menusearch

فتنه‌ای که می‌تواند در آینده کشور را تهدید کند فتنه در فضای مجازی اقدامات روانی تبلیغات و اغواگری است

۱۳۹۸/۱۰/۹ دوشنبه
فتنه‌ای که می‌تواند در آینده کشور را تهدید کند فتنه در فضای مجازی اقدامات روانی تبلیغات و اغواگری است
فتنه‌ای که می‌تواند در آینده کشور را تهدید کند فتنه در فضای مجازی اقدامات روانی تبلیغات و اغواگری است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران، در همایش "دانشگاه فتنه های دیروز، امروز، فردا" با اشاره به حماسه9 دی سال 1388، اظهار داشت: همه روزها روز خداست اما یوم الله روزی است که تجلی قدرت خدا و اعجاز او باحضور مردم در صحنه پدیدار می‌شود.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن پس از ظهور انقلاب اسلامی به نقش مردم در خنثی‌سازی این توطئه‌ها اشاره کرد و افزود: دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در صدد توطئه‌گری علیه انقلاب اسلامی بوده است اما حضور مردم، توطئه‌های دشمن را در عرصه های مختلف سیاسی فرهنگی و نظامی بی‌اثر گذاشت.حضور مردم توطئه‌های دشمن را در تیر 78، دی ماه 88 و اذر 98 خنثی کرد و درست زمانی که دشمن به خوشه چینی توطئه‌های خود دل خوش کرده بود آن را خنثی کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با اشاره به شرایط کشور در سال 88 و بصیرت مردم در این زمینه، یادآور شد: در سال 88 مسائلی مطرح شد که حتی مسئولان انقلابی خوب هم، بعضا جزو ساکتین بودند و راه دیگری را نشان می‌دادند اما مردم راه را گم نکردند بر تردید ایجاد شده پیروز شدند و با دشمن همراهی نکردند.حتی رأی دهندگان به کاندیدای پیروز نشده در انتخابات پس از اولین خطبه رهبر انقلاب کنار کشیدند و توطئه‌گران و برنامه‌ریزان قائله را تنها گذاشتند.

سردار نقدی در همین زمینه گفت: عظمت حضور مردم در 9 دی 88 به قدری بود که مسئولان نیز غافلگیر شدند و ما که جزو برگزار‌کنندگان مراسم بودیم به دلیل اندوه جمعیت نتوانستیم به جایگاه مراسم برسیم.

وی با اشاره به تلاش دشمن به ایجاد فتنه اقتصادی طی دهه گذشته، تصریح کرد: طی 10 سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا فتنه اقتصادی در کشور ایجاد شود. بعضا نداهایی چون در "شعب ابی طالب" هستیم و تنها برون رفت از وضعیت اقتصادی "کنار آمدن با آمریکاست" شنیده شد. برخی از مسئولان نیز در این زمینه معتقد بودند که مذاکره با امریکا تنها راه نجات اقتصاد کشور است و لذا قراردادی بسته شد و وعده‌هایی به مردم داده شد.  برخی تصور می‌کردند با عکس انداختن  با اروپاییها دیگر همه مشکلات حل می شود اما دیدیم که اینگونه نشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران افزود: درست زمانی که امریکایی‌ها فکر می‌کردند وقت چیدن میوه این توطئه نیز هست و به دنبال خوشه چینی فتنه اقتصادی بودند باز حضور مردم در 6 آذر 98 انها را ناامید کرد و بذر فتنه را برچید.

سردار نقدی با بیان اینکه فتنه اقتصادی دشمن امروز کارکرد خود را از دست داده است زیرا آنها هر اقدامی که می‌خواستند در ضربه به اقتصاد ایران انجام دهند، انجام دادند و دیگر حرفی برای گفتن ندارند، یادآور شد: ما در شرایطی مقابل فتنه‌های دشمن پیروزشدیم که گاهاً دستمان خالی بود. اما در فتنه اقتصادی با وجود مولفه‌های یک اقتصاد موفق در کشور، دست ما پر است.

وی با اشاره به تجربه کشور در مقابله با فتنه‌های ابتدای انقلاب، گفت: زمانی که ما با توطئه‌هایی مثل ترور شخصیت‌ها مواجه بودیم و هنوز بسترهای اطلاعاتی آماده نشده بود، توانستیم به همت جوانان انقلابی مقابل فتنه‌های اطلاعاتی که سازمان‌های قول پیکر اطلاعات کشورهای مختلف جهان در آن حضور داشتند به برتری دست یابیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران به فتنه نظامی دشمن نیز اشاره کرد و یادآورشد: در دوران هشت سال دفاع مقدس در جنگ رویارو با فتنه‌های دشمن در مقوله نظامی دست ما خالی بود. اما با وجود دست خالی در این حوزه نیز پیروز شدیم.

سردار نقدی با اشاره به اینکه در عرصه فتنه اقتصادی دست ما پر است، گفت: ما در ایران با یک اقتصاد پیشرو و مقتدر که دارای نیروی انسانی جوان، مواد اولیه و انرژی، زمین، نقدینگی است، مواجه هستیم. نقدینگی در کشور ما به قدری است که اگر در محور اقتصاد و تولید قرار گیرد می‌تواند کوه را نیز جابجا کند. سرمایه در کشور ما وجود دارد اما اگر نتوانیم همین سرمایه موجود مردم را نیز در عرصه تولید به کار گیریم، نمی توانیم سرمایه های دیگران را از خارج از کشور به داخل بیاوریم. بنده معتقدم در کشوری که پروژه‌های عظیم پتروشیمی مثل عسلویه ساخته می‌شود مدیریت نیز وجود دارد اما چیزی که نسبت به گذشته کم داریم؛ دیدگاه و مدیریت باورمند است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: ما امروز به دیدگاه خودباور و معتقد به نفت در مدیریت کشور نیاز داریم. این دیدگاه می‌تواند همه چیز را متحول کند. اگر روزی به مجلس و دولتی با این دیدگاه رسیدیم، بدانید که می‌توانیم در حوزه اقتصادی نیز موفق عمل کنیم و در فتنه اقتصادی کامل پیروز شویم.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با اشاره به وضعیت دشمنان انقلاب در حوزه اقتصادی، گفت: دشمن امروز فراخسته است و هرچه در چنته داشتهعلیه انقلاب خرج کرده است. امریکا که خود روزی به دنبال خرید نفت از سایر کشورها بود به دلیل مشکلات اقتصادی از سال 2014 به فروش نفت و خام فروشی روی آورده است. این کشور امروز 23 هزار میلیارد دلار بدهی دارد. وقتی ما می‌توانیم پهپاد پیشرفته این کشور را شکار کنیم و جلوی کشتی آنها را بگیریم قطعاً در عرصه های دیگر نیز با خودباوری می‌توانیم پیروز شویم.

سردار نقدی در بخش پایانی سخنان خود به فتنه‌ای که در آینده ممکن است برای کشور هزینه هایی را ایجاد کند نیز اشاره کرد و گفت: فتنه‌ای که می‌تواند در آینده کشور را تهدید کند فتنه در فضای مجازی اقدامات روانی تبلیغات و اغواگری است.دشمن به دنبال فتنه‌انگیزی در حوزه فضای مجازی با عملیات روانی است و تا زمانی که به شبکه ملی اطلاعات نرسیم، نمی‌توانیم خود را در این مقوله مصون نگه داریم.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند راه مقابله با این فتنه تولید محتواست اما بنده معتقدم تا زمانی که مدیریت این عرصه دست دشمن است، نمی‌توانیم در این خصوص به نتیجه برسیم. زیرا مدیریت این عرصه در دست دشمن است و او تعیین می‌کند چه اخباری در صدر بماند و به قول معروف ترند شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با بیان اینکه در فضای مجازی استقلال نداریم و استقلالمان در این عرصه مخدوش است، گفت: به دلیل نداشتن شبکه ملی اطلاعات دشمن برای ما تصمیم می‌گیرد که چه پیامی دیده و به مخاطب منتقل شود. این خلاف استقلال است و ما باید بتوانیم این فضا را در دست گیریم و مدیریت کنیم.

سردار نقدی با مخاطب قراردادن اساتید و دانشگاهیان حاضر در این جلسه اضافه کرد: در زمینه سخت افزاری راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، دست ما چندان هم خالی نیست و به مدد دانشجویان و اساتید انقلابی و دغدغه‌مند در حوزه نرم افزار نیز می‌توانیم کمبودهای خود را به راحتی برطرف کنیم. لذا امیدواریم به همت شما اساتید و دانشگاهیان با راه اندازی این شبکه و ایجاد پیام رسان‌ها و سیستم عامل‌های بومی مدیریت این عرصه را نیز در دست گیریم و در این بخش نیز پیروز شویم.

آخرين اخبار

ابلاغ بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری

تمدید انتخاب روش مدیریت مستقیم سهام عدالت تا ۱۵ خردادماه

موظف شدن بانک ها به دریافت سفارش فروش سهام عدالت

رئیس‌جمهور مخاطب بیشترین تذکر کتبی نمایندگان

2 خرداد سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ساعت 12 به وقت تهران بمناسبت روز جهانی قدس

عدم اجرای طرح ترافیک در تهران تا اطلاع ثانوی

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

حذف عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی

شیب ملایم رو به کاهش آمار کرونا در تهران

عدم اراده‌ای دولت برای برخورد با مافیای خودرو

سرپرست وزارت صمت منصوب شد

تذکر شفاهی یک نماینده مجلس نسبت به نامه وزیر خارجه به دبیر سازمان ملل

شماره ملی و شناسه ملی افراد کد اقتصادی

فعالیت سامانه ثبت نام گازسوز کردن خودرو‌ها از روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت

استاد دانشگاه سهام عدالت دارد، اما کارگر نه

مشروح بیانات رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با ستاد ملی مبارزه با کرونا

تمدید مهلت درخواست وام یک میلیون تومانی

آرشيو کل اخبار