menusearch

دیپلماسی مقاومت مشکلات کشور را حل می کند

۱۳۹۸/۴/۲۸ جمعه
دیپلماسی مقاومت مشکلات کشور را حل می کند
دیپلماسی مقاومت مشکلات کشور را حل می کند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد،با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه گفت: رویکرد رهبری در مواجهه با دشمن ، توجه به ظرفیت های ملی و داخلی و تقویت کارآمدی و حضور فعال جوانان مومن و انقلابی در عرصه مدیریت و فسادستیزی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و دیپلماسی مقاومت در مقابل دشمن است.

وی افزود: به طور قطع آینده روشن ملت ایران، در گرو اجرایی کردن گفتمان رهبری در میان مسئولان و عموم ملت ایران و توجه به فرهنگ عمومی است؛ در این میان با توجه به بیانات صریح رهبری برای بی پاسخ نگذاشتن راهزنی دریایی انگلیس خبیث، تاکید بر دیپلماسی مقاومت، الگویی برای رفتار همه مسئولان است.

آیت الله سعیدی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در این خصوص که امروز هیچ کدام از مسئولان دلبسته به بیگانگان نیست و دیپلماسی مقاومت مشکلات کشور را حل می کند، بیان کرد: دیپلماسی مقاومت، دیپلماسی فعال و نوآور و خلاق و بر خوردار از شجاعت و منطق و روحیه انقلابی است؛ مقابله با توطئه دشمن و تبدیل تهدیدات به فرصت، تحقق حکمت، عزت و مصلحت و تحقق منافع ملی، اقتدار و بازدارندگی، تحقق منطق ولایت و پشتوانه عظیم ملت از جمله محورهای دیپلماسی مقاومت است.

خطیب جمعه قم یادآورشد: با دیپلماسی مقاومت نه جنگ رخ می دهد و نه این ملت، تن به ذلت می دهد؛ دیپلماسی مقاومت دست دشمنان را از منافع ملت ما قطع می کند؛ با دیپلماسی مقاومت می توان از تحریم هاعبور کرد؛ با دیپلماسی مقاومت اقتدار ملت ایران برای دشمنان ملموس می شود.

نماینده ولی فقیه در استان قم گفت: این دیپلماسی ملت ایران را قوی تر خواهد کرد؛ مواجهه رهبری با «آبه» نخست وزیر ژاپن و برخورد با خباثت انگلیسی ها در مورد دزدی دریایی الگوی ما در این دیپلماسی است.

آیت الله سعیدی بیان کرد: اگر شرایط 9 گانه ای که رهبر ما در خصوص برجام تذکر دادند، در دیپلماسی ما پیش گرفته شده بود امروز به عوارض نقض عهد و پررویی اروپایی ها منجر نمی شدیم؛ البته امروز هم دیر نشده است و امیدواریم که دستگاه دیپلماسی کشور و مسئولان با کاهش تدریجی تعهدات و شجاعت و قاطعیت و تاکید بر راهکارهای داخلی جهت توسعه اقتصاد ملی و کوتاه کردن دست دشمنان و اقدام متقابل در مذاکره با اروپایی ها عزت ملت ایران و موضع رهبری را به رخ دشمنان بکشند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) با اشاره به حضور خود در مشهد در هفته گذشته یادآورشد: امسال شاهد برگزاری دهه با شکوه کرامت بودیم که در شهرهای قم و مشهد و شهرهای دیگر نمای بسیار جالبی داشت.

وی برگزاری تجمع بزرگ عفاف و حجاب در 20 تیرماه در 400 نقطه کشور از جمله در قم با حضور اقشار مختلف مردم با شعار «حجاب حافظ حریم خانواده» را نشانی از پایبندی مردم از ارزش های انسانی دانست و گفت: مردم ما طبق قانون اسلام بیان کردند که خواهان رفتار عفیفانه و بدور از تبرج در جامعه هستند و به مسئولان نیز خاطرنشان کردند که باید زمینه تعمیم عفاف و حجاب در ادارات و در سطوح دیگر را فراهم کنند.

آیت الله سعیدی در پایان خطبه دوم انتخاب آیت الله اعرافی به عضویت فقهای شورای نگهبان را به ایشان تبریک گفت و درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا حائری رئیس موسسه دارالمعارف فقه اسلامی را نیز تسلیت گفت.

وی در خطبه اول بیان کرد: برخی افراد در روابط اجتماعی خود با دیگران نه ایمانی دارند که بر اساس آن عمل کنند و نه برای جنبه های انسانی ارزش قائل هستند.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) افزود: گروه دیگری هستند که هرچند جنبه الهی را رعایت نمی کنند، به قول و قرار های آنها هم نمی شود اعتماد کرد؛ خداوند در قرآن بیان می کند که نباید فریب بازی های روانی دشمنان را بخوریم.

خطیب جمعه قم بیان کرد: دشمنان امروز ما در آیینه آیات الهی معرفی شده اند که این افراد با آراستگی ظاهری سعی می کنند خود را دوست شما معرفی کنند ولی در باطن دشمن هستند.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار