menusearch

علت بیکاری جوانان ما بی‌خاصیتی آموزش در دبیرستان و دانشگاه است

۱۳۹۸/۴/۱۱ سه شنبه
علت بیکاری جوانان ما بی‌خاصیتی آموزش در دبیرستان و دانشگاه است
علت بیکاری جوانان ما بی‌خاصیتی آموزش در دبیرستان و دانشگاه است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، نشست هم‌اندیشی نویسندگان و ناشران حوزه نماز و مهدویت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز و نیکنام حسینی‌پور مدیر عامل خانه کتاب در محل سرای کتاب برگزار شد.

رئیس ستاد اقامه نماز در این نشست به آیات قرآن کریم اشاره کرد و اظهار داشت: مومن همین که قدرتی پیدا کند، اولین وظیفه او اقامه نماز است؛ لذا قرآن روز قیامت می‌پرسد شما که نویسنده بودید، با قلم برای دعوت به خدا چه کردید.

وی گفت: اگر قلم نویسندگان برای نماز باشد، برای خدا نوشته اند، زیرا نماز، محور است؛ اگر نویسندگان درباره هر چیزی قلم زدند، اما برای نماز چیزی ننویسند، کارشان کامل نیست. اهالی قلم به نماز اهتمام داشته‌اند، البته برای نوشتن از نماز، باید خدا بخواهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی افزود: پول چیز خوبی است، اما نباید برای پول کار کنیم. اگر نویسنده‌ای برای نماز کاری نکرده، باید عذرخواهی کند. چراکه اگر همین امروز عمر مانده به پایان برسد پاسخی برای نکیر و منکر نداریم.

وی به ویژگی تفسیر «نمونه» اشاره و تصریح کرد: در تفسیر نمونه که من نوشتم هر جلد ۲۵ هزار نکته قرآنی دارد. ما باید فلسفه حجاب را در یک بروشور چاپ کنیم و در اختیار دختران قرار دهیم. مخاطب ما در کتاب‌هایمان باید نسل نو باشد. ۴۵ سال پیش درس خارج را شروع کردم و تصمیم گرفتم آخوند اطفال شوم.

رئیس ستاد اقامه نماز به مشارکت در نوشتن آثار ادبی اشاره و خاطرنشان کرد: گاهی اوقات باید یک کتاب را شراکتی بنویسیم و سود بیشتری از آن حاصل کنیم. موضوع اجلاس نماز امسال «نماز و مدرسه» است که اگر نویسندگان در این زمینه کار کنند، استقبال می‌کنیم. قصه‌های قرآن پر از داستان و لطیفه است که باید از آن استفاده کنیم.

وی گفت: خیلی از کتاب‌هایی که نوشته می‌شود، لغو است. قلم باید طوری باشد که هر کلمه و صفحه‌اش مفید باشد. برای کتاب‌هایی که نوشته می‌شوند باید از کتاب‌های بزرگ قدیمی استفاده کنند. نویسندگان ضامن وقت مردم هستند پس چیزی که می‌نویسند باید مفید باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی علت مشکلات بیکاری جوانان را بی خاصیت بودن آموزش‌های سیستم آموزش و پرورش دانست و افزود: علت بی‌کاری جوانان ما بی‌خاصیتی علم در دبیرستان و دانشگاه است.

رئیس ستاد اقامه نماز در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آخوند‌ها باید قصه گفتن بلد باشند تا بتوانند نماز را تبلیغ کنند، اظهار داشت: ما از فضای خنده غافل شده‌ایم؛ البته خنده باید حکیمانه باشد؛ چراکه خنده لغو صحیح نیست.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار