menusearch

درمان سرطان با گرسنگی سلولی

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ جمعه
درمان سرطان با گرسنگی سلولی
درمان سرطان با گرسنگی سلولی

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، دانشمندان دانشگاه ساوت همپتون انگلستان طی انجام  تحقیقات ، به روش جدیدی برای از بین بردن سلول های سرطانی از طریق گرسنگی سلولی دست یافته اند.

این درحالی است که در روایات ما فواید بیشماری برای گرسنگی شمرده شده است و یکی از ارکان روزه گرفتن از لحاظ مادی و پزشکی گرسنه ماندن سلول ها و بهره مندی از فواید سلولی است که می تواند باعث تقویت سلول های سالم از طریق ازبین رفتن و سوختن سموم انباشته شده در سلول ها  و همچنین از بین رفتن و ضعیف شدن سول های سرطانی از طریق وارد آوردن فشار گرسنگی به آن ها شود ، چون سلول های سرطانی ساختمان شکننده ای دارند و نمی توانند مثل سلول های طبیعی در مقابل کمبود انرژی مقاومت نمایند.

پیامبر خدا(ص) می فرمایند : ( ام جمیع الادویه قله الاکل ) مادر همه داروها ، کم خوری است - (1)

امام علی (ع) : ( التجوع انفع الدواء ) گرسنگی کشیدن سودمندترین داروهاست - (2)

پیامبر اکرم (ص) : ( صوموا تصحوا ) روزه بگیرید تا سلامت باشید - (3)

نکته دیگر استفاده از گرسنگی سلولی است برای درمان ، زیرا گرسنگی سلولی اولا  موجب پاک سازی و تقویت کل سلول های بدن بخصوص سلول های ایمنی می شود که باید در مقابل سلول های سرطانی مقاومت کنند و آن ها را از بین ببرند و هم باعث می شود تا سلول های سرطانی بر اثر گرسنگی و کمبود انرژی از بین بروند ، چون دارای ساختاری شکننده ای در هسته و اندامک های داخل سیتوپلاست مثل میتوکندری ها ، رتیکولوم ، آندوپلاسمیک صاف و خشن ، لیزوزوم ها و دستگاه ها گلژی هستند که در اثر کمبود مواد غذایی و atp زودتر از پا در می آیند.

البته سلول های سرطانید با استفاده از پروتتئینی بنام eef2k می توانند با مواد غذایی کم زنده بمانند ولی اگر گرفتن روزه اسلامی و کمبود آب به همراه کمبود غذا با هم باشند در طولانی مدت می توانند بر این سلول های خطرناک غلبه کنند و آن ها را از بین ببرند.

لازم به ذکر است است که روزه های واجب و مستحبی و کم خوری دائمی جلوی بروز سرطان را می گیرد و به نظر می رسد  که پیشگیری سرطان بهتر از درمان آن است.

 

 

 

منابع :

 

1- کتاب المواعظ العددیه صفحه 213

2- غرر الحکم حکمت 9918

3- الدعوات - صفحه 76

و کتاب مثلث سلامت - دکتر حسن اکبری