menusearch

دشمن می‌خواهد آموزش و پرورش را از بین ببرد و رفتارهای اجتماعی را مدیریت کند

۱۳۹۸/۳/۵ یکشنبه
دشمن می‌خواهد آموزش و پرورش را از بین ببرد و رفتارهای اجتماعی را مدیریت کند
دشمن می‌خواهد آموزش و پرورش را از بین ببرد و رفتارهای اجتماعی را مدیریت کند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، علیرضا کاظمی -معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، در همایش بزرگداشت سالروز حماسه تاریخی آزادسازی خرمشهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین و همچنین تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت علی(ع) گفت: امیدواریم خداوند توفیق دهد ضمن اینکه بهره کافی را از این ماه می‌بریم، بتوانیم از محبان و رهروان راه مولای متقیان علی(ع) باشیم.

وی افزود: امروز اینجا خاطرات دوران دفاع مقدس مرور شد و می‌خواهیم در مورد سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و سپس نگاه امام خمینی(ره) در تبیین این مسأله و آنچه فراروی ما قرار دارد، صحبت کنیم.

کاظمی ادامه داد: روز سوم خرداد آنقدر اهمیت دارد و به قدری در تاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی ما بزرگ است که می‌ارزد از این گردهمایی‌ها متعدد برگزار و اتفاقات آن بازخوانی شود؛ شاید بتوان گفت پیروزی ما در فتح خرمشهر تثبیت نظام و انقلاب بود.

وی گفت: خرمشهر نماد مقاومت و ایثار است که از همین جا سلام و درود به روح پرفتوح همه شهدایی که افتخار را برای نظام جمهوری اسلامی آفریدند، می‌فرستم؛ این شهدا واقعا نقطه عطفی در معادلات انقلاب اسلامی در مواجهه با سیاست‌های بین‌المللی، قدرت نظامی و از بین بردن توان نظامی دشمنان انجام داده‌اند که از مهم‌ترین آنان می‌توان شهید صیاد شیرازی، شهید باقری و شهید جهان‌آرا نام برد.

کاظمی افزود: دشمن چهل سال انواع استراتژی‌ها را برای شکست انقلاب در پیش گرفته و هر روز اقدامات مختلفی انجام داده ولی به نتیجه نرسیده است، به طور مثال جنگ هشت ساله و پیروزی خرمشهر، درسی به دشمنان ما داد که هرگز هوس تهاجم به جمهوری اسلامی نداشته باشند؛ اما دشمن از پا نمی‌نشیند و برای نشان دادن قدرت و سلطه خود در جهان، مسیر تسلط بر ادراک و افکار عمومی را در پیش گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در ادامه گفت: برای اینکه دشمن بتواند ادراک و اندیشه مردم را به سمت خود بکشاند و آنها را مغلوب کند، در چند مسیر حرکت می‌کند؛ جنگ نرم اولین مسیری است که می‌خواهد سبک زندگی و ذائقه‌ها را تغییر دهد که در کوچه و پس‌کوچه‌های خیابان، شواهد را می‌بینید که نیتش این است تغییر ذائقه‌ها را در نوجوانان و جوانان ایجاد کند، اما در این مسیر هم موفق نشد چون این جنگ فرهنگی چهل سال است که وجود دارد، اما امروز محاصره اقتصادی را تشدید کرده و همچنین جنگ نرم را با اعماق وسیع‌تری دنبال می‌کند.

وی افزود: دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین ادراک عمومی و واقعیت‌های موجود در جامعه است تا به واسطه آن بتواند رفتارهای اجتماعی مورد نظر خود را در جامعه شکل دهد. دشمن در حوزه مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که یک نمونه از آن را اخیراً در آموزش و پرورش شاهد بودید، برعلیه ما گام برمی‌دارد و به دنبال این است که اعتماد عمومی مردم را با بزرگنمایی و سیاه‌نمایی و حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و... را نسبت به کلیت نظام تغییر دهد.

کاظمی ادامه داد: دشمن اول نهاد روحانیت، ولایت، سپاه، بسیج و سپس نهاد آموزش و پرورش و همچنین مسؤولین نظام را نشانه‌ می‌گیرد و وقتی بر افکار عمومی اینطور تأثیر می‌گذارد و کلیپ‌هایی را پخش می‌کند، یعنی همه اینطور هستند؛ حالا یک یا دو مورد در فضای عمومی و اقتصادی ناهنجاری بوده، ولی اینکه دشمنان میزان حداقلی را می‌خواهد به عمومیت جامعه تعمیم و بی‌اعتمادی را رواج دهد، باید هوشیار باشیم زیرا آموزش و پرورش بالاترین سرمایه اجتماعی نظام است که دشمن می‌خواهد این سرمایه را از بین ببرد و رفتارهای اجتماعی را مدیریت کند.  

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ادامه داد: هر کشوری یک مؤلفه قدرت نرم به عنوان مزیت رقابتی خود در اعمال سیاست‌ها و قدرتهایش در جهان برای معادلات بین المللی و نظامی دارد و بقیه مؤلفه‌های قدرت را در سایه آن کسب می‌کند. جمهوری اسلامی بالاترین مؤلفه قدرتش، قدرت نرم فرهنگی و حاکمیت ارزش‌های دینی و ولایت‌پذیری این جامعه است که در محور این جنگ نرم، آموزش و پرورش قرار دارد.

کاظمی اظهار کرد: دشمن می‌خواهد ستون فقرات نظام جمهوری اسلامی را بزند و دنبال این است که اگر این ستون فقرات فرهنگی با مشکل مواجه شود، دشمن موفق خواهد شد؛ هر چند دشمن در برخی از بخش‌ها موفق شده، اما ما نخواهیم گذاشت آموزش و پرورش در این میان آسیب ببیند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: پنج کلیپ منتشرشده در فضای مجازی توسط دشمن و فضاهای رسانه‌ای‌شان به صورت کاملاً هدایت شده انجام شد و حالا در فضای آموزش و پرورش در حال از بین بردن اعتمادی است که مدیر و یک معلم به عناصر فرهنگی می‌کنند.

آخرین اخبار

آمریکا توان جنگیدن با ایران مقتدر را ندارد

اروپا برای حفظ برجام اراده‌ای ندارد

طرح زیست شبانه می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد

تا ۱۰ روز دیگر از ۳۰۰ کیلو ۳.۶۷ اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم

هر ماه 100 هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیر اضافه می‌شود

محصولات تراریخته در صورتی برچسب نداشته باشند، حتماً برخورد می شود

دهم تیرماه اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی برگزار می‌شود

دولت تدبیر و امید ناکارآمدی خود را در حل مسائل کشور کاملاً نشان داده است

شاخص بورس با ۴۰۰۰ واحد رشد به کانال ۲۳۸ هزار واحدی وارد شد

با افزایش ۲ برابری منابع آبی امسال، ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت سد‌های کشور پر شده است

جوان‌ترین آزاده جنگ تحمیلی به خیل یاران شهیدش پیوست

آیت‌ الله دری نجف‌آبادی: اجازه ندهیم که دشمن از فرصت هایی که در اختیار ما است او سوء استفاده کند

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد

سردار اشتری: نیروی انتظامی موافق اعتبار گذرنامه از پنج سال به ۱۰ سال است

در سیل اخیر بسیج کار سه سال را در ۳۵ روز انجام داد

بزودی انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

اقدامات مشکوک در دریای عمان علیه نفتکش‌ها، مکمل تحریم‌های اقتصادی است

آرشیو کل اخبار