menusearch

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

۱۳۹۸/۵/۱۹ شنبه
سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است
سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز در حاشیه طرح‌های ارتباطی دشت ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان‌های استان تهران به لحاظ جمعیتی و تراکم درصد بالایی برخورداراست، یکی از ضعف‌های استان تهران این است که نسبت به بسیاری از شهرهای مطرح کشور جمعیت بالاتری دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این پدیده با توجه به وضعیت اقتصادی نرخ تورم و گرانی باعث شده که تعداد زیادی از کسانی که در تهران شاغل هستند سکونتشان شهرستان‌های استان تهران منتقل کنند.

وی افزود: این جابجایی‌ها باعث شده تا اهمیت خدمات‌رسانی در شهرستان‌های استان تهران که و مناطق حاشیه‌ای دوچندان شود تا شهروندان از امکانات مطلوب بهره‌مند شوند.

جهرمی در خصوص وعده رئیس جمهور گفت: سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است و کسانی که در هفته ازدواج، ازدواجشان به ثبت رسیده است تا پایان سال اینترنت رایگان دریافت می‌کنند و تا صبح امروز ۵ هزار و ۲۰۰ خبرنگار و حدود ۳۵۲ زوج هم ثبت‌نام کرده‌اند که ظرف ۴۸ ساعت موردبررسی قرار می‌گیرد و به‌صورت پیامک به اطلاع عزیزان می‌رسد و می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی در ادامه این گفت‌وگو افزود: برخی از شهرها مثل شهرهای دشت ورامین که از قدمت زیادی برخوردارند از موضوعاتی بوده که مدنظرم است و از سال گذشته برنامه ویژه‌ای برای توسعه ارتباطات برای مناطق مختلف استان تهران داشتیم.

وی تصریح کرد: امروز هم به دشت ورامین آمدیم تا از آخرین وضعیت پروژه‌ها مطلع شویم تا کارها انجام‌شده را پیگیری کنیم و اقدامات لازم را برای برسی بیشتر که تا کجا پیش رفته است انجام دهیم.

جهرمی بیان داشت: سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه ارتباطات در منطقه دشت ورامین اختصاص داده شده بود و مناطق شهری که به فضل خدا ارتباط تشان کامل است و به شبکه ملی هم متصل هستند.

وی یادآور شد: بخش عمده‌ای از مراکز پرجمعیت روستایی در دشت ورامین متصل به شبکه ملی اطلاعات هستند و وضعیت ارتباطی قابل قبولی دارند و بخش کوچکی باقی‌مانده که بیشتر به منطقه جنوب ورامین برمی‌گردد که تا پایان سال جاری این مشکل هم مرتفع خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: تا پایان سال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار دشت ورامین به شبکه ملی ارتباطات متصل خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن امروز سامانه متمرکز خدمات مخابراتی در قرچک افتتاح شد، اتفاق مهمی و دیگر امروز در بحث Adsl با متوسط سرعت ۴ برابر سرعت اتصال به شبکه ملی اطلاعات توسط شرکت مخابرات ایران آماده بارگذاری شده است.

وی افزود: امروز اولین پورتمان را دریکی از روستاهای دشت ورامین به یک خانواده شهید تقدیم کردیم و این سرویس دایر شد و عملاً با واگذاری این سرویس، فرآیند واگذاری سرویس‌های vdsl تا حدود ۲ میلیون پورت در سراسر کشور توسط مخابرات ایران آماده بارگذاری هست.

وی در ادامه به توسعه شبکه ملی اشاره کرد و گفت این حرکت یک سرآغازی برای حرکت و توسعه شبکه ملی اطلاعات بود که امروز در سفر ما به این منطقه آغاز شد که مردم از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی به بحث حمایت از گروه والیبال اشاره کرد و گفت: جوانان تیم والیبال ایران به‌هرحال نقش بسیار زیادی دارند در اطلاع نام ایران و در ایجاد نشاط اجتماعی و شایسته حمایت هستند و برای اپراتورهای تلفن همراه، همواره در حمایت از ورزش در کشور پیش‌قدم بوده است و از والیبال هم حمایت کردند چه تیم ملی و باشگاهی و چه تیم ورامین که حائز اهمیت رتبه برتر در والیبال ایران است

آخرين اخبار

بی تعارف من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم

تولید قدرت در نظام اسلامی بدون نهادینه شدن ارزش‌های اسلامی پایدار نخواهد بود

هرکجا شعار ما می‌توانیم و عزم جهادی داشته‌ایم پیروز بوده‌ایم

سپاه در ایام اربعین به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌ کند

در هفته دفاع مقدس بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رایگان است

اهل بیت(ع) بیان کردند که مردم را به اسلام دعوت کنید ولی نه به زبان، بلکه به عمل

امسال سطح کیفی و کمی قطار‌های اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت

متقاضیانی که کارت سوخت آن‌ها در باجه‌های معطله است، بدون مراجعه به دفاتر پستی کارت خود را دریافت کنند

تمهیدات لازم برای پذیرایی از یک میلیون زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه پیش بینی شده است

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

شفافیت درباره نمایندگان مجلسی که رأی آوردند برای مردمی که به آن‌ها رأی داده‌اند یک حق است

وزارت آموزش‌وپرورش در یک حکومت دینی، نباید اجازه دهد که یک معلم دین را مورد هجمه قرار دهد

امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند

معتقدم که دولت نباید در برابر اروپایی‌ها گام به گام حرکت کند

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان با اجتماع عظیم عاشقان حسینی‌ برگزار شد

در مجلس حاضر و به ویژه در میان نمایندگانی از لیست امید، موضوع شفافیت آراء با مخالفت مواجه شده است

دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد

آرشيو کل اخبار