menusearch

جزئیات طرح مقابله با زنجیره کرونا

۱۳۹۹/۱/۷ پنج شنبه
جزئیات طرح مقابله با زنجیره کرونا
جزئیات طرح مقابله با زنجیره کرونا

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور، به اعلام جزئیات طرح مقابله با زنجیره کرونا پرداخت و اظهار داشت: هر طرحی که برای محدودیت در سراسر کشور بخواهیم ایجاد کنیم، مشکلاتی را به همراه دارد اما عمده موفقیت آن با توقف سفرها امکان پذیر خواهد بود.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: در نهایت طرحی که امروز اعلام و اجرایی میشود به پیشنهاد وزارت بهداشت و اجماع تمام دستگاهها است و دیشب هم به تأیید رئیس جمهور رسید.

ذوالفقاری تاکید کرد: کسانی که قصد مسافرت دارند از همین لحظه سفر خود را قطع کنند، در این طرح صرفاً به افراد ساکن اجازه ورود داده میشود.

وی با بیان اینکه کسانی که الان در مسافرت هستند سریعاً به خانههای خود برگردند، خاطرنشان کرد: کسانی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند، کسانی که مسافر هستند بدون ورود به شهرهای در مسیر، به مقصد اصلی برود.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه کد ملی، پلاک خودرو و بیمه افراد ملاک شناسایی است، افزود: برخی کارمندان یا کارگران باید برای کار به جای دیگر بروند؛ استانداریها در این خصوص تدابیر لازم را اتخاذ کردهاند.

وی افزود: این طرح با ایجاد محدودیتهای حداکثری در حمل و نقل ریلی، اتوبوس و هوایی ممکن خواهد بود.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تاکید کرد: تمامی وسایل نقلیه عمومی، امدادی، پلیس و درمانی از این قاعده مستثنی هستند.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس، مراکز ورزشی و پارکها در اختیار استانداران است یادآور شد: هر نقطهای که محل تجمع مردم قرار بگیرد مشمول محدودیت تردد واقع میشود.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: اصنافی که بر اساس این طرح باید تعطیل شوند متعاقباً اعلام خواهد شد، اما گروهی از اصناف که باید حتماً فعال باشند اصنافی هستند که مایحتاج مردم و ارائه خدمات ضروری به مردم را انجام میدهند و این مشاغل میتوانند با هماهنگی مسئولان استانها، شبانه روزی فعالیت کنند و مردم برای تأمین مایحتاج ضروری نگران نباشند.

وی گروه دوم را گروهی اعلام کرد که حتماً باید تعطیل شوند و گروهی هم به تشخیص استانها مصونیت دارند و میتوانند با توجه به شرایط محلی فعال باشند.

ذوالفقاری اظهار داشت: تمام اصناف و مراکزی که به فعالیت خود ادامه میدهند، باید دقیقاً پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند. این تصمیمات به نوعی پیش از این صورت میگرفت ولی زین پس به صورت یکنواخت عمل خواهد شد.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا برگزاری هرگونه مراسم که منجر به تجمع افراد باشد را ممنوع اعلام کرد و اظهار داشت: همراهیهای بسیاری در این زمینه صورت گرفته و حتی مقام معظم رهبری سفر خود را به مشهد مقدس لغو کردند.

وی فعالیت ادارات و دستگاههای دولتی را بر اساس بخشنامه معاونت ریاست جمهوری مجاز دانست و گفت: حداکثر دورکاری اعلام شده و حداقل یک سوم کارکنان در ادارات حضور خواهند داشت.

ذوالفقاری همچنین افزود: کارکنان مراکز آموزشی تعطیل هستند و کارکنان درمانی و بهداشتی باید حتماً سر کار باشند.

معاون وزیر کشور در خصوص توقیف خودروها گفت: خودروهای متخلف تا یک ماه توقیف میشوند و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم جریمه شامل رانندگان خواهد شد.

وی ادامه داد: اصناف متخلف به مدت یک ماه پلمپ میشوند. بنابراین انتظار رعایت عموم مردم را داریم تا نیازی به برخورد قهری نباشد.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا خاطرنشان کرد: ستادهای استانی، امکان مدیریت استان با دو ضرورت کاهش زنجیره شیوع بیماری و پاسخ به نیازهای ضروری را دارند.

وی با اشاره به اینکه مردم منتقد اجرا نشدن طرحهای جدی تر بودند، ابراز داشت: هر کاری که انجام شود منتقدانی دارد و این طرح با در نظر گرفتن شرایط زندگی و نوروز اعلام شده و امیدوارم مردم جدی بگیرند.

وی افزود: تمام دادستانها، پلیس، استانداران و شوراهای تأمین کشور پشتیبان اجرای این طرح هستند.

ذوالفقاری خاطر نشان کرد: کسانی که در شیوع بیماری نقش داشته باشند مجازات سنگین خواهند شد.

آخرين اخبار

ابلاغ بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری

تمدید انتخاب روش مدیریت مستقیم سهام عدالت تا ۱۵ خردادماه

موظف شدن بانک ها به دریافت سفارش فروش سهام عدالت

رئیس‌جمهور مخاطب بیشترین تذکر کتبی نمایندگان

2 خرداد سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ساعت 12 به وقت تهران بمناسبت روز جهانی قدس

عدم اجرای طرح ترافیک در تهران تا اطلاع ثانوی

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

حذف عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی

شیب ملایم رو به کاهش آمار کرونا در تهران

عدم اراده‌ای دولت برای برخورد با مافیای خودرو

سرپرست وزارت صمت منصوب شد

تذکر شفاهی یک نماینده مجلس نسبت به نامه وزیر خارجه به دبیر سازمان ملل

شماره ملی و شناسه ملی افراد کد اقتصادی

فعالیت سامانه ثبت نام گازسوز کردن خودرو‌ها از روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت

استاد دانشگاه سهام عدالت دارد، اما کارگر نه

مشروح بیانات رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با ستاد ملی مبارزه با کرونا

تمدید مهلت درخواست وام یک میلیون تومانی

آرشيو کل اخبار