menusearch

رشد صنعت پارسال منفی 9.5 درصد بوده است و تا اخر شهریور به مثبت 0.4 درصد رسید

۱۳۹۸/۱۰/۲۱ شنبه
رشد صنعت پارسال منفی 9.5 درصد بوده است و تا اخر شهریور به مثبت 0.4 درصد رسید
رشد صنعت پارسال منفی 9.5 درصد بوده است و تا اخر شهریور به مثبت 0.4 درصد رسید

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، رضا رحمانی،وزیرصنعت،معدن و تجارت با حضور در اتاق تعاون ایران در نشست باهیئت رئیسه اتاق تعاون ایران درباره بررسی وضعیت صادرات و فعالیت های حوزه صنعت با تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت می گویم، شهدا الگویی برای جامعه هستند که با الگو برداری از آنها در مسئولیتها و کارها می توانیم موفق باشیم.

 وی ادامه داد: شهدایی مانند حاج قاسم سلیمانی همه وجودشان را وقف این ملت و کشور و نظام کردند و جانشان را در طبق اخلاص نهادند که امیدواریم تمام کار و مسئولیت ما نیز مانند حاج قاسم سلیمانی در جهت خدمت به مردم و حفظ نظام و انقلاب باشد.

وزیرصنعت، معدن و تجارت بیان کرد: تلاش ما این است که بتوانیم در شرایط جدید با روحیه جهادی و از جان گذشتگی، منافع شخصی و گروهی را کنار بگذاریم و با تمام وجود به مردم و کشور خدمت کنیم.این جلسه بسیار کیفی بود، مشورت های خوبی انجام شد.

 رحمانی افزود: اقتصاد مقاومتی 5 راهبرد دارد که یکی از آنها مردمی بودن است و تعاونی ها مصداق مردمی بودن هستند که مقام معظم رهبری هم روی این موضوع تاکید داشته اند.علی رغم ایجاد تشکل های جدید، اما تعاونی ها همچنان می توانند جایگاه خود را حفظ کنند.

وی اظهار داشت: ارتباطات اتاق تعاون با وزارت صمت باید از حالت تئوری بیرون بیاید و ارگانیک بشود، قائل به گسترش همکاری ها با اتاق تعاون هستیم.تعاونی ها از تولید تا توزیع، گستردگی خوبی دارند و به ویژه در شرایط جدید مثمر ثمر می توانند واقع بشوند.اتاق تعاون از لحاظ مدیریتی و کمیسیون های مختلف، ظرفیت های خوبی دارد، اتاق، به ما در شرایط جدید در حوزه هایی که می تواند کمک کند و بیاید مسئولیت بپذیرد.اتاق تعاون، تعاونی ها را پای کار بیاورد و برای مسائل پیش رو راه حل ارائه بدهد.

وزیرصنعت،معدن و تجارت گفت:اتاق تعاون روی موضوع تجارت مرزنشینان بیاید کار کند، مسئولیت این کار را می توانم به اتاق تعاون بدهم.افزایش نرخ دلار یک فرصت و پتانسیل خوب برای صادرات است که از آن باید استفاده بشود و این افزایش، صادرات را توجیه پذیر و واردات را توجیه ناپذیر کرده است که باید در صحنه عمل نیز دیده بشود.برخی حوزه ها مانند صنایع دستی و فرش که وابستگی به واردات ندارند، از این فرصت به واقع می توانند استفاده کنند.صادرات کشور در9 ماهه امسال افزایشی بوده است، 9 ماهه پارسال 78 میلیون تن و امسال 103میلیون تن صادرات داشته ایم.

 وی گفت: توجه به بسته بندی، کیفیت، سلایق مشتریان و بازاریابی و... را در صادرات باید مدنظر قرار بدهیم.تولید بیش از دو سوم محصولات و کالاهای منتخب در 9 ماهه امسال افزایشی بوده است.رشد صنعت پارسال منفی 9.5 درصد بوده است و تا اخر شهریور به مثبت 0.4 درصد رسید.

رحمانی بیان کرد: ظرفیت های خالی زیادی برای فعالسازی در رشته های مختلف تولیدی داریم، مثلاً در کاشی و سرامیک علیرغم افزایشی بودن تولید، اما باز می توانیم این ظرفیت را دو برابر کنیم.تشکل ها به خصوص اتاق تعاون روی پتانسیل های صادراتی به 15 کشور همسایه و همچنین اوراسیا کار کنند و ظرفیت ها را فعال کنند.

وزیرصنعت بیان کرد: اتاق تعاون در کشورهایی که پتانسیل صادراتی وجود دارد، خود پای کار بیاید و رایزن بازرگانی بگمارد.کشور چین دو هزار میلیارد دلار واردات دارد، این فرصت و پتانسیل خوبی است، چرا که از این رقم حدود 700 میلیارد دلار در ایران زمینه همکاری وجود دارد.الان در این شرایط جنگ اقتصادی، مردمی بودن باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد و تعاونی ها نمود این مردمی بودن هستند.

وی اظهار داشت: حل مسائل حوزه نقدینگی را در دستور کار داریم، با بانک مرکزی به توافقاتی هم رسیدیم و البته همزمان کارهایی را هم خودمان شروع کردیم و بسمت شیوه های نوین تامین مالی رفتیم.  سامانه توانیران برای شناسایی و معرفی نیازمندی ها و توانمندی ها راه اندازی شده است و اتاق تعاون از این سامانه استفاده کند.

آخرين اخبار

کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت شناسایی شد

فرمایشات مقام معظم رهبری، نقشه راه برای همه مردم و به ویژه مسؤولان بود که تلاش کنند کشور قوی شود

نماینده مردم خمینی‌شهر خطاب به ظریف : مردم عذرخواهی شما را می‌پذیرند به شرطی که نگاه به داخل باشد

طرح جدید پلیس برای روز‌های آلوده

اروپایی‌ها نشان داده‌اند که زیرمجموعه آمریکا هستند

مبلغ 50 میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می‌شود

در مجموع بیش از چهار میلیون و ۴۰۲ هزار نفر به صورت مستمر و تفننی در کشور مواد مخدر مصرف می‌کنند

بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مدت یک ماه رایگان خواهد بود

در شمال کشور ۱۸۰ کیلومتر معادل ۹۸۰ هکتار یعنی ۲۰ درصد سواحل شمالی تحت تصرف قرار دارند

رشد اقتصاد غیر نفتی کشور در شش ماهه اول امسال مثبت بوده است

کشور ما اکنون در جنگ اقتصادی است اما هیچ نقطه از کشور شباهتی به کشوری که در جنگ اقتصادی است، ندارد

حدود 3 هزار میلیارد تومانی سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

وزارت امور خارجه باید سفیر انگلیس را به عنوان عنصر نامطلوب معرفی و از کشور اخراج کند

جبهه مقاومت امروز بیش از گذشته تقویت شده است

مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی تا ۳۰ دی ماه تمدید شد

متأسفانه یارانه معیشتی به برخی افراد که حقشان است داده نمی‌شود

رشد صنعت پارسال منفی 9.5 درصد بوده است و تا اخر شهریور به مثبت 0.4 درصد رسید

آرشيو کل اخبار