menusearch

تصویب کنوانسیون پالرمو به صلاح کشور نیست

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ یکشنبه
تصویب کنوانسیون پالرمو به صلاح کشور نیست
تصویب کنوانسیون پالرمو به صلاح کشور نیست

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حضرت آیت الله نوری همدانی در درس خارج خود در مسجد اعظم قم که با اجتماع طلاب معترض به طرح کنوانسیون های بین المللی از جمله پالرمو همراه بود، با اشاره به شنیده شدن زمزمه های تصویب لوایح ضد استعماری پالرمو از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفتند: امروز و روزهای گذشته عده ای از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در نامه ای که نوشتند و امضاء کردند، حساسیت و مخالفت خود را نسبت به بعضی از مسائل مانند تصویب چند لایحه از جمله پالرمو اعلام کردند. از این لحاظ  لازم است از این حرکت اعتراض آمیز و حضور همیشه در صحنه حوزه عملیه قم نسبت حوادث کشور تقدیر کرد و اجازه ندهیم برای تداوم انقلاب و اهداف امام راحل مشکلی ایجاد شود.

 ایشان بر بیداری روحانیت و طلاب حوزه عملیه قم نسبت به حوادث و اتفاقات سیاسی و اجتماعی کشور تأکید کردند و اظهارداشتند: حوزه انقلابی، حوزه ای است که نسبت به حوادث کشور همیشه بیدار است و نسبت به اتفاقات کشور حساسیت نشان می دهد و توجه می کند.

معظم له افزودند: اگر در کشور کسی نسبت به اتفاقات و حوادث اعتراض دارد، باید اعتراض خود را در منطق و چارچوب قانون بیان کند این که عده ای حرکت کنند و بدون توجه به قانون کارهای انجام دهند. کاردرستی نیست.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: نباید عده ای بدون توجه به منویات رهبر انقلاب حرکت کنند و سر وصدا  راه بیندازند و اگر این کار را انجام دهند، نادرست است، چون ایشان تاکید می کنند که نباید کشور را متشنج  کرد.  اگر حرکتی در تصویب عهد نامه ای انجام می شود براساس توجه به قانون باشد.

 معظم له بیان داشتند: این حرکت اعتراض آمیز  طلاب و فضلای قم نسبت به تصویب عهد نامه پالرمو بسیار مهم است و باید حوزه علمیه قم همیشه حساس باشد و حرکت بر اساس منطق باشد و تا به نتیجه برسیم.

 ایشان با اشاره به تصویب کنوانسیونها درکشور افزودند: بارها گفته شد این کنوانسیون برای کشور مفید نیست. البته ظاهر بعضی از بندها خوب است، ولی تجربه نشان داده  نباید به دشمن در تصویب این نوع کنوانیسونها اعتماد کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی اظهار داشتند: ما شکی نداریم کسانی که سردمدار این نوع جریانها هستند، ظالم هستند و تنها به دنبال منافع خود می باشند و قرآن می فرماید هرگز به ظالمین اعتماد نکنید.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: اینها همان کسانی هستند که در قضیه برجام آن همه اتفاقات به وجود آوردند.

معظم له عنوان کردند: تجربه نشان داده طرف مقابل تنها برای کنترل ایران گام بر می دارد. قبلا درمورد معاهده دیگرFATFگفتیم. درمورد معاهده  پالرمو  هم می گوئیم به صلاح کشور نیست. ما تذکرمی دهیم که بعد نگویند این قانون در زمان شما انجام شد، شما حرکتی نکردید.

ایشان بیان داشتند: این معاهده برخلاف مصالح کشور است و  مسئولین باید پیرو ولی فقیه باشند. این در اتاق فکر کشورهای بیگانه برای منافع آنها طراحی می شود و دیگر کشورها  را اگر قبول نکردند مورد فشار قرار می دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: ولی ما باید بر اساس شاخص های انقلاب و قرآن حرکت کنیم. ممکن است بعضی بندها خوب باشد، ولی این قانون به صلاح کشور نیست و مرحوم حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی در اواخر عمر نامه نوشتندکه با قانون اساسی کشور منافات دارد.

ایشان افزودند: از طلاب قدردانی می کنم که بیدار هستند و باید حوزه انقلابی حوزه علمیه قم همیشه نسبت به حوادث کشور حساس باشند و در عین حال  همه باید پیرو قانون و ولی فقیه باشیم و اقدامی که کشور را به خطر بیندازد انجام ندهیم.

معظم له ابراز داشتند: راه ما بسیار روشن است ما قرآن،آرمانهای انقلاب و پیروی رهبر انقلاب هستیم.

ایشان افزودند: گذشت آن زمانی که حوزه تنها درس می خواند و توجهی به مسائل کشورنمی کرد ، ولی امروز حوزه هوشیار است و همه مسائل کشور را رصد می کند.