menusearch

دشمنان با حماقتشان موجب شدند سپاه در دنیا به‌عنوان نیرویی شرافتمند و یاور مظلومان شناخته شود

۱۳۹۸/۱/۲۵ یکشنبه
دشمنان با حماقتشان موجب شدند سپاه در دنیا به‌عنوان نیرویی شرافتمند و یاور مظلومان شناخته شود
دشمنان با حماقتشان موجب شدند سپاه در دنیا به‌عنوان نیرویی شرافتمند و یاور مظلومان شناخته شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت‌الله سید محمد سعیدی -تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت در آئین خطبه‌خوانی خادمان حرم بانوی کرامت که در شبستان امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به صلوات شعبانیه از امام سجاد علیه‌السلام گفت: صلوات شعبانیه دربردارنده معارف ارزشمندی است که انسان به پیشگاه خداوند تقدیم می‌کند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) صلوات بر محمد و آل محمد را زینت‌بخش صلوات شعبانیه دانست و گفت: در فرازی از این صلوات، می‌خوانیم: «…وَ اعْمُرْ قَلْبِی بِطَاعَتِکَ وَ لا تُخْزِنِی بِمَعْصِیَتِکَ وَ ارْزُقْنِی مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِکَ»؛ دلم را با طاعتت آباد کن، و به نافرمانی از خود رسوایم مساز، و همیاری با آن که رزقت را بر او تنگ گرفتی عنایت فرما.

وی افزود: شاهد بودیم که باران رحمت الهی در بهار امسال بر ما نازل شد، هرچند در حاشیه آن با به وجود آمدن سیل، شاهد آسیب‌ها و وارد آمدن خسارت‌هایی به افراد بودیم، ولی همگان بسیج شدند و به یاری سیل‌زدگان شتافتند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به سخن امام سجاد علیه‌السلام با این تعبیر که «الحمد لله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء»، گفت: حماقت و جهل اگر دامن خودی‌ها را بگیرد، فاجعه است، حماقت همان بلایی است که اگربه دامن افرادی از درون جامعه اسلامی بیفتد، سلاحی که باید به‌سوی دشمن باشد و زبانی که باید علیه دشمن به کار گرفته شود را به سمت جبهه خودی می‌گیرند.

وی بابیان این‌که اگر این حماقت در معرکه دشمن بیفتد، برای مسلمانان فرصتی ایجاد می‌کند، گفت: بر اساس فرموده امام سجاد علیه‌السلام، اگر این حماقت در کانون دشمن باشد، باید خدا را حمد و سپاس کرد، همه موضع‌گیری‌هایی که دشمنان ما در چهل سال داشته‌اند، از ابتدا تا امروز همراه با حماقت و جهالت بوده است.

امام‌جمعه قم افزود: گرچه این حماقت‌ها برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است، ولی بیش از سختی‌هایی که برای ما ایجاد کرده، برای خودشان مشکل‌ساز بوده و موجب شده در جهان بی‌اعتبار و شکست‌خورده شوند.

وی با اشاره به موضع‌گیری دشمن علیه سپاه پاسداران گفت: در شرایطی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام قدرت و امکانات و خالصانه به یاری مردم شتافته، آن‌ها با این حماقت می‌خواستند سپاه را از اعتبار بیندازند، ولی نه‌تنها به این هدف شوم نرسیدند، بلکه با حماقتشان موجب شدند سپاه در دنیا به‌عنوان نیرویی شرافتمند و یاور مظلومان شناخته شود و در درون کشور هم ملت ایران در حمایت از آن‌ها یکپارچه به پا خاستند و همه خود را یک سپاهی خواندند.

آیت‌الله سعیدی در پایان افزود: از خداوند می‌خواهیم برای همه سبز پوشان عرصه مقاومت و ولایت مداری، این مدال پرافتخار را مبارک کند و شما نیز در این سنگر همچون گذشته با توجه به مشکلاتی که از سوی مستکبران ایجاد می‌شود، مقاومت کنید.

آخرین اخبار

جانمایی جدید محل دفن اموات پایتخت می‌تواند حتی در داخل بافت شهری صورت گیرد

سقف قیمت مصرف‌کننده مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان

اساسا سند 2030 در آموزش و پرورش به هیچ وجه مورد اجرا قرار نمی‌گیرد

وکیل نجفی سوار بر موج هایی می‌شود که برخی افراد در فضای مجازی راه انداخته اند

حدود 140 میلیون جلد کتاب چاپ شده و برای اول مهر آماده توزیع است

کیفی‌سازی و عمق بخشی برنامه‌های بسیج از اهمیت بالایی برخوردار است

آیت‌الله جنتی با اکثریت آرا اعضای شورای نگهبان به عنوان دبیر شورای نگهبان ابقاء شد

انتخابات شورایاری‌ها برگزار خواهد شد

چهار انتصاب در نیروی انتظامی انجام شد

شاغلان دستگاه های دولتی از دریافت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی منع شدند

با اقدامات صورت گرفته، فشارهای دشمن خنثی شده است

عدم رعایت موازین شرعی در پوشش قانونا جرم محسوب می‌شود

کشور با روحیه انقلابی قابل پیشرفت کردن است

نظر مجلس با نظر سازمان بازرسی همسو و موضع سازمان بازرس منطقی و مورد تایید است

با رای امروز نمایندگان مجلس دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف به عضویت شورای نگهبان درآمدند

برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

دولت تدبیر و امید از تمامی دولت‌های گذشته ضعیف‌تر، ناکارآمد و کارنابلدتر بوده

آرشیو کل اخبار