menusearch

تحریم‌ها در برابر توان جوانان ایرانی تاثیری ندارد

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ پنج شنبه
تحریم‌ها در برابر توان جوانان ایرانی تاثیری ندارد
تحریم‌ها در برابر توان جوانان ایرانی تاثیری ندارد

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی ظهر امروز در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی، گفت: خداوند متعال را شاکریم که با لطف خود و عنایت ویژه امام رضا (ع) ما را در مسیر خدمت‌رسانی به مردم قرار داد و سالانه شاهد بیش از ۱۰ هزار کاروان دانش‌آموزی، دانشجویی، طلبگی و دیگر گروه‌ها هستیم در سفر‌های اردویی و زیارتی خود به مشهد می‌آیند و در تلاش هستیم که خدمت ویژه‌ای به تمامی این گروه‌ها به‌خصوص کودکان در فضای کبوترانه داشته باشیم.

وی ادامه داد: متوسط حضور این زائران در مشهد ۳.۵ روز است و در آستان قدس رضوی فضا‌های تفریحی و فرهنگی را به متراژ یک میلیون متر مربع ساخته‌ایم تا زائران امام مهربانی‌ها از ثانیه‌ثانیه حضورشان حداکثر بهره‌برداری را داشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تمام این توسعه با حفظ فضای طبیعی و مفرح بود، گفت: در پروژه‌های اجرایی آستان قدس رضوی اجازه قطع یک درخت را ندادیم، زیرا درختان شش‌های نفس‌کش شهر بوده و با قطع هر درخت آسیب زیادی وارد می‌شود و برای جبران آن حداقل نیازمند کاشت حداقل ۱۰ درخت هستیم.

وی با بیان اینکه دشمنان ۴۰ سال در برابر ملت ایران ناکام و سرافکنده بوده‌اند، تصریح کرد: راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه امسال متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود و در شرایطی که دشمنی دشمنان گسترده‌تر شده انتظار حضور هم در این راهپیمایی پرشورتر از سال‌های قبل است و قطعاً درخشش بی‌نظیر ملت ایران در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه امسال که مصادف با جشن فجر چهلم و آغاز دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی بوده مشت کوبنده دیگری بر دهان استکبار خواهند زد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: این مردم همیشه در صحنه بار دیگر انسجام و وحدت مثال‌زدنی خود را در برابر جهانیان به نمایش خواهد گذاشت و پیام‌های بزرگی را برای دوستان و دشمنان انقلاب خواهد داد و باز هم نشان خواهیم داد که تحریم‌ها و شدت آن در برابر توان، دانش، قدرت و غیرت جوانان ولایی، داشمند و نخبه ایرانی تاثیری ندارد.

وی با اشاره به اینکه امروز بیش از ۵۰ عنوان کتاب با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و حضرت زهرا (س) که توسط انتشارات به‌نشر منتشر شده بود رونمایی شد، تصریح کرد: در مسیر خدمت به زائران و مجاوران امام رضا (ع) و در مسیر توسعه فرهنگی کار‌های بسیار زیادی انجام شده، هرچند که هنوز کم است و باید تلاشمان مضاعف شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در ایام فرخنده فجر چهلم که مزین به فجر فاطمی شده ۴۰ پروژه آستان قدس رضوی در پنج محور فرهنگی، کشاورزی، بهداشت و درمان، محرومیت‌زدایی و اشتغال به بهره‌برداری رسید.

حجت الاسلام رئیسی افزود: مهمترین دغدغه زائر رفاهش بود که طرح‌های زائرمحوری در دستور کار قرار گرفت تا نهایت آرامش را در امر زیارت، اسکان و تغذیه داشته باشد و با ظرفیت‌های موجود باب حضور نوجوانان و جوانان بازتر از گذشته شد و الحمدلله جواب مثبت هم داده است.