menusearch

بیش از 4میلیون نفر مواد مخدر در کشور مصرف می‌کنند

۱۳۹۸/۹/۳۰ شنبه
بیش از 4میلیون نفر مواد مخدر در کشور مصرف می‌کنند
بیش از 4میلیون نفر مواد مخدر در کشور مصرف می‌کنند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مخدر کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه میزان معتادان متجاهر در مناطق حاشیه‌ای کشور زیاد است، اظهار کرد: برنامه‌ ویژه‌ای در این حوزه تعریف شده که نیاز به حمایت همه جانبه در بین سایر دستگاه‌های اجرایی کشور داریم.

وی با اعلام اینکه بیش از 280 میلیون مصرف‌کننده مواد مخدر در جهان وجود دارد، خاطرنشان کرد: سالانه 500 هزار نفر بر اثر مواد مخدر فوت می‌کنند.

*رشد 50 برابری تولید مواد مخدر در افغانستان

دبیرکل ستاد مبارزه با مخدر کشور به رشد  50 برابری مواد مخدر تولیدی در افغانستان  اشاره کرد و گفت: 9 هزار تن مواد مخدر تولیدی در افغانستان به بیش از 200 هزار تن رسیده است.

مومنی خاطرنشان کرد: با حمایت خارجی‌ها روند تولید مواد مخدر صنعتی در این کشور رشد داشته است که روند تولید شیشه افغانی بسیار زیاد شده است که این موضوع جای نگرانی دارد.

وی با بیان اینکه در کشور 2میلیون 800 هزار مصرف کننده و یک میلیون 600 هزار مصرف کننده تفننی و در مجموع بیش از 4میلیون نفر مواد مخدر در کشور مصرف می‌کنند، گفت: میانگین مصرف مواد مخدر در مازندران از میانگین کشوری پائین‌تر است.

مومنی در ارتباط با وضعیت مصرف مواد مخدر در کشور، گفت: مصرف مواد مخدر در دهه 60 روند کاهشی داشته است اما در دهه 40 و 50 روند افزایشی داشتیم و بعد از دهه 70 تا 90 هم روند مصرف مواد مخدر رو به رشد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی ستاد ساماندهی معتادان متجاهر، تمرکز اصلی روی پیشگیری و درمان است که باید از همه ظرفیت‌ها و نهادهای فرهنگی برای پیشگیری استفاده کنیم.

دبیرکل  ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: اقدامات پیشگیرانه باید در دستور کار قرار گیرد و بنا داریم از همه ظرفیت‌های فرهنگی و دینی استفاده شده و به سمتی برویم که خانواده‌ها و نهادهای فرهنگ‌سازی قدرت نه گفتن را بیاموزیم.

مومنی میزان کشفیات مواد مخدر کشور در سال جاری را بیش از 700 تن اعلام کرد و گفت: روند کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته رو به رشد است.

آخرين اخبار

ابلاغ بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری

تمدید انتخاب روش مدیریت مستقیم سهام عدالت تا ۱۵ خردادماه

موظف شدن بانک ها به دریافت سفارش فروش سهام عدالت

رئیس‌جمهور مخاطب بیشترین تذکر کتبی نمایندگان

2 خرداد سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ساعت 12 به وقت تهران بمناسبت روز جهانی قدس

عدم اجرای طرح ترافیک در تهران تا اطلاع ثانوی

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

حذف عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی

شیب ملایم رو به کاهش آمار کرونا در تهران

عدم اراده‌ای دولت برای برخورد با مافیای خودرو

سرپرست وزارت صمت منصوب شد

تذکر شفاهی یک نماینده مجلس نسبت به نامه وزیر خارجه به دبیر سازمان ملل

شماره ملی و شناسه ملی افراد کد اقتصادی

فعالیت سامانه ثبت نام گازسوز کردن خودرو‌ها از روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت

استاد دانشگاه سهام عدالت دارد، اما کارگر نه

مشروح بیانات رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با ستاد ملی مبارزه با کرونا

تمدید مهلت درخواست وام یک میلیون تومانی

آرشيو کل اخبار