menusearch

باید نسبت به افرادی که در خیابان‌ها کشف حجاب می‌کنند، قاطعانه برخورد شود

۱۳۹۸/۴/۷ جمعه
باید نسبت به افرادی که در خیابان‌ها کشف حجاب می‌کنند، قاطعانه برخورد شود
باید نسبت به افرادی که در خیابان‌ها کشف حجاب می‌کنند، قاطعانه برخورد شود

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در هفدهمین نشست تخصصی سراسری دادستان‌های مراکز استان‌ها با محوریت تحول و تحول‌گرایی در دادسرا با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای هفتم تیر با اشاره به برخورد قاطع با ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی گفت: باید نسبت به افرادی که ارزش‌های اسلامی را زیرپا می‌گذارند و با قصد و تعمد در خیابان‌ها کشف حجاب می‌کنند، قاطعانه برخورد شود.

وی افزود: مسائل و ناهنجاری‌هایی که بعضاً اکنون دیده می‌شود توسط افراد خاصی صورت می‌گیرد که می‌خواهند از خطوط قرمز عبور کنند و ما می‌بینیم که مأموریت این‌ها تحقق اهداف دشمن است.

دادستان کل کشور در ادامه ضمن تاکید بر لزوم اختصاص یک روز در هفته برای نظارت بر عملکرد شعب، گفت: با اقداماتی که رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های مراکز استانی و دستگاه‌های اجرایی به صورت مشترک انجام داده‌اند، گره بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان و کارآفرینان باز شده است.

وی از احتمال تنفیذ بخشی از وظایف معاونت پیشگیری به دادستانی کل و دادستان‌های مراکز استان‌ها خبر داد و با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تاکید بر توجه به منویات مقام معظم رهبری در زمینه تحقق شعار سال، از دادستان‌ها خواست که برای کمک به رونق تولید، تا جایی که جزو اختیارات آنهاست به دولت کمک کنند.

وی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات کارخانه‌ها به دلیل بدهی بانکی خطاب به دادستان‌ها تاکید کرد به گونه‌ای تصمیم گرفته شود که بانک‌ها متضرر نشود و کارخانجات نیز به تعطیلی کشانده نشوند.

منتظری با تاکید بر لزوم اتخاذ رویه‌های واحد برای برخورد با مسائل مشابه در برخی استان‌ها تصریح کرد: دادستان‌های مراکز استان‌ها اگر در این زمینه پیشنهادی دارند به ما ارائه دهند تا ما بر روی آن بحث کنیم تا به یک روش واحد برسیم.

وی از دادستان‌های مراکز استان‌ها خواست که با تقویت نظارت‌ها و اختصاص یک روز در هفته برای نظارت بر عملکرد شعب، به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه دادستان‌های مراکز استان‌ها حتماً باید معاونت نظارت داشته باشند، به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: این امام بزرگوار فرمودند سعی کنید کارهای خود را برای خدا قرار دهید و اگر هدف خدا باشد برای رسیدن به آن بسیار تلاش می‌شود و اگر کسی کارش برای خدا باشد خسته و ناامید نمی‌شود، پس قطعاً کاری که برای خدا باشد لذت‌بخش خواهد بود و کار وقتی برای خدا باشد متعلق به خدا می‌شود و خداوند نصرت می‌دهد. مصداق این حرف و حدیث مجموعه انقلاب اسلامی ما است و می‌بینیم که در طول چهل سال گذشته عنایات خداوند بزرگ در بزنگاه‌های خطرناک نصیب ملت شده است.

این مسئول عالی قضائی با اشاره به ملاقات اخیر نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، گفت: در این ملاقات مقام معظم رهبری صلابت و اقتدار اسلامی را بروز و ظهور دادند. امام راحل یک زمانی در یک اتاق و حجره کوچک فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و امروز همان سیاست و منش و کلام را در کلام مقام معظم رهبری دیدیم که چگونه دشمن را تحقیر کردند و نشان دادند که چگونه باید با استکبار جهانی برخورد کرد و قطعاً این کار یک پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی بود.

وی اظهار داشت: نصرت دیگر، ضربه سنگینی بود که به شبکه جاسوسی سیا وارد شد و نصرت سوم ساقط کردن پهپادی بود که هنوز دولتمردان آمریکایی از این حادثه گیج هستند و در یک سردرگمی به سر می‌برند به طوری که در چند روز اخیر تعارضات بسیاری در حرف‌هایشان دیده می‌شود و قطعاً تحریم‌هایی که دیشب اعمال شد ناشی از همین گیجی و درماندگی بوده است.

منتظری اضافه کرد: از خداوند متعال برای همه شما و همکاران آرزوی توفیق می‌کنم و از خداوند می‌خواهم که ما را در جهت تحقق اهداف اسلام و قرآن موفق بدارد.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار