menusearch

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

۱۳۹۸/۵/۲۰ یکشنبه
متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند
متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سیدمحمد حسینی وزیر اسبق ارشاد در همایش اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه گناباد با موضوع تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در محل مصلای امام خمینی(ره) اظهار داشت: به‌جای این که دیگران دوقطبی ایجاد کنند و در زمین دیگران بازی کنیم باید گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه تبیین شود و در انتخابات نیز به این مهم دقت کنیم.

وی ادامه داد: نباید به‌سمت مسائل حاشیه‌ای برویم و در گام دوم انقلاب توصیه‌های مقام معظم رهبری باید ملاک و مطالبه مردم باشد. مسئولان ما نباید دنبال باندبازی و جناح باشند و در مطالبه اول رهبری مباحث علمی را اولویت قرار دهند.

حسینی افزود: مدیران نباید دل‌بسته دنیا باشند و باید با کانون‌های ضدمعنویت مبارزه کنند، امروز در کشور فیلم‌ها و رمان‌هایی دیده می‌شود که آزادانه هر کاری خواسته‌اند انجام می‌دهند و کسی برخورد نکرده است.

وی ابراز کرد: مقام معظم رهبری چندین سال عناوین را در مبحث اقتصاد می‌گذارند کاش به این توصیه‌ها عمل می‌شد و مثل یک کلاس درس این موضوع را تبیین می‌کردند ولی عده‌ای به‌خاطر شیفته بودن به برجام به آن عمل نکردند و حتی ارتباط با همسایگان را رها کردند.

وزیر اسبق ارشاد بیان کرد: در نظام اسلامی باید کسانی کار کنند که اعتقاد به نظام داشته باشند اما کسانی بودند که در فتنه 88 حضور داشتند و امروز پست گرفته‌اند، این‌ها در کارها اختلال ایجاد می‌کنند.

حسینی اظهار داشت: دشمن از اساس با نظام اسلامی مشکل دارد و هر دوره‌ای با یک رنگ وارد می‌شود، دیدید که از برجام خارج شدند و در مرحله‌ای حتی کسی را که با آنها مذاکره می‌کرد تحریم کردند؛ پس به این استکبار نمی‌شود اعتماد کرد؛ هرچه عقب‌نشینی کنیم دشمن جلو می‌آید اما امروز در حوزه اقتصادی مشکل داریم؛ باید دستگاه‌های اجرایی کار خود را درست انجام دهند نه این که نگران فسادها باشیم.

وزیر اسبق ارشاد خاطرنشان کرد: کشور ما ظرفیت‌های فراوان دارد و می‌توانیم از این فشارها خارج شویم؛ کشور عراق همه چیز نیاز دارد و ما می‌توانیم آن را پوشش دهیم. فرصت‌ها باید برابر باشد و ما در کشور چیزی به‌نام طبقه‌بندی نداریم و امام خمینی(ره) فرمان جهاد سازندگی دادند تا همه مثل هم باشند و تبعیضی وجود نداشته باشد. افرادی مثل نظام سرمایه‌داری خدماتی بخواهند به فقرا بدهند این نظام اسلامی نیست چون در این دیدگاه گروهی نابود خواهند شد.

حسینی تأکید کرد: دستگاه قضایی با اختیارات خود به‌خوبی عمل می‌کند و در پرونده‌های فساد خوب ورود پیدا کرده‌اند و این از اختیاراتی است که مقام معظم  رهبری به این قوه داده است و اثرات مثبتی در جامعه داشته است؛ رئیس جمهور نیز باید از اختیارات خود استفاده کرده و برخی مدیران را تغییر دهد و از نیروهای توانمند استفاده کند.

وی اضافه کرد: مبارزه با فساد فقط به‌عهده دستگاه قضایی نیست و خود مدیران و دستگاه‌های اجرایی باید کار کنند در این زمینه اگر درست عمل شود تأثیرات خوبی در جامعه خواهد داشت. استقلال کشور مهم است و دیگران نباید بر ما حاکم شوند؛ ما خودمان فرهنگ غنی و پیام برای دنیا داریم و کارهای آموزشی و فرهنگی باید انجام شود تا وابستگی به کشورهای دیگر وجود نداشته باشد.

حسینی اظهار داشت: باید مرزبندی خود را با دشمن مشخص کنیم، امروز در موضع قدرت هستیم و دیدید ناوچه آمریکایی در منطقه هیچ کاری نتوانست انجام دهد و دشمن امروز در حال التماس کردن به ایران است باید در رویارویی با دشمن رجز بخوانیم نه این که خود را ضعیف نشان دهیم.

وی افزود: متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند و در حال ورود به فرهنگ با این موضوعات هستند. باید تلاش خود را برای تبیین و اجرای سبک زندگی اسلامی انجام دهیم و اجازه ورود فرهنگ غرب به کشور را ندهیم و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب این مطالبه را از مسئولان داشتند.

آخرين اخبار

بی تعارف من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم

تولید قدرت در نظام اسلامی بدون نهادینه شدن ارزش‌های اسلامی پایدار نخواهد بود

هرکجا شعار ما می‌توانیم و عزم جهادی داشته‌ایم پیروز بوده‌ایم

سپاه در ایام اربعین به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌ کند

در هفته دفاع مقدس بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رایگان است

اهل بیت(ع) بیان کردند که مردم را به اسلام دعوت کنید ولی نه به زبان، بلکه به عمل

امسال سطح کیفی و کمی قطار‌های اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت

متقاضیانی که کارت سوخت آن‌ها در باجه‌های معطله است، بدون مراجعه به دفاتر پستی کارت خود را دریافت کنند

تمهیدات لازم برای پذیرایی از یک میلیون زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه پیش بینی شده است

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

شفافیت درباره نمایندگان مجلسی که رأی آوردند برای مردمی که به آن‌ها رأی داده‌اند یک حق است

وزارت آموزش‌وپرورش در یک حکومت دینی، نباید اجازه دهد که یک معلم دین را مورد هجمه قرار دهد

امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند

معتقدم که دولت نباید در برابر اروپایی‌ها گام به گام حرکت کند

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان با اجتماع عظیم عاشقان حسینی‌ برگزار شد

در مجلس حاضر و به ویژه در میان نمایندگانی از لیست امید، موضوع شفافیت آراء با مخالفت مواجه شده است

دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد

آرشيو کل اخبار