menusearch

حجاب را باید با منطق در جامعه نهادینه کرد

۱۳۹۷/۱۰/۱۷ دوشنبه
حجاب را باید با منطق در جامعه نهادینه کرد
حجاب را باید با منطق در جامعه نهادینه کرد

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجه الاسلام سید رضا اکرمی ، رئیس اسبق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار صراط المستقیم در خصوص وضعیت حجاب در جامعه گفت: رضاخان به ترکیه رفت ولی درک درستی از دلیل پیشرفت صنعتی ترکیه نداشت و خیال می کرد که بی حجابی عامل پیشرفت ترکیه است ، در صورتی که تلاش و کوشش باعث پیشرفت جامعه می شود و رضاخان به زور نتوانست حجاب را از مردم ایران دور کند.
اکرمی افزود : ما در نظام اسلامی به زور نمی خواهیم حجاب را بر سر زنان کنیم . منطق و عقل و دلیل است که باید افراد را متقاعد به رعایت حجاب کرد و بایستی در این راستا هر هفته میزگرد هایی پیرامون این مسئله تشکیل شود و موافقان و مخالفان حجاب حرف خود را بزنند و مردم را با دلیل و منطق به سمت حجاب رهنمون کرد.
رئیس اسبق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: در دبیرستان دخترها از پسرها جدا هستند ولی به محض اینکه وارد دانشگاه می‌شوند مختلط می شوند ، بهتر است که دانشگاه خواهران و برادران تفکیک شود و این عمل شدنی است.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با ذکر مصداقی گفت: برخی از افراد که بینی شان را به خاطر زیبایی عمل می کنند با توجه به اینکه از مضرات این عمل آگاه هستند ولی بدلیل هوس و نمایش مصرانه این عمل را انجام می دهند و این از موجباتی است که افراد به سمت بی حجابی بروند و از طریق بی حجابی خود را نمایش دهند.