menusearch

شیطان چگونه انسان را از کسب روزی حلال باز می دارد

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ چهارشنبه
شیطان چگونه انسان را از کسب روزی حلال باز می دارد
شیطان چگونه انسان را از کسب روزی حلال باز می دارد

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، هنگامی که فردی تصمیم می گیرد مال حلال کسب کند و بدون نیرنگ و ربا ،غل و غش ، دروغ و رشوه لقمه نانی به دست آورد و به غفلت نخورد ، شیطان به او وعده فقر می دهد که اگر در پی کسب حلال باشی به جایی نمیرسی و آینده ای نخواهی داشت و فرزندانت بی سر و سامان می مانند ، ولی خداوند در پاسخ به این نیرنگ های شیطان در قرآن وعده مغفرت و بخشش می‌دهد و او است که وسعت و گسترش عنایت می‌کند ، پس از راهی که انتخاب کرده اید نترسید و هراس به خود راه ندهید.

یکی دیگر از وسوسه های شیطان این است که به انسان میگوید اول بار خود را ببند ، سپس توبه بکن و دیگر از راههای خلاف دست بردار. قرآن این فریب را نیز سرزنش می‌کند و در گفتگوی دوزخیان با بهشتیان در قیامت بیان می‌کند منافقان التماس می‌کنند که نگاهی به ما کنید تا از نور شما استفاده کنیم وقتی جواب رد می شنوند می‌گویند آیا ما در دنیا با شما نبودیم؟ بهشتیان می گویند چرا ولی شما خودتان را فریب دادید و در کار خیر امروز و فردا کردید.

گاهی شیطان انسان را وسوسه می کند که چرا زرنگ و زیرک نباشی و از فرصت‌ها برای پولدار شدن استفاده نکنی تو که عرضه رسیدن به ثروت را داری پس از هوش و توانایی خود استفاده کن و از هر راهی شده ثروت و مال به دست آور ، قارون می گفت من این ثروت را به خاطر علم و تخصص خود به دست آورده ام قران کریم در پاسخ به این وسوسه شیطانی می گوید آیا قارون نمی داند که ما قوی تر از او را نابود کردیم چه بسیار افرادی که دارای سرمایه سواد زرنگی و قدرت بودند و چند روزی را در خیال خویش پیشرفت کردند ولی به جایی نرسیدند و خداوند آنان را مواخذه کرد.

 

 

 

منبع : کتاب روزی حلال