menusearch

حق الناس در انتخابات باید رعایت شود

۱۳۹۸/۱۱/۱۱ جمعه
حق الناس در انتخابات باید رعایت شود
حق الناس در انتخابات باید رعایت شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با حضور پرشور و باشکوه مردم تبریز در مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد افزود: بعد از جنایت اخیر و ترور شهید سلیمانی ثابت شد که دشمن چه اهدافی در سر دارد و باید برابر دشمنان این خاک مقاومت کرد.

وی ابراز داشت: یکی از برکات بعد از شهادت سردار سلیمانی، خروج نیروهای آمریکایی از عراق است شرایطی فعلی و ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، قطعاً اثرات کوتاه و طولانی مدت در غرب آسیا به همراه خواهد داشت، چراکه خطوط محاسباتی جدیدی ترسیم شده و شرایط متفاوتی برای آمریکایی‌ها رقم خواهد خورد.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: سقوط دو هواپیمای اشغالگران در افغانستان و در نزدیکی پایگاه عین الاسد در عراق مقدمه خروج کامل آمریکا از افغانستان است زیرا طبق اطلاعات کسب شده، تعداد زیادی از افسران جاسوسی آمریکا و حتی برخی از افرادی که نقش مستقیم در ترور سردار سلیمانی داشتند در این سقوط کشته شدند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس را در اسفند ماه در پیش داریم، ادامه داد: باید برنامه حضور پرشور و با شکوه مردم را در این انتخابات فراهم کنیم.

آل هاشم با تاکید بر اینکه حق الناس در انتخابات باید رعایت شود، گفت: سو استفاده از موقعیت شغلی، استفاده از بیت المال برای تبلیغات و… همگی مصداق زیر پاگذاشتن حق الناس است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ارائه آمارهای نادرست و استفاده از تبلیغات ناصواب مصداق بی تقوایی است، بر ضرورت رعایت تقوای انتخاباتی تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه گفتن سخنان نادرست بی تقوایی است، گفت: پراکندن شایعات، ایجاد اذیت و آزار صوتی و تصویری در فضای مجازی و حقیقی مصداق عدم رعایت حق الناس است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در انتخابات باید از تبلیغات کاغذی پرهیز کرد، گفت: کاندیداها باید با مردم صادق باشند.

وی به رونمایی دوباره از معامله قرن توسط آمریکا و صهیونیست‌ها اشاره و افزود: این تلاش دوباره مصنوعی آنها بود زیرا طرح معامله قرن بازسازی استعاری از یک فیلم ضعیف است که چند سال گذشته توسط مشاور صهیونیست ترامپ مطرح شده بود.

آل هاشم با بیان اینکه این طرح اگر چه در ظاهر گسترش صلح قلمداد شده اما اهداف آن فقط ایجاد افتراق در کشورهای اسلامی است، ادامه داد:: این معامله تولد کودکی است که روی دست صاحبانش خواهد ماند. معامله قرن محصول مغزهای الکلی غربی‌ها است.

وی افزود: هدف اصلی از طرح بی سرانجام معامله قرن، عادی سازی فرهنگ سازش و صلح با اسرائیل غاصب و رونمایی از آخرین پرده‌های سازش توسط حکام مفلوک عرب است.

امام جمعه تبریز سپس به ویروس کرونا نیز اشاره داشت و گفت: در تبریز هم دو تبعه چینی بستری هستند که البته علائم آنفلوآنزا است ولی از همه می‌خواهم تا بهداشت را رعایت کنند و هر لحظه دست‌های خود را شسته و از دست دادن و روبوسی پرهیز کنند تا این مسئله برطرف شود.

امام جمعه به وزارت ورزش و جوانان نسبت به توهین به قومیت‌ها در ورزشگاه‌ها تذکر داد و گفت: به صورت جدی جلوی این کارها گرفته شود چراکه تمام قومیت‌ها در ایران با ارزش هستند.

آخرين اخبار

نماینده باید از آرمان‌های انقلاب دفاع کند

دادگاه روح الله زم برگزار شد

روابط ایران با کشورهای منطقه در دولت روحانی رها شد و بسیار کاهش یافته است

پرداخت مستمری ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی به خانوارهای دارای فرزندان سه قلو به بالا از سوی بهزیستی

همه موظف هستیم پای نظام و انقلاب خود بایستیم و از خون‌های به ناحق ریخته شهیدانمان دفاع کنیم

نیروی انتظامی با هرگونه بی حجابی که باعث هنجارشکنی در جامعه شود برخورد می‌کند

مسئولان باید با صاحبان فکر جلسات شبانه روزی بگذارند

برنامه‌های پنج‌ساله کشور باید بر مبنای بیانه گام دوم بازنگری شوند

بیش از ۷۰ درصد پرونده‌هایی که به پلیس ارجاع می‌شود منجر به صلح شده است

هفته آینده دادگاه روح الله زم تشکیل می شود

۲۱ هزار میلیارد خسارت سیل در سال جاری

بعد از اعتراض‌ها، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شده‌اند

نباید اجازه دهیم که فضای کشور، فضای اتهام‌افکنی شود

حق الناس در انتخابات باید رعایت شود

برخی از نمایندگان بیشتر از آنکه به مسائل ملی توجه داشته باشند تمرکز خود را روی مسائل حوزه انتخابیه‌شان گذاشته بودند

مردم نباید گول شعارها و وعده های کاندیداها را بخورند

نسبت به صنوف کم توجهی شده است

آرشيو کل اخبار