menusearch

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

۱۳۹۸/۵/۱۹ شنبه
سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است
سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز در حاشیه طرح‌های ارتباطی دشت ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان‌های استان تهران به لحاظ جمعیتی و تراکم درصد بالایی برخورداراست، یکی از ضعف‌های استان تهران این است که نسبت به بسیاری از شهرهای مطرح کشور جمعیت بالاتری دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این پدیده با توجه به وضعیت اقتصادی نرخ تورم و گرانی باعث شده که تعداد زیادی از کسانی که در تهران شاغل هستند سکونتشان شهرستان‌های استان تهران منتقل کنند.

وی افزود: این جابجایی‌ها باعث شده تا اهمیت خدمات‌رسانی در شهرستان‌های استان تهران که و مناطق حاشیه‌ای دوچندان شود تا شهروندان از امکانات مطلوب بهره‌مند شوند.

جهرمی در خصوص وعده رئیس جمهور گفت: سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است و کسانی که در هفته ازدواج، ازدواجشان به ثبت رسیده است تا پایان سال اینترنت رایگان دریافت می‌کنند و تا صبح امروز ۵ هزار و ۲۰۰ خبرنگار و حدود ۳۵۲ زوج هم ثبت‌نام کرده‌اند که ظرف ۴۸ ساعت موردبررسی قرار می‌گیرد و به‌صورت پیامک به اطلاع عزیزان می‌رسد و می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی در ادامه این گفت‌وگو افزود: برخی از شهرها مثل شهرهای دشت ورامین که از قدمت زیادی برخوردارند از موضوعاتی بوده که مدنظرم است و از سال گذشته برنامه ویژه‌ای برای توسعه ارتباطات برای مناطق مختلف استان تهران داشتیم.

وی تصریح کرد: امروز هم به دشت ورامین آمدیم تا از آخرین وضعیت پروژه‌ها مطلع شویم تا کارها انجام‌شده را پیگیری کنیم و اقدامات لازم را برای برسی بیشتر که تا کجا پیش رفته است انجام دهیم.

جهرمی بیان داشت: سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه ارتباطات در منطقه دشت ورامین اختصاص داده شده بود و مناطق شهری که به فضل خدا ارتباط تشان کامل است و به شبکه ملی هم متصل هستند.

وی یادآور شد: بخش عمده‌ای از مراکز پرجمعیت روستایی در دشت ورامین متصل به شبکه ملی اطلاعات هستند و وضعیت ارتباطی قابل قبولی دارند و بخش کوچکی باقی‌مانده که بیشتر به منطقه جنوب ورامین برمی‌گردد که تا پایان سال جاری این مشکل هم مرتفع خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: تا پایان سال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار دشت ورامین به شبکه ملی ارتباطات متصل خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن امروز سامانه متمرکز خدمات مخابراتی در قرچک افتتاح شد، اتفاق مهمی و دیگر امروز در بحث Adsl با متوسط سرعت ۴ برابر سرعت اتصال به شبکه ملی اطلاعات توسط شرکت مخابرات ایران آماده بارگذاری شده است.

وی افزود: امروز اولین پورتمان را دریکی از روستاهای دشت ورامین به یک خانواده شهید تقدیم کردیم و این سرویس دایر شد و عملاً با واگذاری این سرویس، فرآیند واگذاری سرویس‌های vdsl تا حدود ۲ میلیون پورت در سراسر کشور توسط مخابرات ایران آماده بارگذاری هست.

وی در ادامه به توسعه شبکه ملی اشاره کرد و گفت این حرکت یک سرآغازی برای حرکت و توسعه شبکه ملی اطلاعات بود که امروز در سفر ما به این منطقه آغاز شد که مردم از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی به بحث حمایت از گروه والیبال اشاره کرد و گفت: جوانان تیم والیبال ایران به‌هرحال نقش بسیار زیادی دارند در اطلاع نام ایران و در ایجاد نشاط اجتماعی و شایسته حمایت هستند و برای اپراتورهای تلفن همراه، همواره در حمایت از ورزش در کشور پیش‌قدم بوده است و از والیبال هم حمایت کردند چه تیم ملی و باشگاهی و چه تیم ورامین که حائز اهمیت رتبه برتر در والیبال ایران است

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار