menusearch

زندگی‌نامه شهید محمد حسین بخشنده

۱۳۹۷/۹/۵ دوشنبه
زندگی‌نامه شهید محمد حسین بخشنده
زندگی‌نامه شهید محمد حسین بخشنده

به گزارش صراط المستقیم ، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.
شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.
شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید محمد حسین بخشنده یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

فرازی از زندگینامه شهید:
شهید محمد حسین بخشنده در سال ۱۳۳۷ در شهر ارومیه دیده به جهان گشود. بعد از طی دوران کودکی به تحصیل پرداخت و تا کلاس سوم دبستان تحصیلات خود را ادامه داد. سپس ترک تحصیل نمود و در سال ۱۳۵۸ با سمت درجه‎داری به استخدام ارتش درآمد. بعد از یک سال ازدواج نمود، که ثمره آن یک فرزند می‎باشد، که از وی به یادگار مانده است.
او جوانی بسیار جدی و علاقمند به مطالعه بود و بیشتر اوقات فراغت خود را به مطالعه کتب دینی و اجتماعی و تاریخی سپری می‎کرد.
بعد از اعلام موجودیت حزب دمکرات در منطقه، او بار‌ها در عملیات پاکسازی منطقه شرکت نمود، از جمله در پیرانشهر، آلباتان، سردشت، مریوان، تمرچین.
وی روحیه شهادت طلبی و جسارت زیادی داشت در انجام مأموریت‎ها با گشاده روئی از آن‌ها استقبال می‎کرد.
در تاریخ ۶۲/۵/۵ در منطقه عملیاتی پیرانشهر هنگامی که مهمات به منطقه حمل می‎نمود، بر اثر تیراندازی عناصر ضدانقلابی درگردنه دوآب، کنترل کامیون از دستشان خارج شد و ایشان به شهادت رسید.