menusearch

روايت‌گری باید در مساجد احيا شود

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ سه شنبه
روايت‌گری باید در مساجد احيا شود
روايت‌گری باید در مساجد احيا شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس که صبح امروز سه‌شنبه، ۱۸ دی‌ماه، در سالن شهید فهمیده مجتمع ۵ آذر برگزار شد. به سالروز آغاز عملیات کربلای ۵ اشاره کرد و گفت: در این روز‌ها عملیات کربلای ۵ اتفاق افتاد و این مهم پس از عملیات ناموفق کربلای ۴ انجام شد؛ در شب عملیات و در موقعیت ۵ ضلعی من مسئول‌محور بودم.
سردار غلامحسین غیب پرور با بیان اینکه هنوز مشکلات کربلای ۴ مرتفع نشده بود، افزود: مسئول جهاد نجف‌آباد به ما ملحق شد و شبانه در حال کار بودند تا به سطح خشکی ما اضافه کنند؛ در عملیات کربلای ۵ تا نزدیکی صبح پیروزی حاصل نشده بود، ولی در همان ساعات ورق برگشت و ما پیروز میدان شدیم.
وی یادآور شد: در منطقه به دلیل اینکه نباید چیزی آشکار می‌شد، مجبور بودیم، مخفیانه عمل کنیم. در عملیات بزرگ کربلای ۵ رحمت الهی نازل شد و رهبری هم گفتند که سپاه واقعه عاشورا را در کربلای ۵ رقم زد و اگر کسی این ایام را فراموش کند، از اردوگاه انقلاب خارج شده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی افزود: انقلاب ما بی‌همتاست و در مقام قیاس شاخص‌های انقلاب اسلامی بسیار بالاتر از دیگر انقلاب‌ها قرار دارد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با خونریزی و جنگ به دست نیامده افزود: امام خمینی(ره) شخصیتی روحانی بود و تمام زندگی خود را وقف اسلام و انقلاب کرد، هیچ چیز هم درخواست نکرد و مردم هم از این شخصیت بزرگ حمایت کردند، کسی به زور انقلاب را به مردم تحمیل نکرد.
سردار غیب‌پرور اتحاد و همدلی اقوام و مذاهب در کشور را از مزیت‌های انقلاب اسلامی خواند و گفت: در عرصه دفاع مقدس جای هیچ قومی خالی نبود. مهدی باکری در کنار دجله چه می‌کرد؟ این کارکرد انقلاب اسلامی است که امروز باید به عالم نشان داده شود.
وی در خصوص دستاورد‌های انقلاب اذعان کرد: دستاورد انقلاب بسیار زیاد است، وقتی معاون وزیر علوم اعلام کرد که رشد علمی ایران رتبه نخست جهان است همه این دستاورد‌ها به برکت انقلاب اسلامی است. البته نه اینکه مشکلی نداریم، امروز هیچ جا در دنیا نیست که مشکلات نداشته باشد.
وی ادامه داد: امروز فرزندان انقلاب باید دستاورد‌های انقلاب را فریاد بزنند، اما مشکل ما این است که مبانی انقلاب را به خوبی ترویج و تبلیغ نمی‌کنیم؛ ما قبول داریم که اقتصاد کشور مریض و نظام مدیریتی ما به شدت ناقص است، ولی نباید به خاطر این مشکلات دستاورد‌های انقلاب را نادیده گرفت.
سردار غیب پرور افزود: دین خواهی و خودباوری مردم کم نیست. تمام عالم به ما غبطه می‌خورد، ولی عده‌ای این را قبول ندارند و به آمریکا و اروپا آویزان می‌شوند. والله در تاریخ جایی ندیده‌ام این‌ها برای ما خیر بخواهند. امروز برای حل مشکلات اقتصادی نباید در آمریکا را کوبید.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: رهبری چند بار گفته‌اند برای حل مشکلات اقتصادی باید به خود باوری برسیم. جوان امروز ما همان جوانان زمان کربلای ۵ هستند. امروز ۴۰ سال از انقلاب گذشته است، طی این سال‌ها چقدر توطئه و دشمنی برای جمع کردن انقلاب کردند، ولی خدا نگذاشت. امروز بدانید که آینده از آن ملت ایران است. ما گردنه‌های زیادی را گذرانده‌ایم، انقلاب در این سال‌ها به مو رسیده، ولی پاره نشده است که این از برکت خون شهیدان است.
وی افزود: ما از مشکلات عبور می‌کنیم، کسانی بودند که آرزوی نابودی انقلاب را داشتند که امروز بدنشان را موریانه می‌خورد. رئیس‌جمهور آمریکا هم مثل آن‌هاست. امروز نقش ولایت فقیه در نگه داشتن انقلاب اسلامی با این مردم بسیار پررنگ و مهم است.
سردار غیب‌پرور گفت: امروز دو آسیب متوجه ماست، یکی تحریف و دیگری غفلت. راویان باید دقیق سخن بگویند و از تحریف بپرهیزند.
وی در خاتمه بیان کرد: ما در انقلاب باید الگو و اسوه ارایه دهیم نه اسطوره. اسطوره‌ها دست‌نیافتی هستند، ولی اسوه‌ها همواره در بین مردم بوده‌اند. ما نیاز نداریم در مورد شهیدان غلو کنیم، همین که شخصیت واقعی این عزیزان را بیان کنیم اسوه و الگویی مناسب را به مردم شناسانده‌ایم.

آخرین اخبار

آمریکا توان جنگیدن با ایران مقتدر را ندارد

اروپا برای حفظ برجام اراده‌ای ندارد

طرح زیست شبانه می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد

تا ۱۰ روز دیگر از ۳۰۰ کیلو ۳.۶۷ اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم

هر ماه 100 هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیر اضافه می‌شود

محصولات تراریخته در صورتی برچسب نداشته باشند، حتماً برخورد می شود

دهم تیرماه اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی برگزار می‌شود

دولت تدبیر و امید ناکارآمدی خود را در حل مسائل کشور کاملاً نشان داده است

شاخص بورس با ۴۰۰۰ واحد رشد به کانال ۲۳۸ هزار واحدی وارد شد

با افزایش ۲ برابری منابع آبی امسال، ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت سد‌های کشور پر شده است

جوان‌ترین آزاده جنگ تحمیلی به خیل یاران شهیدش پیوست

آیت‌ الله دری نجف‌آبادی: اجازه ندهیم که دشمن از فرصت هایی که در اختیار ما است او سوء استفاده کند

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد

سردار اشتری: نیروی انتظامی موافق اعتبار گذرنامه از پنج سال به ۱۰ سال است

در سیل اخیر بسیج کار سه سال را در ۳۵ روز انجام داد

بزودی انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش‌ها، مکمل تحریم‌های اقتصادی است

آرشیو کل اخبار