menusearch

داستان پرغصه تشنگی خوزستان؛ درد کم آبی و نمک اغتشاش‌گران بر زخم مردم

۱۴۰۰/۴/۲۹ سه شنبه
داستان پرغصه تشنگی خوزستان؛ درد کم آبی و نمک اغتشاش‌گران بر زخم مردم
داستان پرغصه تشنگی خوزستان؛ درد کم آبی و نمک اغتشاش‌گران بر زخم مردم

گروه استان‌ها_ بهار سال ۱۴۰۰ با آغاز زود هنگام فصل گرما در استان خوزستان همراه می‌شود که براساس پیش بینی‌های تبعات تنش آبی و خشکسالی با آغاز فصل تابستان در این استان بروز پیدا می‌کند و صحنه‌های دلخراشی را در استان رقم میزند.

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، بهار سال 1400 در استان خوزستان با آغاز فصل زود هنگام گرما در این استان همراه می‌شود که صدور هشدارهای وقوع خشکسالی و تنش‌آبی، خبر از وقوع یک بحران جدید در استان می‌دهد.

استاندار خوزستان فروردین‌ماه و در حالی که هنوز مهر انتصابش خشک نشده است خبر از وقوع بحران خشکسالی در استان می‌دهد که چندی بعد وزارت نیرو از بروز یک تنش آبی شدید براثر کاهش ذخیره آب پشت سدهای در این استان هشدار داد.

روزهای نخست تابستان 1400 در خوزستان همراه می‌شود با انتشار تصاویر تاسف برانگیز از تشنگی مردم روستایی، نخشک شدن زمین‌های کشاورزی، تلف شدن دام مردم و مرگ آبزیان تالاب‌های استان براثر کاه شدید آب رودها که در برخی نقاط فقط فاضلاب جریان داشت و آبی وجود نداشت.

روزهای تابستان در استان خوزستان هرچه جلوتر می‌رفت، تصاویر صدای العطش مردم استان بلندتر می‌شد که کم‌کم صدای فعالان محیط زیست، رسانه‌ها، نمایندگان استان و حتی خود مسئولین از وضع موجود نیز به گوش رسید که در این بین برخی خیابان را صحنه بروز اعتراض خود کردند که باز هم مانند همیشه تعدادی آشوبگر از این وضع سوء استفاده کرده و امنیت مردم را نشانه رفتند.

اکنون مسئولین کشوری، گسیل کمک‌ها و تجهیزات و اعتبارت برای حل بحران خوزستان را نوید دادند اما آنچه خوزستان در وضع موجود به آن تشنه است، مدیرانی راه بلد و مدبر است تا دوباره لبخند را برلبان مردم مظلوم این استان بنشانند.