menusearch

خطر تهدید جوانان توسط شبکه های تبشیری و کلیساهای خانگی

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ پنج شنبه
خطر تهدید جوانان توسط شبکه های تبشیری و کلیساهای خانگی
خطر تهدید جوانان توسط شبکه های تبشیری و کلیساهای خانگی

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی در ادامه سلسله جلسات تفسیر در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س)،‌با اشاره به آیات 135 و 136 سوره بقره گفت: آیه 135 این سوره، حقیقتی را مطرح می‌کند مبنی بر اینکه رسول خدا یهودیان و مسیحیان را دعوت به دین اسلام می‌کرند و این دعوت در حقیقت حق نبی گرامی اسلام بود، چراکه هم آخرین پیامبر الهی بود و هم انبیاء الهی گذشته وعده آمدنش را در کتب انجیل و تورات داده بودند.

وی افزود: یهودیان و مسیحیان کتب خود را تحریف کرده بودند و به همین واسطه شروع به تبلیغات کردند و به مسلمانان می‌گفتند شما باید دعوت ما را بپذیرید و به دین یهود و نصاری ملحق شوید و به‌جای پذیرش دین جدید اسلام، همان دین قدیم یهود و مسیح را قبول نمایید.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: قرآن کریم در این خصوص خطاب به یهودیان و مسیحیان می‌گوید اولاً یهودی و مسیحی بودن ربطی به شما ندارد، چراکه شما دین خود را تحریف کرده‌اید و برای خداوند شریک تراشیده‌اید و ثانیاً تورات و انجیل شما دچار تحریف‌شده است و ثالثاً انبیای الهی هیچ‌گاه رقیب همدیگر نیستند و همواره در طول یکدیگر بوده و مکمل همدیگر می‌باشند. آخرین پیامبر هم دینش و هم کتاب آسمانی‌اش اکمل ادیان و کتب است و سطح دین اسلام از سطح ادیان دیگر هم بالاتر و هم کامل‌تر می‌باشد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی تأکید کرد: نکته چهارمی که در این خصوص در قرآن کریم که خطاب به یهودیان و مسیحیان آمده است، بیان می دارد که اگر شما راست می‌گویید به سخنان حضرت ابراهیم علیه السلام گوش کنید و دین او را قبول نمایید و دین او را تبلیغ نمایید، چراکه اگر به سراغ دین ابراهیم علیه السلام بروید حتماً دین اسلام را قبول خواهید کرد و به رسول خدا ایمان خواهید آورد، اما به دنبال کشف حقیقت نیستید.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی یادآور شد: تمام انبیای الهی در مسئله توحید و خداباوری، معاد و قیامت گرایی، عدالت و دعوت به قسط و عدل و دعوت به ارزش‌های الهی مشترک و متحد القول هستند و تنها فرق آنها در احکام و فروعات دین است، چراکه تکالیف قوم موسی(ع) با قوم عیسی(ع) و با امت اسلام فرق می‌کند اما همه ادیان الهی دارای عبادات و صوم و صلاه بوده‌اند و تنها ازنظر احکام با همدیگر متفاوت هستند.

وی در ادامه گفت: بشریت همواره در حال تکامل بوده و خداوند از میان تمام کتب آسمانی، قرآن را نازل و با ارسال رسول خدا انبیاء را کامل و ادامه نبوت را با امامت تا قیامت استمرار بخشید.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: در حال حاضر نیز شبکه‌های تبشیری و کلیساهای خانگی مشغول تبلیغ هستند و متأسفانه جوانانی که دارای عقاید ضعیفی هستند را جذب می‌کنند، درحالی‌که انواع و اقسام انجیل در جامعه وجود دارد و این نشان‌دهنده این است که کتاب اصلی مسیحیان تحریف‌شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی در پایان خاطرنشان کرد: در آیه 136 نیز آمده است که مسلمانان خطاب به مبلغان یهودی و مسیحی می‌گویند که اولاً ما مسلمانان به خدا ایمان‌داریم و ثانیاً به قرآن و نوبت و امامت اعتقادداریم و هر آنچه به ابراهیم، اسماعیل، اسحاق، یعقوب، موسی، عیسی علیهم السلام و هر آنچه به تمام انبیاء الهی گذشته وحی‌شده است اعتقاد داریم و به تمام آن‌ها ایمان‌داریم، لذا شما ما را به دین یهود و نصارا دعوت نکنید، چراکه دین اسلام اکمل ادیان است و در تورات و انجیل اصلی که تحریف‌نشده است، وعده آمدن رسول خدا و دین اسلام داده‌شده است.

آخرین اخبار

پنجم شهریور همایش ملی رسانه و سبک زندگی اسلامی ایرانی در تهران برگزار می‌شود

167 تریلیون تومان هزینه مواد مخدر در ایران طی یک سال است

گروهک تروریستی داعش عروسک‌های استکبار جهانی هستند

ما معتقد به بستن فضای فرهنگی کشور نیستیم اما با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

آرشیو کل اخبار