menusearch

رحیم‌پور ازغدی: زمان خاتمی گفتند شعار انقلابی‌گری تمام شد

۱۳۹۸/۴/۷ جمعه
رحیم‌پور ازغدی: زمان خاتمی گفتند شعار انقلابی‌گری تمام شد
رحیم‌پور ازغدی: زمان خاتمی گفتند شعار انقلابی‌گری تمام شد

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر گفت: این محل که قتلگاه شهید بهشتی و یارانش است، در سال‌های ابتدایی انقلاب، قرارگاه رهبری نیروهای مظلوم حزب‌الله بود.

وی با بیان اینکه آیت‌الله بهشتی عملاً رهبری اصلی فکری و سیاسی جبهه انقلاب بود، تصریح کرد: احترامی که این سال‌ها بهشتی دارد، در سال‌های ابتدایی انقلاب وجود نداشت.

رحیم‌پور ادامه داد: شهید بهشتی چنان مورد بمباران رسانه‌ای بود که در افکار عمومی کار به‌جایی رسید که نمی‌شد از ایشان دفاع کرد و حتی برخی از حزب‌اللهی‌ها با تردید از وی دفاع می‌کردند و می‌گفتند بهتر نیست یک خط عقب‌تر برویم و از خود امام دفاع کنیم؟

وی شهید بهشتی را نظریه‌پرداز و اندیشمندی مودب و منطقی دانست و اظهار داشت: شهید بهشتی با اینکه اهل گفت‌وگو بود و با اینکه فردی مجتهد و روشنفکر بود، به‌حدی مورد سم‌پاشی بود که در بخش‌هایی از جامعه، منفور بود و خون او بود که ورق را برگرداند، به‌طوری که خیلی‌ها شرمنده شدند.

این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: نگرانی من این است که برخی اتفاقات زمان شهید بهشتی، با ادبیات دیگری توسط عده‌ای دیگر بازتولید شود و تا حدودی هم این اتفاق رخ داده است.

رحیم‌پور با بیان اینکه تفکری که شهید بهشتی در مقابلش ایستاد، همچنان در رسانه‌ها و فضای  کشور فعال هستند، افزود: ادبیات آن‌ها عوض شده ولی همان گفتمان است.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به دیدار شهید بهشتی با انجمن اسلامی وزارتخانه‌ها در ۲۰ روز قبل از شهادتش اشاره کرد و گفت: شهید بهشتی می‌گوید حزب‌اللهی‌ها در جامعه اکثریت هستند اما در حکومت اقلیت هستند. ما باید با هم پیوسته باشیم. اگر نتوانیم ساختارها را عوض کنیم یا حذف می‌شویم یا هضم.

رحیم‌پور، دومین کلیدواژه مهم شهید بهشتی را خدمت به مردم دانست و گفت: شهید بهشتی با استناد به آیات و روایات می‌گوید تنها کسانی ماندگار می‌شوند که بتوانند به مردم نفع برسانند و خدمت کنند.

وی ادامه داد: شهید بهشتی می‌گوید باید هرجا افراد صالح‌تر را دیدیم وارد حکومت کنیم و هرجا کسانی را دیدیم که نه‌تنها صالح بلکه صالح‌تر نیستند نگذاریم وارد حکومت شوند.

رحیم‌پور، کدواژه جذب را یکی دیگر از دغدغه‌های شهید بهشتی دانست و گفت: شهید بهشتی می‌گفت باید در حکومت به اکثریت برسیم اما نه به این قیمت که در جامعه به اقلیت برسیم.

وی افزود: شهید بهشتی بنا را بر جاذبه‌ می‌دانست اما معتقد بود که نمی‌شود نیروی انقلابی دافعه نداشته باشد.

رحیم‌پور با اشاره به تحریم‌های آمریکا گفت: شهید بهشتی می‌گوید ما اگر موفقیت می‌خواهیم باید حمله کنیم نه دفاع.  البته منظور ایشان از حمله، حمله گفتمانی بود نه نظامی.

وی با بیان اینکه شدیدترین تحریم‌های پس از انقلاب را در ۳ مرحله داشته‌ایم، تصریح کرد: یک بار در دهه هفتاد بود که بحث تنش‌زدایی مطرح شد و غربی‌ها، مرحوم هاشمی رفسنجانی که رییس‌جمهور بود را تحریم کردند. در آن زمان حتی کسانی تلاش کردند که دیگر مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی گفته نشود، با این حال آن‌ها گفتند اگر رییس‌جمهور شما وارد خاک اروپا شود دستگیر می‌شود.

رحیم‌پور با بیان اینکه دومین مقطع مربوط به اواخر دهه هفتاد است، خاطرنشان کرد: زمان خاتمی گفتند شعار انقلابی‌گری تمام شد و گفت‌وگوی تمدن‌ها مطرح شد، اما همان زمان ایران را محور شرارت نامیدند با اینکه ایران در قضیه طالبان با آمریکایی‌ها همکاری کرد.

وی مقطع کنونی را سومین مقطعی دانست که تحریم‌ها به اوج خود رسیده است و افزود: در حالی که بیشترین عقب‌نشینی چهل سال اخیر در برابر آمریکا را در این چند سال داشته‌ایم، بیشترین توهین و تحریم را هم در این چتدسال اخیر تجریه کرده‌ایم.

آخرین اخبار

اساسا سند 2030 در آموزش و پرورش به هیچ وجه مورد اجرا قرار نمی‌گیرد

وکیل نجفی سوار بر موج هایی می‌شود که برخی افراد در فضای مجازی راه انداخته اند

حدود 140 میلیون جلد کتاب چاپ شده و برای اول مهر آماده توزیع است

کیفی‌سازی و عمق بخشی برنامه‌های بسیج از اهمیت بالایی برخوردار است

آیت‌الله جنتی با اکثریت آرا اعضای شورای نگهبان به عنوان دبیر شورای نگهبان ابقاء شد

انتخابات شورایاری‌ها برگزار خواهد شد

چهار انتصاب در نیروی انتظامی انجام شد

شاغلان دستگاه های دولتی از دریافت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی منع شدند

با اقدامات صورت گرفته، فشارهای دشمن خنثی شده است

عدم رعایت موازین شرعی در پوشش قانونا جرم محسوب می‌شود

کشور با روحیه انقلابی قابل پیشرفت کردن است

نظر مجلس با نظر سازمان بازرسی همسو و موضع سازمان بازرس منطقی و مورد تایید است

با رای امروز نمایندگان مجلس دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف به عضویت شورای نگهبان درآمدند

برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

دولت تدبیر و امید از تمامی دولت‌های گذشته ضعیف‌تر، ناکارآمد و کارنابلدتر بوده

دشمن تصویر غلطی از انقلاب به نسل جوان داده است

معوقات فرهنگیان بر اساس مصوبه مجلس تا پایان سال جاری پرداخت می شود

آرشیو کل اخبار