menusearch

بیانیه گام دوم انقلاب باید از گفتار به یک گفتمان ملی، باور عمومی و اعتقادی در جامعه تبدیل شود

۱۳۹۸/۴/۱۰ دوشنبه
بیانیه گام دوم انقلاب باید از گفتار به یک گفتمان ملی، باور عمومی و اعتقادی در جامعه تبدیل شود
بیانیه گام دوم انقلاب باید از گفتار به یک گفتمان ملی، باور عمومی و اعتقادی در جامعه تبدیل شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سردار حسین نجات معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست استانی تبیین و گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد با بیان این‌که هیچ انقلابی به اندازه‌ی انقلاب ما مردمی نبوده است، افزود: شکل گیری نظام جمهوری اسلامی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در کشور است.

وی افزود: گفتمان سازی این بیانیه در عرصه‌های مختلف اجتماع برکات فراوانی هم در زمینه داخلی و هم در زمینه‌های روابط بین‌الملل خواهد داشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده باید از گفتار به یک گفتمان ملی، باور عمومی و اعتقادی در جامعه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب نخستین قدم برای تحقق آن است، تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به درستی فراز و فرودهای مسیر ۴۰ ساله انقلاب، ارکان‌های مسیر، جایگاه کنونی، مسیر پیش رو، اصول پیمودن مسیر و شرایط رسیدن به آرمانهای انقلاب را بیان کرده است.

سردار نجات ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب متنی بسیار پر محتوا و عمیق است که هر بار خواندن آن باعث فهم جدیدی از محتوای آن می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این بیانیه همانند روحی است که باید در کالبد جامعه دمیده شود، همانگونه که گفتمان‌ها اغلب درون جوامع شکل گرفته و نهادینه شده و جاری گشته اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: این بیانیه توسط فردی تبیین شده که به درستی از اول انقلاب به انواع فراز و فرودها تسلط داشته و تمام مسائل را درک کرده است.

وی به سه مرحله مهم در بیانیه گام دوم انقلاب و نقشه راه سالجاری در حوزه فرهنگی اشاره کرد و افزود: امید آفرینی و شکست محاصره تبلیغاتی دشمن، عدالت و مبارزه با فساد و تکیه بر اقتصاد مقاومتی از جمله مواردیست که حوزه فرهنگی در نظر گرفته شده است.

سردار نجات به سرفصل‌های کلیدی بیانیه گام دوم نیز اشاره کرد و گفت: توجه به چشم انداز انقلاب، راه طی شده از ابتدای انقلاب تاکنون، شرایط امروز، مهمترین ظرفیت‌ها، مهمترین فرصت‌ها، مهمترین تهدیدات، انقلابی بودن، پیشگام بودن جوانان و امید آفرینی را از جمله موارد مهم و کلیدی این بیانیه عنوان کرد.

وی به حربه‌های مختلف دشمنان در طول چهل سال از پیروزی انقلاب در این بیانیه اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن همواره با شگردهای رسانه‌ای، ایجاد تفرقه مذهبی، اَنگ زدن، وارونه نمایی و نا کارآمد نشان دادن انقلاب سعی در تخریب نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند که همواره شکست خورده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در پایان تاکید کرد: مقاومت رمز موفقیت ملت ایران در مقابل تمام توطئه‌های دشمنان بوده است.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار