menusearch

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

۱۳۹۸/۵/۲۰ یکشنبه
متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند
متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سیدمحمد حسینی وزیر اسبق ارشاد در همایش اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه گناباد با موضوع تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در محل مصلای امام خمینی(ره) اظهار داشت: به‌جای این که دیگران دوقطبی ایجاد کنند و در زمین دیگران بازی کنیم باید گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه تبیین شود و در انتخابات نیز به این مهم دقت کنیم.

وی ادامه داد: نباید به‌سمت مسائل حاشیه‌ای برویم و در گام دوم انقلاب توصیه‌های مقام معظم رهبری باید ملاک و مطالبه مردم باشد. مسئولان ما نباید دنبال باندبازی و جناح باشند و در مطالبه اول رهبری مباحث علمی را اولویت قرار دهند.

حسینی افزود: مدیران نباید دل‌بسته دنیا باشند و باید با کانون‌های ضدمعنویت مبارزه کنند، امروز در کشور فیلم‌ها و رمان‌هایی دیده می‌شود که آزادانه هر کاری خواسته‌اند انجام می‌دهند و کسی برخورد نکرده است.

وی ابراز کرد: مقام معظم رهبری چندین سال عناوین را در مبحث اقتصاد می‌گذارند کاش به این توصیه‌ها عمل می‌شد و مثل یک کلاس درس این موضوع را تبیین می‌کردند ولی عده‌ای به‌خاطر شیفته بودن به برجام به آن عمل نکردند و حتی ارتباط با همسایگان را رها کردند.

وزیر اسبق ارشاد بیان کرد: در نظام اسلامی باید کسانی کار کنند که اعتقاد به نظام داشته باشند اما کسانی بودند که در فتنه 88 حضور داشتند و امروز پست گرفته‌اند، این‌ها در کارها اختلال ایجاد می‌کنند.

حسینی اظهار داشت: دشمن از اساس با نظام اسلامی مشکل دارد و هر دوره‌ای با یک رنگ وارد می‌شود، دیدید که از برجام خارج شدند و در مرحله‌ای حتی کسی را که با آنها مذاکره می‌کرد تحریم کردند؛ پس به این استکبار نمی‌شود اعتماد کرد؛ هرچه عقب‌نشینی کنیم دشمن جلو می‌آید اما امروز در حوزه اقتصادی مشکل داریم؛ باید دستگاه‌های اجرایی کار خود را درست انجام دهند نه این که نگران فسادها باشیم.

وزیر اسبق ارشاد خاطرنشان کرد: کشور ما ظرفیت‌های فراوان دارد و می‌توانیم از این فشارها خارج شویم؛ کشور عراق همه چیز نیاز دارد و ما می‌توانیم آن را پوشش دهیم. فرصت‌ها باید برابر باشد و ما در کشور چیزی به‌نام طبقه‌بندی نداریم و امام خمینی(ره) فرمان جهاد سازندگی دادند تا همه مثل هم باشند و تبعیضی وجود نداشته باشد. افرادی مثل نظام سرمایه‌داری خدماتی بخواهند به فقرا بدهند این نظام اسلامی نیست چون در این دیدگاه گروهی نابود خواهند شد.

حسینی تأکید کرد: دستگاه قضایی با اختیارات خود به‌خوبی عمل می‌کند و در پرونده‌های فساد خوب ورود پیدا کرده‌اند و این از اختیاراتی است که مقام معظم  رهبری به این قوه داده است و اثرات مثبتی در جامعه داشته است؛ رئیس جمهور نیز باید از اختیارات خود استفاده کرده و برخی مدیران را تغییر دهد و از نیروهای توانمند استفاده کند.

وی اضافه کرد: مبارزه با فساد فقط به‌عهده دستگاه قضایی نیست و خود مدیران و دستگاه‌های اجرایی باید کار کنند در این زمینه اگر درست عمل شود تأثیرات خوبی در جامعه خواهد داشت. استقلال کشور مهم است و دیگران نباید بر ما حاکم شوند؛ ما خودمان فرهنگ غنی و پیام برای دنیا داریم و کارهای آموزشی و فرهنگی باید انجام شود تا وابستگی به کشورهای دیگر وجود نداشته باشد.

حسینی اظهار داشت: باید مرزبندی خود را با دشمن مشخص کنیم، امروز در موضع قدرت هستیم و دیدید ناوچه آمریکایی در منطقه هیچ کاری نتوانست انجام دهد و دشمن امروز در حال التماس کردن به ایران است باید در رویارویی با دشمن رجز بخوانیم نه این که خود را ضعیف نشان دهیم.

وی افزود: متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند و در حال ورود به فرهنگ با این موضوعات هستند. باید تلاش خود را برای تبیین و اجرای سبک زندگی اسلامی انجام دهیم و اجازه ورود فرهنگ غرب به کشور را ندهیم و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب این مطالبه را از مسئولان داشتند.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار