menusearch

بیش از ۷۰ درصد پرونده‌هایی که به پلیس ارجاع می‌شود منجر به صلح شده است

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ دوشنبه
بیش از ۷۰ درصد پرونده‌هایی که به پلیس ارجاع می‌شود منجر به صلح شده است
بیش از ۷۰ درصد پرونده‌هایی که به پلیس ارجاع می‌شود منجر به صلح شده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در اولین همایش ملی ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری اظهار کرد: افتخار نیروهای مسلح به شهدای خودشان است، شهید سلیمانی که دیگر افتخاری برای تمام جامعه ایران است.

وی افزود: چهل و یکمین سال پیروزی مردم بزرگ میهن اسلامی و سالگرد چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب را تبریک عرض می‌کنم و علت اینکه این انقلاب پابرجا بود این است که انقلاب در باورها و اعتقادات ما جا گرفته و مردم پای این انقلاب بوده‌اند.

سردار اشتری ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی گروه‌های تجزیه طلب و منافقین همه علیه ایران قد برافراشتن و بعد از آن هم جنگ بر ما تحمیل شد ولی مردم ما با هدایت‌های امام خمینی ایستادگی کردند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: هر کدام از این توطئه‌هایی که اتفاق افتاد می‌توانست نظام سیاسی یک کشور را از بین ببرد ولی ما با اقتدار ایستادیم و ان شاء الله چله دوم انقلاب را با هم جشن می‌گیریم.

وی خاطرنشان کرد: مرحله بعد از انقلاب اسلامی، دولت اسلامی است نه فقط دولت بلکه تمام کارگزاران و تمام قوا را شامل می‌شود، ما الان در حال تشکیل دادن دولت اسلامی هستیم.

سردار اشتری بیان کرد: بعد از دولت اسلامی تشکیل دادن جامعه اسلامی را در پیش داریم، جامعه اسلامی یعنی به غیر از حاکمان، تمامی مردم زندگی خود را بر مبنای اسلام بگذارند و همه باهم (حکومت، دولت، مردم) موظف هستند تا جامعه اسلامی را شکل دهند.

فرمانده ناجا گفت: مرحله بعد از تشکیل جامعه اسلامی، شکل گیری تمدن اسلامی است که ان شاء الله تمام جهان به سمت قرب الی الله بروند.

وی با اشاره به نقش نیروی انتظامی در تشکیل جامعه و دولت اسلامی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب ناجا باید یک نیرویی باشد در تراز انقلاب و جامعه ایران باشد و در مرحله اول حافظ جان و مال و ناموس مردم باشد.

به گفته سردار اشتری بیش از ۱۳ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز نشان می‌دهد که نیروی انتظامی بعد از انقلاب به وظایف خود به خوبی عمل کردند، قبل از انقلاب پلیس در خدمت طاغوت بود و بعد از انقلاب پلیس در خدمت مردم بوده است.

فرمانده ناجا ادامه داد: در بین ۳۲ دستگاه از مردم سوال شده که اعتماد شما به کدام دستگاه بیشتر است، مردم به عنوان دومین دستگاه از سوی مردم انتخاب شده است.

وی ادامه داد: یکی از دستگاه‌هایی که مبارزه علیه فساد را همراه با دستگاه قضائی آغاز کرده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است. خیلی از پرونده‌های بزرگ فساد ایران را نیروی انتظامی کشف کرده و بعد از کشف کردن در اختیار قوه قضائیه قرار داده است اما خودمان به دلیل موازی‌کاری اعلام نکرده ایم.

سردار اشتری گفت: بیش از ۷۰ درصد پرونده‌هایی که به پلیس ارجاع می‌شود منجر به صلح شده است. مراکز پلیس باید بیشتر حالت مشاوره‌ای و مددجویی بگیرد.

سردار اشتری گفت: ما پلیس مقتدر، مهربان و هوشمند می‌خواهیم؛ هوشمندسازی برای پلیس خیلی مهم است و باید برای رسیدن به پلیس در تراز انقلاب و پلیس هوشمند باید تلاش کنیم.

آخرين اخبار

نماینده باید از آرمان‌های انقلاب دفاع کند

دادگاه روح الله زم برگزار شد

روابط ایران با کشورهای منطقه در دولت روحانی رها شد و بسیار کاهش یافته است

پرداخت مستمری ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی به خانوارهای دارای فرزندان سه قلو به بالا از سوی بهزیستی

همه موظف هستیم پای نظام و انقلاب خود بایستیم و از خون‌های به ناحق ریخته شهیدانمان دفاع کنیم

نیروی انتظامی با هرگونه بی حجابی که باعث هنجارشکنی در جامعه شود برخورد می‌کند

مسئولان باید با صاحبان فکر جلسات شبانه روزی بگذارند

برنامه‌های پنج‌ساله کشور باید بر مبنای بیانه گام دوم بازنگری شوند

بیش از ۷۰ درصد پرونده‌هایی که به پلیس ارجاع می‌شود منجر به صلح شده است

هفته آینده دادگاه روح الله زم تشکیل می شود

۲۱ هزار میلیارد خسارت سیل در سال جاری

بعد از اعتراض‌ها، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شده‌اند

نباید اجازه دهیم که فضای کشور، فضای اتهام‌افکنی شود

حق الناس در انتخابات باید رعایت شود

برخی از نمایندگان بیشتر از آنکه به مسائل ملی توجه داشته باشند تمرکز خود را روی مسائل حوزه انتخابیه‌شان گذاشته بودند

مردم نباید گول شعارها و وعده های کاندیداها را بخورند

نسبت به صنوف کم توجهی شده است

آرشيو کل اخبار