menusearch

حمایت از انتقام سخت نمایندگان مجلس در نامه به رهبر معظم انقلاب

۱۳۹۸/۱۰/۱۷ سه شنبه
حمایت از انتقام سخت نمایندگان مجلس در نامه به رهبر معظم انقلاب
حمایت از انتقام سخت نمایندگان مجلس  در نامه به رهبر معظم انقلاب

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب که در صحن علنی قرائت شد، بر ضرورت اجرایی شدن انتقام سخت از جنایتکاران در به شهادت رساندن شهید سپهبد سلیمانی و همرزمانش تاکید کردند.

متن نامه نمایندگان مجلس به شرح زیر است:

«حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب

وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ (سوره آل عمران آیه 139)

با سلام و احترام

بدون تردید ، اقدام ابلهانه  دولت آمریکا به ترور  سپهبد شهید قاسم سلیمانی، سیدالشهدای مقاومت، قهرمان ملی و سردار دلها، یک نقطه عطف مهم و تاریخی در تقابل جبهه استکبار به سردمداری آمریکا با حضور مقاومت بخصوص جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

  در واقع،‌ مقامات دولت آمریکا با این اقدام تروریستی تلاش کردند: 1- محور مقاومت را تضعیف کرده و حضور خود در منطقه را افزایش دهند، 2- با به شهادت رساندن یکی از عالی‌ترین مقامات ایران و پذیرش  مسئولیت این اقدام تروریستی  به صورت رسمی، جمهوری اسلامی ایران را تحقیر نمایند.

بنابراین تردیدی نداریم که سطح واکنش جمهوری اسلامی ایران به این اقدام تروریستی دولت جنایتکار آمریکا، تعیین کننده موازنه بلند مدت در سطح منطقه و جهان خواهد بود.

تحلیل ما  نمایندگان مردم در خانه ملت درباره فضای موجود و گزینه‌های پیش رو به شرح  زیر است:

 اولا:  «انتقام سخت» که حضرتعالی در پیام خود به مناسبت شهادت سپهبد سلیمانی به آن اشاره کردید و این روزها به خواست عمومی ملت قدرشناس ایران تبدیل شده است، می‌بایست به بلندای قامت این سردار سرافراز اسلام و ایران باشد  تا «تلخی» این  پاسخ در خاطر همه بدخواهان بخصوص آمریکا مانع جسارت مجدد به وطن و سربازان وطن شود.

ثانیا: این «انتقام سخت» در صورتی که «متناسب»، «مستقیم» و «نظامی» باشد و در اسرع وقت، اجرایی شود قطعا هیمنه پوشالی آمریکا را متلاشی خواهد کرد و مقامات دولت آمریکا با گوشت و پوست خود  مجددا درک می‌کنند که دوران بزن و دررو تمام شده است. علاوه بر این، ضرورت دارد بر روی موضوع خروج نظامیان آمریکایی‌ از منطقه غرب آسیا تمرکز شود تا این هدف استراتژیک با کمک محور مقاومت محقق گردد.

ثالثا: در روزهای اخیر مقامات ارشد دولت تروریست  آمریکا تلاش کرده‌اند با تهدیدهای مکرر و حتی ارائه مجدد پیشنهاد مذاکره، نظام اسلامی را از دادن پاسخ محکم و متناسب منصرف کنند. همچنین برخی افراد نادان یا خائن تلاش کرده‌اند با تشریع ابعاد خسارت احتمالی سیاسی-  اقتصادی پس از پاسخ ایران به آمریکا، مقامات ارشد نظام را از اقدام تلافی‌جویانه محکم و متناسب برحذر دارند. این در حالی است که تردیدی نداریم خودداری از واکنش پشیمان‌کننده‌ به آمریکا این پیام را به آنها مخابره خواهد کرد که ایران ضعیف است و در نتیجه محاسبات دشمن را به سمت فشار بیشتر سوق داده،  حملات و واکنش‌های بعدی سنگین‌تری را به دنبال خواهد داشت،‌به عبارت دیگر، خسارات احتمالی واکنش قاطعانه از خسارات واکنش ندادن یا واکنش ضعیف، به مراتب کمتر است.

با توجه به نکات فوق ،‌ما امضاکنندگان این نامه به عنوان  نمایندگان ملت اعلام می‌کنیم  همچون همیشه پشتیبان ولی امر مسلمین  جهان در مقابله با استکبار جهانی هستیم و تمامی تلاش خود  را به کار می‌بندیم تا متناسب با تصمیماتی که از جانب حضرتعالی اتخاذ  می‌شود به طور کامل به وظایف شرعی و قانون خود عمل نماییم.

آخرين اخبار

ابلاغ بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری

تمدید انتخاب روش مدیریت مستقیم سهام عدالت تا ۱۵ خردادماه

موظف شدن بانک ها به دریافت سفارش فروش سهام عدالت

رئیس‌جمهور مخاطب بیشترین تذکر کتبی نمایندگان

2 خرداد سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ساعت 12 به وقت تهران بمناسبت روز جهانی قدس

عدم اجرای طرح ترافیک در تهران تا اطلاع ثانوی

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

حذف عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی

شیب ملایم رو به کاهش آمار کرونا در تهران

عدم اراده‌ای دولت برای برخورد با مافیای خودرو

سرپرست وزارت صمت منصوب شد

تذکر شفاهی یک نماینده مجلس نسبت به نامه وزیر خارجه به دبیر سازمان ملل

شماره ملی و شناسه ملی افراد کد اقتصادی

فعالیت سامانه ثبت نام گازسوز کردن خودرو‌ها از روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت

استاد دانشگاه سهام عدالت دارد، اما کارگر نه

مشروح بیانات رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با ستاد ملی مبارزه با کرونا

تمدید مهلت درخواست وام یک میلیون تومانی

آرشيو کل اخبار