menusearch

روحانیونی داریم که توان درمان فرزند مریض خود را ندارند

۱۳۹۷/۱۲/۱۰ جمعه
روحانیونی داریم که توان درمان فرزند مریض خود را ندارند
روحانیونی داریم که توان درمان فرزند مریض خود را ندارند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی در جلسه طلاب و فضلای نکا، بهشهر، رستم کلا، گلوگاه و خلیل شهر که  در  مدرسه عالی دارالشفای قم برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: بنابر روایت امام صادق (علیه السلام)، قم حرم اهل بیت (علیهم السلام) بوده که نشان دهنده جایگاه حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و این شهر مقدس است و طلاب و فضلا باید از این فضا استفاده نمایند.

وی ابراز داشت: ما شخصیت های بزرگی همچون آیت الله ایازی، آیت الله کوهستانی و ... در منطقه خود داشته ایم که از جایگاه بالایی برخوردار بوده و طلاب و فضلای مازندرانی بهره های فراوانی از این عزیزان برده اند.

معاون تربیت و آموزش ستاد فرماندهی کل قوا خاطرنشان ساخت: امروز نیز بزرگانی در منطقه خود، قم مقدسه و مشهد مقدس داریم که از افتخارات ما هستند؛ همچنین بیشترین امام جمعه و قاضی در کل کشور از این سه شهرستان نکا، بهشهر و گلوگاه می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین گواهی تصریح کرد: سخنگوی انقلاب در مشهد مقدس، شهید هاشمی نژاد بود که خدمات بسیاری برای اسلام داشت و خود را فدای این مسیر کرد که این شهید عزیز از افتخارات منطقه ما می باشند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: این بیانیه، بیانیه ای مهم و ارزشمند است که بعید است که شخصیتی عادی بتواند کل انقلاب را به این نحو در سه حالت گذشته، حال و آینده تبیین و ترسیم نماید.

معاون تربیت و آموزش ستاد فرماندهی کل قوا اظهار داشت: امروز مسئولیت ما و شما نسبت به این بیانیه بسیار سنگین است و روحانیت هیچ روزی مثل امروز مظلوم نبوده و تخریب نمی شده است؛ چون در گذشته به کارکرد و عظمت روحانیت پی نبرده بودند؛ اما امروز متوجه کارکرد آن شده و بیشترین تبلیغ و هجمه را بر علیه ما دارند.

حجت الاسلام والمسلمین گواهی ابراز داشت: تخریب روحانیت، برنامه امروز دشمن نیست؛ بلکه امام راحل، شهید بهشتی، شهید مطهری و ... نیز تخریب شده و امروز به ما رسیده است.

وی خاطرنشان ساخت: امروز بودجه دانشگاه زابل و زاهدان که از شهرستان های دورافتاده کشور است، دو برابر بودجه کل مراکز دینی کشور بوده که نشان دهنده انواع و اقسام تخریب ها بر علیه حوزه و روحانیت می باشد.

معاون تربیت و آموزش ستاد فرماندهی کل قوا تصریح کرد: واقعیت امروز حوزه های علمیه این است که پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی ایران، طلاب و فضلا از نماینده خود امضا می گیرد تا بتواند صوم و صلاه استیجاری بگیرند؛ این نشان از مظلومیت حوزه های علمیه و وضعیت نامناسب معیشتی طلاب آن است.

حجت الاسلام والمسلمین گواهی بیان داشت: امروز روحانیونی داریم که توان درمان فرزند مریض خود را ندارند؛ اما صدایی از آنان در نمی آید؛ ولی مشاهده می کنیم که چه حرف ها و سخن های ناروایی علیه طلاب زده می شود.

وی اظهار داشت: نقطه امید ما برای فعالیت، هدایت جامعه است و با این امید در این راه تلاش و کوشش می کنیم.

معاون تربیت و آموزش ستاد فرماندهی کل قوا ابراز داشت: این بیانیه منظومه ای برای تجزیه و تحلیل دوره های گوناگون انقلاب بوده و در آن گذشته را روایت نموده و ارائه تجربیات دهه های گوناگون قبل و بعد از انقلاب را داشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین گواهی خاطرنشان ساخت: برخورداری و جامعیت این بیانیه نسبت به مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و همچنین تکیه بر جوانان از ویژگی های شاخص این بیانیه می باشد.

وی تصریح کرد: امروز نگاه رهبر معظم انقلاب به جوانان است و طلاب جوان باید تلاش و همت خود را بیش از پیش نمایند.

معاون تربیت و آموزش ستاد فرماندهی کل قوا با اشاره به اینکه طلاب باید آتش به اختیار عمل کنند، بیان داشت: امروز بیش از 200 گروه جهادی از طلاب داریم که در مناطق محروم حضور داشته و تا به امروز قریب به 15 مسجد از شهریه همین طلاب ساخته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین گواهی اظهار داشت: تأکید بر ترمیم و تقویت مباحث اقتصادی از دیگر موضوعات موجود در بیانیه گام دوم انقلاب است؛ اما مشاهده می کنیم که وزیر امور خارجه در اوج جنگ اقتصادی استعفا می دهد و برخی موضوعات رعایت نمی شود.

وی ابراز داشت: سبک زندگی، مرزبندی با دشمنان، علم و پژوهش و معنویت و اخلاق چهار فرازی است که حوزه های علمیه می توانند از این بیانیه استفاده نموده و درباره آن کار نمایند.