menusearch

حق الناس در انتخابات باید رعایت شود

۱۳۹۸/۱۱/۱۱ جمعه
حق الناس در انتخابات باید رعایت شود
حق الناس در انتخابات باید رعایت شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با حضور پرشور و باشکوه مردم تبریز در مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد افزود: بعد از جنایت اخیر و ترور شهید سلیمانی ثابت شد که دشمن چه اهدافی در سر دارد و باید برابر دشمنان این خاک مقاومت کرد.

وی ابراز داشت: یکی از برکات بعد از شهادت سردار سلیمانی، خروج نیروهای آمریکایی از عراق است شرایطی فعلی و ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، قطعاً اثرات کوتاه و طولانی مدت در غرب آسیا به همراه خواهد داشت، چراکه خطوط محاسباتی جدیدی ترسیم شده و شرایط متفاوتی برای آمریکایی‌ها رقم خواهد خورد.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: سقوط دو هواپیمای اشغالگران در افغانستان و در نزدیکی پایگاه عین الاسد در عراق مقدمه خروج کامل آمریکا از افغانستان است زیرا طبق اطلاعات کسب شده، تعداد زیادی از افسران جاسوسی آمریکا و حتی برخی از افرادی که نقش مستقیم در ترور سردار سلیمانی داشتند در این سقوط کشته شدند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس را در اسفند ماه در پیش داریم، ادامه داد: باید برنامه حضور پرشور و با شکوه مردم را در این انتخابات فراهم کنیم.

آل هاشم با تاکید بر اینکه حق الناس در انتخابات باید رعایت شود، گفت: سو استفاده از موقعیت شغلی، استفاده از بیت المال برای تبلیغات و… همگی مصداق زیر پاگذاشتن حق الناس است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ارائه آمارهای نادرست و استفاده از تبلیغات ناصواب مصداق بی تقوایی است، بر ضرورت رعایت تقوای انتخاباتی تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه گفتن سخنان نادرست بی تقوایی است، گفت: پراکندن شایعات، ایجاد اذیت و آزار صوتی و تصویری در فضای مجازی و حقیقی مصداق عدم رعایت حق الناس است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در انتخابات باید از تبلیغات کاغذی پرهیز کرد، گفت: کاندیداها باید با مردم صادق باشند.

وی به رونمایی دوباره از معامله قرن توسط آمریکا و صهیونیست‌ها اشاره و افزود: این تلاش دوباره مصنوعی آنها بود زیرا طرح معامله قرن بازسازی استعاری از یک فیلم ضعیف است که چند سال گذشته توسط مشاور صهیونیست ترامپ مطرح شده بود.

آل هاشم با بیان اینکه این طرح اگر چه در ظاهر گسترش صلح قلمداد شده اما اهداف آن فقط ایجاد افتراق در کشورهای اسلامی است، ادامه داد:: این معامله تولد کودکی است که روی دست صاحبانش خواهد ماند. معامله قرن محصول مغزهای الکلی غربی‌ها است.

وی افزود: هدف اصلی از طرح بی سرانجام معامله قرن، عادی سازی فرهنگ سازش و صلح با اسرائیل غاصب و رونمایی از آخرین پرده‌های سازش توسط حکام مفلوک عرب است.

امام جمعه تبریز سپس به ویروس کرونا نیز اشاره داشت و گفت: در تبریز هم دو تبعه چینی بستری هستند که البته علائم آنفلوآنزا است ولی از همه می‌خواهم تا بهداشت را رعایت کنند و هر لحظه دست‌های خود را شسته و از دست دادن و روبوسی پرهیز کنند تا این مسئله برطرف شود.

امام جمعه به وزارت ورزش و جوانان نسبت به توهین به قومیت‌ها در ورزشگاه‌ها تذکر داد و گفت: به صورت جدی جلوی این کارها گرفته شود چراکه تمام قومیت‌ها در ایران با ارزش هستند.

آخرين اخبار

مزاج در مناطق چگونه است؟

نظر رئیس سازمان زندان‌های کشور درباره نا آرامی‌های اخیر زندان‌ها

نبود یک بانک اطلاعاتی منسجم از کسانی که به علت کرونا کسب و کارشان دچار آسیب شده است

دو سوم کارکنان هر اداره باید در محل کار ادامه داشته باشد و این بر روی ترددها تأثیر خواهد گذاشت

آخرین آمار شیوع و ابتلاء به بیماری کرونا در تهران

تمامی جاده‌های کشور دارای کیفیت‌های استاندارد و قابل اطمینان است

مرخص شدن یک پیرمرد ۹۱ ساله مبتلا به کرونا ویروس از بیمارستانی در شهرستان اردکان

ارزیابی سلامت بیش از هفتاد میلیون ایرانی در طرح بسیج ملی غربالگری

رئیس مجلس شورای اسلامی هم کرونا گرفت

خوراکی های ناسازگار با یکدیگر

نظر عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص جریان روشنفکرنما

محدودیت‌های اعمال شده در طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین

صدور ۵ هزار برگ جریمه ۵۰۰ هزار تومانی از شروع اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکنون

مصوبات جدید شورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران اعلام شد

تحقق شعار جهش تولید نیازمند قوانین مناسب و همچنین نیازمند اعتماد به نفس در اجرا است

محدودیت هایی ترددی حمل‌ونقل ترافیک استان تهران

بررسی درخواست افرادی که نسبت به عدم دریافت کمک معیشت معترض بوده و در سامانه ثبت نام کردند خرداد ۹۹ انجام می‌شود

آرشيو کل اخبار