menusearch

در اجرای اقتصاد مقاومتی درجا می‌زنیم

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ جمعه
در اجرای اقتصاد مقاومتی درجا می‌زنیم
در اجرای اقتصاد مقاومتی درجا می‌زنیم

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در تکمیل بحث شیطان‌شناسی از نگاه قرآن، شیطان‌شناسی از دیدگاه نهج‌البلاغه بود؛ حضرت علی(ع) در تعابیر خاصی که نسبت به مسئله شیطان‌شناسی دارند نکاتی را در نهج‌البلاغه بیان کرده‌اند که مکمل بیانات ذات پروردگار در شیطان‌شناسی از نگاه قرآن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: در خطبه 83 نهج‌البلاغه که به تعبیری بزرگترین خطبه حضرت در نهج‌البلاغه است فرازی وجود دارد که در آن در تبیین شگردهای شیطان بحث شده است. در ابتدای این فراز آمده که خداوند متعال شما را از دشمنی تحذیر فرموده که شگرد اولیه‌اش نفوذ در سینه‌ها به صورت پنهان است.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: شیطان گمراه و پرت می‌کند که تعبیر صحیح این است که شیطان با نفوذ و نجوا، انسان را لب پرتگاه آورده و از آنجا نیز انسان را پرت می‌کند. برخورد خداوند متعال با بندگان را حضرت علی(ع) مقدمه‌ای برای تبیین شگردهای شیطان قرار می‌دهند و باید دید چه پیوندی میان این دو مقوله وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ذات مقدس پروردگار، عذر را نمی‌پذیرد برحسب انذاری که ذات مقدس حق داشته، انبیاء الهی با دو رسالت بر بندگان مبعوث شدند، پیامبر نیز ریشه و محور تمام شئون رسالتشان این دو نکته است؛ در واقع پیامبر، بشیر و نذیر است؛ خداوند متعال از طریق انبیاء، تبشیر و انذار می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به عظمت اجتماعی و سیاسی حضرت زینب(س) گفت: وقتی این الگو را به دنیا نمایش دهیم، مثل ایشان در هیچ جمع و قوم و مکتبی نمونه ندارد و آن، عظمت و شخصیت سیاسی حضرت زینب(س) است که مهمتر از ایثار و مقاومت است زیرا ایثار ابزاری برای اجرای این سیره و عظمت سیاسی است. عمده قدرت حضرت زینب(س) در مسئله عظمت سیاسی آن حضرت که در جریان اسارت اهل بیت(ع) نمودار پیدا کرد این بود که ابتکار عمل را ایشان به دست گرفته و دشمن را به انفعال کشاندند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اسارت اهل بیت(ع) در دست دشمن با هدف سیاسی افزود: حضرت زینب(س) در این هدف سیاسی آن‌ها را شکست داد و ابتکار عمل در اختیار اهل بیت(ع) قرار گرفت. دشمنان درصدد بودند شخصیت ولایی حضرت علی(ع) و جریان فرهنگی پیامبر را در امت اسلامی به عنوان یک نقطه اقتدار از میان ببرند و بنی امیه به عنوان مظهر اقتدار منحصربه‌فرد معرفی شود و حضرت در اینجا ابتکار عمل را در اختیار گرفتند.

وی تصریح کرد: یزید در مقابل این عظمت سیاسی نابود شد و از میان رفت؛ یزید احساس حقارت کرد و ابتکار عمل در اختیار حضرت زینب(س) بود و دشمن به حقارت کشیده شد و برای جبران این حقارت اقداماتی را صورت دادند. ما زینب(س) داریم؛ در تمام عمر و سال، تاسوعا و عاشورا و فاطمیه می‌آید اما بازهم بحث حضرت زینب(س) را داریم و باید این مسیر را در استکبارستیزی خودمان عمل کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه ملت و دولت ما باید تبعیت از زینب(س) را عملی کنند اظهار داشت: دشمن در طول 40 سال این انقلاب، با ما جنگید و مبارزه کرد و به انواع توطئه‌ها متوسل شد که آخرین آن‌ها جنگ نرم و جنگ اقتصادی است و می‌خواهد ابتکار عمل در دست خودش باشد تا جریان تحریم را به صورتی درآورد که ما منفعل شویم و همان خط و راه دشمن را برویم تا دین و اسلام و انقلاب براندازی شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) معلم بزرگ سیاست و ایثار است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری از چهار سال گذشته این مرحله را پیش‌بینی و نقشه اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند؛ اقتصاد مقاومتی معنایش این است که نیروی انسانی داریم؛ منابع اقتصادی زیاد و نیروی سرمایه‌دار و منابع طبیعی در اختیار داریم؛ اقتصاد مقاومتی راه‌انداختن این‌ها است. کارگری که از ابتدای امسال کارخانه‌اش خوابیده و بیکار شده، قدرت انسانی بالا دارد و جوان است و صدقه‌بگیر نیست که به آن سبدکالا بدهیم، بلکه برای آن باید کار تولید کنید؛ ضمن خیرمقدم به استاندار جدید خراسان‌رضوی باید بگویم خوشبختانه ایشان اجرای برنامه‌شان اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی خراسان‌رضوی فناور و کارآمد است، گفت: راه برای پیاده‌سازی این سرمایه‌ها در تولید کشاورزی و صنعتی باید هموار ‌و نیرو به‌کار گرفته شود؛ امیدواریم با حضور استاندار جدید این موقعیت پیدا و فقر ریشه‌کن شود‌.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری راهکارها را در این زمینه ارائه کردند اما در جا می‌زنیم، افزود: آقایان کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس، بررسی کنند اقتصاد مقاومتی کجای بودجه 98 قرار دارد؟ اقتصاد مقاومتی خط رهبری است؛ جریانی است که «باطل السحر» توطئه آمریکاست؛ در این بودجه یک ساله کشور که دولت به مجلس و نمایندگان مردم ارائه داده و قرار است بررسی شود ببینید اقتصاد مقاومتی چه جایگاهی دارد؟ نفت فروختن و پول نفت گرفتن اقتصاد مقاومتی است؟ سطح درآمد کجایش منتسب به اقتصاد مقاومتی و اتکاء به نیروی داخلی است؟

‌وی تصریح کرد: رابطه بودجه با اقتصاد مقاومتی باید مشخص شود؛ اگر به این مسائل رسیدگی نکنیم و در مقابل شگرد دشمن مردم ما آسیب ببیند در عرصه محشر کسانی که مسئولیت دارند نخواهند توانست جوابگو باشند. بارها مقام معظم رهبری صحبت از اقتصاد مقاومتی می‌کنند اما بازهم چشم ما به لبخند کافر اروپایی است، آیا این صحیح است؟

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار