menusearch

طلاب باید ابتدا به علم خود عمل کرده و سپس آن را در اختیار دیگران قرار دهند

۱۳۹۸/۵/۱ سه شنبه
طلاب باید ابتدا به علم خود عمل کرده و سپس آن را در اختیار دیگران قرار دهند
طلاب باید ابتدا به علم خود عمل کرده و سپس آن را در اختیار دیگران قرار دهند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت‌الله محمدمهدی شب‌زنده‌دار عضو فقهای شورای نگهبان در آئین معرفی درس‌نامه غناء و موسیقی رهبر معظم انقلاب که در مرکز تخصصی فقهی ولی امر(عج) برگزار شد، با بیان اینکه حفظ قرآن کریم یک سرمایه بزرگ است اظهار داشت: قرآن کریم علاوه بر نورانیت، ظرفیت علمی عظیمی را پیش روی انسان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره اهمیت فراگیری قرآن افزود: مقام معظم رهبری فرمودند بنده نسبت به مسئله حفظ اهتمام داشتم و حتی اگر یک صفحه می‌خواندم آن را حفظ می‌کردم، اما کسی نبود که بنده را تشویق کند تا در جوانی بتوانم قرآن حفظ  کنم.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دوره نوجوانی با اهتمام ویژه توانستند 12 جزء قرآن کریم را حفظ کنند، رهبری فرموند بنده در کلاس درس حضرت آیت‌الله بروجردی همیشه جلوی کلاس درس می‌نشستم تا تمرکز بیشتری داشته باشم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به تبعات گوش دادن به موسیقی ابراز کرد: گوش دادن به غناء و موسیقی مانع درک حقیقت بندگی و حرکت به‌سوی خداوند می‌شود، اگر صفحه دل انسان آلوده به غناء شود دیگر لذت بندگی را نخواهد چشید.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با بیان اینکه کسی که آلوده به غناء است دل لرزان و اشک نیمه‌شب ندارد تصریح کرد: حال که صدا و سیما این‌گونه موسیقی‌ها پخش می‌کند باید مراقب خودمان باشیم، مقام معظم رهبری بارها نسبت به این مسئله انتقاد کردند و فرمودند بنده هر هفته نسبت به این موضوع تذکر می‌دهم.

وی با بیان اینکه یکی از سنت‌های فراموش‌ شده حوزه‌های علمیه آن است که به مسئله حفظ توجهی نمی‌شود، گفت: حفظ بر اساس روایت نبوی گام‌های دوم و سوم فراگیری علوم است، بزرگان حوزه علمیه همواره برای آن‌که علوم را حفظ کنند آن‌ها را به نظم و شعر درمی‌آورده و حفظ می‌کردند.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه طلاب باید ارتباط خود را با فقه رایج حفظ کنند، ادامه داد: اگر در دروس تخصصی فقه نیز متمرکز شدید ارتباط خود را با فقه رایج قطع نکنید.

وی بیان کرد: اهتمام ورزیدن به حفظ مسائل علمی در سنین جوانی در نظام آموزش حوزه مظلوم واقع‌ شده است، بلکه به‌عنوان ضد ارزش نیز شناخته می‌شود.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار با تأکید بر اینکه علم بدون عمل از ارزش و برکت برخوردار نیست، عنوان کرد: طلاب باید ابتدا به علم خود عمل کرده و سپس آن را در اختیار دیگران قرار دهند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اگر طلاب فقه را با قصد قربت و صرفاً برای رضای خداوند و اهل بیت(ع) فرا بگیرند، حیات شان نورانی شده و از قلوبی سراسر صفا و نورانیت برخوردار می‌شود.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار