menusearch

فضای مجازی به بلایی خانمان سوز تبدیل شده

۱۳۹۸/۲/۱۹ پنج شنبه
فضای مجازی به بلایی خانمان سوز تبدیل شده
فضای مجازی به بلایی خانمان سوز تبدیل شده

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای -معاون اول قوه قضاییه در آیین تکریم و معارفه روسای کل دادگستری فارس گفت: متاسفانه فضای مجازی به بلایی خانمان سوز تبدیل شده و دشمن روی فضای مجازی دست گذاشته است.
وی ادامه داد: ظرفیتی که می توانست در خدمت مردم و نظام باشد اکنون با تبلیغ بسیاری از جرایم علیه مردم و نظام از آن استفاده می شود.
محسنی اژه ای افزود: جرایمی مانند قتل، سرقت، فسادها و خرید و فروش سلاح از فضای مجازی تبلیغ می شود این در حالی است که وظیفه شورای عالی فضای مجازی است که با نابسامانی ها در این حوزه برخورد کند.
معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: 8 سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی می گذرد و همچنان هدایت ها و تصمیم گیری ها در حوزه فضای مجازی بسامان نیست؛ این وظیفه همگانی است که با تخلفات در حوزه فضای مجازی برخورد شود، شورایعالی فضای مجازی مسوولیت مستقیم دارد، دستگاه های امنیتی، قضایی، علما و همه باید در این زمینه تلاش کنند که از بروز جرایم پیشگیری شود.
محسنی اژه ای در ادامه با بیان اینکه برخی از کارها خلاف شوون دستگاه قضایی و یک قاضی است، خواستار صیانت از شان دستگاه قضایی شد.
وی گفت: سرمایه اصلی این نهاد نیروی انسانی است که باید آن را از جنبه‌های مختلف صیانت کرد.
او همچنین مقابله با قاچاق و حمایت از تولید را از وظایف مهم امروز همه مسئولان نظام برشمرد و خواستار اهتمام بر تکریم همکاران قضایی و مردم، صیانت از شوون قضا، قاضی و کارمند، نظارت مستمر بر زیر مجموعه، اجرای به موقع احکام، اهتمام جدی به حقوق مردم، مشورت در امور و برخورد به موقع و قاطع با همه مفسدان و مجرمان شد.
معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر اینکه حق ‌الناس در اسلام بسیار مهم است، تاکید کرد که همکاران قضایی باید نسبت به حقوق عامه حساسیت داشته باشند.
محسنی اژه ای اضافه کرد: با وجود تلاش‌های زیاد اما تا رسیدن به نقطه مطلوب تراز نظام اسلامی فاصله داریم.
در این آیین از خدمات علی القاصی مهر تقدیر و حجت الاسلام سید محمد کاظم موسوی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان فارس معرفی شد.