menusearch

بیش از ۹۹ درصد از زائران و عوامل حج ۹۸ به عربستان وارد شدند

۱۳۹۸/۵/۱۵ سه شنبه
بیش از ۹۹ درصد از زائران و عوامل حج ۹۸ به عربستان وارد شدند
بیش از ۹۹ درصد از زائران و عوامل حج ۹۸ به عربستان وارد شدند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سیدعبدالفتاح حجت‌الاسلام نواب در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در مکه مکرمه با اشاره به نزدیک شدن به ایام تشریق خاطرنشان کرد: این ایام مهمترین بخش عملیات حج است و همه حوزه‌های اجرایی و فرهنگی تلاش کنند این ایام برای زائران بدون دغدغه سپری شود.

در این نشست که امروز به ریاست حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی در مکه مکرمه تشکیل شد، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم هماهنگی بیشتر در اجرای برنامه ها و تصمیمات اتخاذ شده در حوزه های مختلف تاکید کرد.

در این جلسه علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به ورود بیش از ۹۹ درصد از زائران و عوامل حج ۹۸ به عربستان اشاره کرد و گفت: با صدور ویزا برای ۸۸۵۲۸  نفر، روادید کامل دریافت شده است.

وی افزود: مدینه منوره (دوشنبه شب) از زائران ایرانی خالی و صددرصد زائرانی که تاکنون به عربستان منتقل شده‌اند در هتل‌های مکه مستقر هستند.

رشیدیان با ارائه آماری از فعالیت حمل و نقل درون و برون شهری، پخت غذا در آشپزخانه‌های مرکزی، فعالیت واحد راهنمایان و هیئت پزشکی درمکه مکرمه اظهار داشت:  تاکنون سه زائر هم بدلیل مشکلات و بیماری هایی که داشتند به ایران منتقل شدند.

در ادامه این جلسه نصراله فرهمند مدیر عملیات حج ۹۸ ابراز امیدواری کرد با هماهنگی های صورت گرفته با موسسه مطوفین و مکاتب نه گانه خدمات بهتری نسبت به سال های گذشته به زائران کشورمان در ایام تشریق ارائه شود.

مرتضی آقایی مسئول نقل ترددی ستاد مکه نیز گفت: در خصوص انتقال زائران اهل تشیع و تسنن از مکه به عرفات، مشعر و منا هماهنگی و برنامه ریزی لازم انجام و تلاش شده است با رفع آسیب های گذشته و استفاده از راهکارهای مناسب، این عملیات به خوبی به اجرا در آید.

اکبر رضایی رئیس ستاد مکه هم تاکید کرد: شرایط امسال بهتر از سال گذشته است و چادرهای زائران حدود ده روز قبل ازایام تشریق تحویل وکار توزیع آن بین مجموعه ها انجام شده است.

وی به آموزش های میدانی مدیران مجموعه ها برای آشنایی با محیط اشاره کرد و گفت: نیروهای اجرایی نسبت به وظایف و مسئولیت های خود توجیه شده اند و با برداشتن گام های پایانی و رفع نقایص و ایرادها، مشاعر آماده ورود حجاج کشومان است.  

در پایان این جلسه، سرپرست حجاج ایرانی نحوه اعزام و استقرار زائران درعرفات، مشعر و منا را مهم خواند وتصریح کرد: علاوه براعزام زائران به مشاعربرگشت آنها نیز باید مدیریت شود.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار