menusearch

روحانیت و مرجعیت هرگز نمی‌گویند که فضای مجازی بسته شود

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ چهارشنبه
روحانیت و مرجعیت هرگز نمی‌گویند که فضای مجازی بسته شود
روحانیت و مرجعیت هرگز نمی‌گویند که فضای مجازی بسته شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت الله جعفر سبحانی در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور طی سخنانی ابراز داشت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران نسبت به دیگ انقلاب ها بی نظیر بود و جمهوری اسلامی با تمام انقلاب ها تفاوت داشت.

 

مرجع تقلید جهان تشیع ابراز داشت: جمهوری اسلامی در طول 40 سال خدمات گسترده ای ارائه داده است، بنده با تاریخ 75 سال گذشته ایران به خوبی آشنایی دارم و می دانم که خدماتی که جمهوری اسلامی در این 40 سال انجام داده قابل قیاس با قبل از آن نیست.

 

وی با تاکید بر رفع مشکلات مردم گفت: باید ابتکارها به گونه ای باید که از زندگی مردم گره گشایی کند و باید نیازها در نظر گرفته شده و طبق آن برنامه ریزی شود.

 

آیت الله سبحانی همچنین به موضوع فضای مجازی اشاره کرد و گفت: این را بدانید که ما هرگز نمی گوییم باید فضای مجازی بسته باشد چرا که این امر در دنیا امکان پذیر نیست اما از سوی دیگر این را می گوییم که رها کردن آن کار درستی نیست.

 

این مرجع تقلید با ابلاغ سلام به رئیس جمهور گفت: از قول بنده به آقای روحانی بگویید که با کمال اخلاصی که به شما دارم، و دولت شما را نیز تایید می کنم و این را نیز می گوییم که تضعیف دولت حرام است، اما این نکته را نیز بدانید که شما در راه ها و جاده ها برای اینکه حادثه رقم نخورد، هزاران پلیس را مامور کرده و یا تابلو می زنید و جریمه می کنید، اما نمی شود با این همه هجومی که در فضای مجازی است، هیچ پلیسی در کنارش نباشد.

 

وی با تاکید مجدد بر بهره گیری از اینترنت پاک گفت: باید در سخنانی که مطرح می شود این نکته بیان شود که روحانیت و مرجعیت قم هرگز علاقه ای به بستن فضای مجازی ندارند اما از آن طرف این را نیز می گوییم که رها بودن آن نیز به صلاح نیست.