menusearch

تاکنون ۹۳ درصد ازتعداد زائرین به خانه خدا اعزام شده‌اند

۱۳۹۸/۵/۱۲ شنبه
تاکنون ۹۳ درصد ازتعداد زائرین به خانه خدا اعزام شده‌اند
تاکنون ۹۳ درصد ازتعداد زائرین به خانه خدا اعزام شده‌اند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حشمت الله قربانی سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها‌ و ناوبری هوایی ایران در تشریح آخرین جزئیات اعزام‌ زائران به خانه خدا، اعلام کرد: پروازهای رفت حجاج تا 16 مردادماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: ‌تا ساعت پایانی روز گذشته (۱۱ مردادماه) که مصادف با ۲۶امین روز اعزام حجاج به خانه خدا بود از فرودگاه‌های کشور غیر از فرودگاه امام خمینی (ره) تعداد ۲۵۰ ‌‌پرواز از ۱۸ فرودگاه کشور انجام شد و 61 هزار و 585 زائر به خانه خدا اعزام شدند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها‌ و ناوبری هوایی ایران گفت: تاکنون در ۱۴ فرودگاه کشور پروازهای حج به پایان رسیده است و‌ در پنج فرودگاه شامل فرودگاه امام خمینی (ره)، مشهد، ارومیه، اصفهان و تبریز پروازهای حج ادامه دارد.

قربانی اضافه کرد: امروز شنبه ۱۲ مرداد نیز پنج پرواز از فرودگاه‌های مشهد و ارومیه ‌و چهار پرواز از ترمینال سلام فرودگاه امام انجام می‌شود.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها‌ و ناوبری هوایی ایران گفت: تا امروز همچنین ۸۴ پرواز در فرودگاه امام خمینی (رحمت الله علیه) به خانه خدا انجام شده است و 20هزار و 535 زائر به خانه خدا اعزام شدند.

وی افزود: کل پروازهای انجام شده حج در کشور تاکنون ۳۳۴ سورتی پرواز بوده است و کل زائران اعزام شده ۸۲ هزار و ۱۲۰ زائر است‌‌، از این تعداد ۱۹۳ پرواز به مدینه و ۱۴۱ پرواز به جده انجام شده است.

قربانی گفت: تعداد کل زائران که قرار است به خانه خدا اعزام شود ۸۸ هزار و ۵۵۰ نفر است ‌و تاکنون ۹۳ درصد از این تعداد زائر به خانه خدا اعزام شده‌اند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها‌ و ناوبری هوایی ایران افزود: بیش از ۸۳ درصد از پروازهای حج امسال با تعجیل، به موقع و یا با تأخیر کمتر از ۳۰ دقیقه‌ انجام شده است.

وی با بیان اینکه 2 روز به پرواز‌های حج ‌‌اضافه شده است، گفت: پروازهای رفتِ حجاج تا 16 مردادماه ادامه دارد، ‌پیش از این طی توافق سازمان حج و زیارت با کشور عربستان مقرر بود ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر به خانه خدا اعزام شوند اما با پیگیری‌های سازمان حج و زیارت ۲۰۰۰ نفر سهمیه اضافه شد و در این راستا دو روز به پروازهای رفت حجاج اضافه شد.

قربانی افزود: این پروازهای حج که افزوده شد، ‌از 3 فرودگاه کشور انجام می‌شود، از فرودگاه اصفهان یک پرواز داریم، از فرودگاه تبریز هم یک پرواز داریم و بقیه پرواز‌ها هم هم در فرودگاه امام انجام می‌شود.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها‌ و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: این زوار از استان‌های مختلف هستند و در قالب هشت پرواز (روزی چهار پرواز) روزهای 15 و 16 مرداد به خانه خدا اعزام می‌شوند.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار