menusearch

دو سال از مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان می گذرد و هیچ کاری در این رابطه انجام نشده است

۱۳۹۸/۶/۱۳ چهارشنبه
دو سال از مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان می گذرد و هیچ کاری در این رابطه انجام نشده است
دو سال از مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان می گذرد و هیچ کاری در این رابطه انجام نشده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ، ضمن گلایه از بوروکراسی اداری موجود در سطح کشور و خراسان‌جنوبی، گفت: متأسفانه گاهی سختی اداری در ادارات استان خراسان‌جنوبی از خیلی استان‌های کشور بیشتر و همین امر فضای کسب و کار و سرمایه‌گذاری را سخت کرده است.

وی افزود: مسؤول ایجاد فضای کسب و کار مناسب وزیر اقتصاد است که چند مرتبه وزیر اقتصاد در صحن مجلس شورای اسلامی حاضر و مورد بازخواست قرار گرفته تا فضای کسب و کار بهتری را ایجاد کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سیستم اداری نه گفتن به ارباب رجوع راحت شده، گفت: قانون را نگاه می‌کنیم ببینیم چطور می‌شود از تبصره‌های قانون جهت حل نشدن مشکل مردم استفاده کرد در حالی که باید این نگاه اصلاح و نگاهمان به قانون به گونه‌ای باشد که چطور می‌شود کار مردم را انجام داد.

عبادی با اشاره به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، افزود: در برنامه ششم توسعه مصوب کردیم حقوق بازنشستگان همسان شود و حداکثر 10 درصد تفاوت داشته باشد که متأسفانه دو سال از این مهم گذشته اما از برنامه عقب هستیم و هیچ کاری در این رابطه انجام نشده است.

وی با انتقاد از عدم توجه دولت‌ها به مصوبات مجلس شورای اسلامی، گفت متأسفانه در حدود 70 درصد مصوبات مجلس، آئین‌نامه اجرایی توسط دولت تهیه نشده و همواره شاهد بی‌اعتنایی دولت‌ها به مصوبات مجلس بوده و هستیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفرهای مسؤولان کشوری به استان خراسان‌جنوبی افزود: طی چند ماه اخیر شاهد حضور وزرا و مقامات مهمی به استان بودیم که از جمله این مقامات می‌توان به سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی اشاره کرد.

عبادی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز فعالیتش تاکنون 300 میلیارد تومان در استان هزینه کرده که بخش عمده این تعهدات محقق شده، گفت: تاکنون پروژه‌هایی اجرا شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در سطح استان منجر به ایجاد 13 هزار شغل شده است.

وی با با بیان اینکه در نتیجه سفر مخبر به استان برای آینده استان خراسان‌جنوبی 500 میلیارد تومان تفاهم‌نامه جدید به امضاء رسیده، افزود: احداث 32 مدرسه، مشارکت در ساخت 14 واحد بهداشتی، آبرسانی به 32 روستا، احداث 700 واحد مسکونی با مشارکت بنیاد مسکن و تبدیل خراسان‌جنوبی به هاب منطقه‌ای شتر از جمله دستاوردهای سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به استان است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه تعهدات سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در استان خراسان‌جنوبی منجر به ایجاد 30 هزار شغل جدید در منطقه خواهد شد، گفت: سابقه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به‌گونه‌ای است که وقتی قولی می‌دهد به بخش عمده آن عمل می‌کند.

عبادی از پیگیری طرح توسعه کویرتایر توسط وزیر صمت خبر داد و افزود: همچنین در سفر وزیر نیرو به استان مبالغ زیادی برای آبرسانی به روستاهای استان اختصاص یافت که امیدواریم به‌زودی محقق شود.

وی در خصوص مشکل روستائیان در زمینه تأمین زمین برای ساخت منازل مسکونی، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف به در اختیار گذاشتن زمین به روستائیان است و کسانی که مشکلی در این راستا دارند می‌توانند با ارسال نامه به دفتر بنده مشکلات را در میان بگذارند تا جهت رفع مشکلات تلاش کنیم.

آخرين اخبار

تولید قدرت در نظام اسلامی بدون نهادینه شدن ارزش‌های اسلامی پایدار نخواهد بود

هرکجا شعار ما می‌توانیم و عزم جهادی داشته‌ایم پیروز بوده‌ایم

سپاه در ایام اربعین به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌ کند

در هفته دفاع مقدس بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رایگان است

اهل بیت(ع) بیان کردند که مردم را به اسلام دعوت کنید ولی نه به زبان، بلکه به عمل

امسال سطح کیفی و کمی قطار‌های اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت

متقاضیانی که کارت سوخت آن‌ها در باجه‌های معطله است، بدون مراجعه به دفاتر پستی کارت خود را دریافت کنند

تمهیدات لازم برای پذیرایی از یک میلیون زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه پیش بینی شده است

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

شفافیت درباره نمایندگان مجلسی که رأی آوردند برای مردمی که به آن‌ها رأی داده‌اند یک حق است

وزارت آموزش‌وپرورش در یک حکومت دینی، نباید اجازه دهد که یک معلم دین را مورد هجمه قرار دهد

امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند

معتقدم که دولت نباید در برابر اروپایی‌ها گام به گام حرکت کند

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان با اجتماع عظیم عاشقان حسینی‌ برگزار شد

در مجلس حاضر و به ویژه در میان نمایندگانی از لیست امید، موضوع شفافیت آراء با مخالفت مواجه شده است

دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد

مادر شهیدان داداشی به فرزندان شهیدش پیوست

آرشيو کل اخبار