menusearch

بعد از اعتراض‌ها، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شده‌اند

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ دوشنبه
بعد از اعتراض‌ها، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شده‌اند
بعد از اعتراض‌ها، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شده‌اند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی در مورد طرح ادغام یارانه نقدی و معیشتی گفت: در حال حاضر مبلغ پرداختی به خانوار یک نفره در مجموع ۱۰۵ هزار تومان است در حالی که با تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس این مبلغ به ۷۲ هزار تومان کاهش پیدا می‌کند و این موضوع به ضرر یارانه بگیران است.

وی گفت: فرآیند شناسایی پرداخت یارانه معیشتی به خانواده‌های دهک‌های پایین جامعه بر اساس مصوبه سران سه قوه انجام شده است و به طور حتم طرح ادغام یارانه و کمک معیشت کمیسیون تلفیق مجلس به ضرر دهک‌های پایین جامعه و نیازمندان و به نفع ثروتمندان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از طریق دولت و مجلس پیگیر این موضوع هستیم ادامه داد: امیدواریم به نتیجه برسیم اما در هر صورت ما دستگاه دولتی و تابع قانون هستیم. هرچه به تصویب برسد را اجرایی خواهیم کرد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با اشاره به اینکه از نمایندگان مجلس چند بار دعوت کرده‌ایم که تا به وزارت رفاه بیایند، گفت: متأسفانه تا این لحظه آنها فرصت نداشته‌اند و بارها اعلام کرده‌ایم که نمایندگانی که نسبت به فرآیند دریافت یارانه معیشتی معترض هستند می‌توانند از نزدیک در جریان قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه در سیستم شناسایی مشمولان شاید کمتر از ۵ درصد خطا وجود داشته باشد گفت: این در حالی است که در سیستم‌های بیمه‌ای درصد خطا حدود ۲۰ درصد است.

میرزایی گفت: برخی از افرادی که ادعا می‌کنند باید مشمول دریافت یارانه باشند در بررسی‌ها مشخص شد که آنها حساب‌های مالی و گردش مالی‌شان بسیار زیاد بوده به طوری که فقط یک پیرمرد بازنشسته کارت بانکی‌اش را اجاره می‌داده و ماهیانه مبلغ بالایی ۱۰۰ میلیون تومان گردش مالی داشته است. آیا باز هم باید به این گونه افراد کمک معیشت بدهیم؟

وی به مورد دیگری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سرپرست خانواری نیز عنوان کرده بود که درآمد پایینی دارد و به اشتباه در لیست کمک معیشت قرار نگرفته است که بعد از بررسی مشخص شد دختر این فرد ماهیانه ۳۰ میلیون تومان درآمد دارد. اگر از این مبلغ به خانواده خود نمی‌دهد باید حساب یارانه خود را جدا کند و در این شرایط به سرپرست خانواده نیز کمک معیشت داده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از اعتراض‌ها، یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار معادل ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شده‌اند افزود: هر فردی که احساس می‌کند باید مشمول باشد درخواست بازبینی دهد و به طور حتماً مورد رسیدگی مجدد قرار می‌گیرد.

آخرين اخبار

نماینده باید از آرمان‌های انقلاب دفاع کند

دادگاه روح الله زم برگزار شد

روابط ایران با کشورهای منطقه در دولت روحانی رها شد و بسیار کاهش یافته است

پرداخت مستمری ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی به خانوارهای دارای فرزندان سه قلو به بالا از سوی بهزیستی

همه موظف هستیم پای نظام و انقلاب خود بایستیم و از خون‌های به ناحق ریخته شهیدانمان دفاع کنیم

نیروی انتظامی با هرگونه بی حجابی که باعث هنجارشکنی در جامعه شود برخورد می‌کند

مسئولان باید با صاحبان فکر جلسات شبانه روزی بگذارند

برنامه‌های پنج‌ساله کشور باید بر مبنای بیانه گام دوم بازنگری شوند

بیش از ۷۰ درصد پرونده‌هایی که به پلیس ارجاع می‌شود منجر به صلح شده است

هفته آینده دادگاه روح الله زم تشکیل می شود

۲۱ هزار میلیارد خسارت سیل در سال جاری

بعد از اعتراض‌ها، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شده‌اند

نباید اجازه دهیم که فضای کشور، فضای اتهام‌افکنی شود

حق الناس در انتخابات باید رعایت شود

برخی از نمایندگان بیشتر از آنکه به مسائل ملی توجه داشته باشند تمرکز خود را روی مسائل حوزه انتخابیه‌شان گذاشته بودند

مردم نباید گول شعارها و وعده های کاندیداها را بخورند

نسبت به صنوف کم توجهی شده است

آرشيو کل اخبار