menusearch

طرح معامله قرن ، تنها با هدف نابودی فلسطین است

۱۳۹۸/۳/۷ سه شنبه
طرح معامله قرن ، تنها با هدف نابودی فلسطین است
طرح معامله قرن ، تنها با هدف نابودی فلسطین است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، در آستانه فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، رمضان شریف رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری به تشریح اقدامات و برنامه های روز جهانی قدس و اعلام مسیرهای راهپیمایی در تهران  پرداخت.

وی از روز جهانی قدس به عنوان میراث راهبردی و یادگار ارزشمند و تاریخی حضرت امام (ره) در ظرفیت‌سازی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آرمان قدس شریف یاد کرد و گفت: طی چهل سال گذشته روز قدس به آوردگاه اعلام برائت از رژیم غاصب صهیونیستی و اعلام موضع امت اسلامی ضد اشغالگری تبدیل شده است.

شریف گفت: امامین انقلاب اسلامی و ملت ایران با همراهی آحاد ملل و جوامع مسلمان و حق طلب جهان، روز قدس را عامل فراموش ناپذیری مسئله فلسطین و بازخوانی پرونده سیاه اسرائیل و حامیان اشغالگری و کودک کشی صهیونیست ها قرار داده‌اند و به فضل الهی با وحدت و اتحاد فراگیر  جوامع اسلامی تمامی توطئه ها و تهدید ها و حرکت های فریبنده و مزدورانه برای انحراف در آرمان فلسطین نتیجه‌ای جز شکست و انزوای عاملان آن نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مقاومت و انتفاضه فلسطین امروز در جای‌جای سرزمین‌های اشغالی ریشه دوانیده و موجب هراس رژیم صهیونیستی و مثلث شوم آمریکا، آل سعود و امارات به عنوان حامیان اصلی صهیونیست ها شده است، اظهار کرد: به فضل الهی امروز عمق آگاهی نسبت به مسئله فلسطین فراتر از منطقه ، یک ظرفیت بین‌المللی و جهانی برای پیگیری مطالبات فلسطینی ها ایجاد کرده است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: به رغم تلاش های گسترده و سناریوهای زنجیره ای و مستمر استکبار جهانی و  صهیونیسم بین‌الملل در انحراف افکار عمومی مردم جهان از جنایات صهیونیست ها، فلسطین همچنان مسئله محوری جهان اسلام و کانون توجه ملل و جوامع جهانی است.

وی تاکید کرد: روز قدس روز ابلاغ هشدار امت اسلامی به برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان و امارات نسبت به برگزاری کنفرانس موهوم موسوم به «صلح به خاطر شکوفایی اقتصادی» در بحرین است که با بازی کردن در زمین آمریکا، رژیم صهیونیستی، آرمان قدس و ملت فلسطین را پایمال نکنند.

شریف خاطرنشان کرد:  طرح معامله قرن که با برخی اقدامات دولت ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و شناسایی این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب، مخالفت با بازگشت آوارگان فلسطینی و سخن گفتن از ایجاد وطن جایگزین در اردن و صحرای سینا عملیاتی و رونمایی شده است و تنها با هدف نابودی فلسطین است.

وی اظهار کرد: موضع واحد و یکپارچه فلسطینی‌ها در مخالفت با طرح معامله قرن در میان زد و بند لابی صهیونیستی-سعودی شکست این طرح را از هم اکنون رقم زده است و قرائن نیز حکایت از شعله ور شدن انتفاضه در کرانه باختری نیز دارد و این موضوع به شدت باعث نگرانی صهیونیست‌ها و حامیان طرح معامله قرن شده است.

شریف در ادامه با هشدار به دولت آمریکا و خائنان منطقه‌ای به آرمان قدس و فلسطین گفت: طرح معامله قرن و هر اقدام دیگری که تأمین کننده خواسته های مشروع و به حق ملت فلسطین به ویژه بازگشت آوارگان و برگزاری انتخابات آزاد برای تعیین حق سرنوشت نباشد ، هرگز قادر نخواهد بود این مسئله بزرگ جهان اسلام را حل کند.

وی افزود: تصمیم گیری درباره فلسطین بدون رجوع به فلسطینی‌ها، در آینده نزدیک به انتفاضه جدید و گسترده ای در سرزمین های فلسطینی منجر می شود و شاهد خواهیم بود که کرانه باختری نیز راه مقاومت را پیش خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس برگزاری نشست بحرین را گامی مقدماتی و به منظور ارزیابی شرایط برای طرح معامله قرن خواند و گفت: در صورتی که این اقدام با محکومیت و مخالفت  گسترده امت اسلامی و آزادی خواهان و حق طلبان جهان مواجه شود، فرو خواهد ریخت و به فرصتی برای تعمیق اراده فلسطینی و اسلامی برای سرعت بخشیدن به زوال قطعی غاصبان قدس شریف تبدیل خواهد شد.

وی عنوان داشت: امت اسلامی در روز قدس نشان خواهد داد که آرمان فلسطین و قدس شریف همچنان زنده و جاری است و طرح معامله قرن که هدفی جز حذف کامل فلسطین از جغرافیای اسلام و منطقه دنبال نمی‌کند، دستاوردی جز شکست و خفت و خواری بیشتر برای طراحان و حامیان آن به دنبال نخواهد داشت.

آخرین اخبار

آمریکا توان جنگیدن با ایران مقتدر را ندارد

اروپا برای حفظ برجام اراده‌ای ندارد

طرح زیست شبانه می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد

تا ۱۰ روز دیگر از ۳۰۰ کیلو ۳.۶۷ اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم

هر ماه 100 هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیر اضافه می‌شود

محصولات تراریخته در صورتی برچسب نداشته باشند، حتماً برخورد می شود

دهم تیرماه اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی برگزار می‌شود

دولت تدبیر و امید ناکارآمدی خود را در حل مسائل کشور کاملاً نشان داده است

شاخص بورس با ۴۰۰۰ واحد رشد به کانال ۲۳۸ هزار واحدی وارد شد

با افزایش ۲ برابری منابع آبی امسال، ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت سد‌های کشور پر شده است

جوان‌ترین آزاده جنگ تحمیلی به خیل یاران شهیدش پیوست

آیت‌ الله دری نجف‌آبادی: اجازه ندهیم که دشمن از فرصت هایی که در اختیار ما است او سوء استفاده کند

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد

سردار اشتری: نیروی انتظامی موافق اعتبار گذرنامه از پنج سال به ۱۰ سال است

در سیل اخیر بسیج کار سه سال را در ۳۵ روز انجام داد

بزودی انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش‌ها، مکمل تحریم‌های اقتصادی است

آرشیو کل اخبار