدهید، نام مهدی را بر فرزندان بگذارید مهدیه‌ها را رونق دهید، از یک در وارد نشوید از همه درها وارد شوید.

وی با تاکید بر اینکه جاهایی وجود دارد که خدا در لحظه آخر کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: روی کره زمین یک رهبر است که به رئیس جمهور آمریکا می‌گوید با تو صحبت نمی‌کنم،  ما در مسائل اقتصادی مشکل داریم اما در عزت کجا هستیم؟ آمریکا در ایران یک کدخدا را نمی‌تواند عوض کند، اما در جهان رئیس جمهورها را عوض می‌کند.

قرائتی با اشاره به اینکه گریه و خنده هر دو درمان است، یادآور شد: ما یک سایت خنده نداریم و صداوسیما بسیار هزینه می‌کند تا مردم را بخنداند که این بسیار نازیبا است.

استاد حوزه علمیه متذکر شد: قرآن امروز مهجور مانده است، در سوره آل عمران بیان شده است اگر امام زمان نباشد مردم حق دارند کافر باشند، اگر آیات بود رسول هم بود کسی حق ندارد کافر شود.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار