menusearch

صالحی: تلاش ما این بوده و هست که فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید انتقال یابد

۱۳۹۸/۱/۲۲ پنج شنبه
صالحی: تلاش ما این بوده و هست که فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید انتقال یابد
صالحی: تلاش ما این بوده و هست که فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید انتقال یابد

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سید عباس صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با صراط المستقیم با بیان اینکه حوزه فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک فضای دینی و انقلابی یک موضوع قابل توجه و اساسی بوده و هست ، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه ها فعالیت ها و پشتیبانی هایی کرده است و می‌کند.
وی افزود: یکی از حوزه‌های قابل توجه فضای هنر می باشد که به طور پیوسته در قالب های مختلف سهم قابل توجهی از محصولات هنری ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را در آن فعالیت میکند ، در طول سالیان اخیر و به خصوص در همین دوره اخیر به حوزه فرهنگ ایثار و شهادت معطوف است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: فیلم های سینمایی که در این دوره و دوره قبل از قبیل فیلم های سینمایی تنگه ابوقریب ، ۲۳ نفر و شبی که ماه کامل شد  ، این موارد نشان دهنده این است که سینما می تواند به عنوان یک مدیوم در نقل و انتقال و حسی کردن و گسترش دادن فرهنگ ایثار و شهادت موثر باشد.
صالحی گفت: به طور متوسط ما در تولیدات فیلم در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت هر ساله حداقل چند اثر قوی بر جای گذاشته ایم و همچنین امسال به اعتبار چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی رقم بالاتری در این حوزه داشته ایم.
وی در ادامه افزود: همچنین در حیطه هنر های نمایشی فعالیت هایی از قبیل حمایت یا ورود پیدا کردن به جشنواره تئاتر فجر از تئاتر هایی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت داشته‌ایم و در استان ها هم همین منوال ادامه داشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: حوزه هنرهای آوایی موسیقی حماسی و موسیقی معطوف به هیجان و حماسه اجتماعی در حوزه ایثار و شهادت ، فضای قابل توجهی در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حوزه رمان ، نمایش نویسی ، داستان های کوتاه و خاطره نگاری در هر مجموعه تعداد قابل توجهی را در حیطه ادبیات پایداری که برای ما یک سبک از حوزه فرهنگ مکتوب میباشد داشته ایم و در مجموع تلاش ما این بوده و هست که فرهنگ ایثار و شهادت از طریق حوزه ادبیات و هنر بتواند به نسل جدید که ممکن است دوره دفاع مقدس را ندیده باشند بشکل روان‌تر و جاذبه دار تری انتقال یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: کارهای بیشتری هم می شود انجام داد و امیدواریم به همت هنرمندان و نویسندگان مسیرهای پیش نرفته را پیش برده و فعالیت‌های موثری را داشته باشیم.

آخرین اخبار

آمریکا توان جنگیدن با ایران مقتدر را ندارد

اروپا برای حفظ برجام اراده‌ای ندارد

طرح زیست شبانه می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد

تا ۱۰ روز دیگر از ۳۰۰ کیلو ۳.۶۷ اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم

هر ماه 100 هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیر اضافه می‌شود

محصولات تراریخته در صورتی برچسب نداشته باشند، حتماً برخورد می شود

دهم تیرماه اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی برگزار می‌شود

دولت تدبیر و امید ناکارآمدی خود را در حل مسائل کشور کاملاً نشان داده است

شاخص بورس با ۴۰۰۰ واحد رشد به کانال ۲۳۸ هزار واحدی وارد شد

با افزایش ۲ برابری منابع آبی امسال، ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت سد‌های کشور پر شده است

جوان‌ترین آزاده جنگ تحمیلی به خیل یاران شهیدش پیوست

آیت‌ الله دری نجف‌آبادی: اجازه ندهیم که دشمن از فرصت هایی که در اختیار ما است او سوء استفاده کند

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد

سردار اشتری: نیروی انتظامی موافق اعتبار گذرنامه از پنج سال به ۱۰ سال است

در سیل اخیر بسیج کار سه سال را در ۳۵ روز انجام داد

بزودی انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش‌ها، مکمل تحریم‌های اقتصادی است

آرشیو کل اخبار